قدرت شفابخش PRP در مو پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP عبارت است از مقدار مشخصی از خون...
قدرت شفابخش PRP در مو

قدرت شفابخش PRP در مو


پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP عبارت است از مقدار مشخصی از خون گرفته شده از بدن ، پردازش شده و به پوست تزریق می شود. PRP ماده ای است که تصور می شود در صورت تزریق باعث بهبودی می شود.
پوست ما که از ریشه مو تا انگشتان پای ما را احاطه کرده است ، بزرگترین اندام بدن ما است. پوست ما ، که لایه بالایی پوست ما است. این یک سپر است که ما را در برابر عوامل خارجی با کمک منافذ منحصر به فرد خود که به هوا ، بافت نگهدارنده رطوبت و ساختار الاستیک آن کمک می کند ، محافظت می کند. در برخی موارد ممکن است سپر ما آسیب ببیند. با استفاده از درمان PRP ، هدف از بین بردن این آسیب ها است.
برخی از مشکلات بزرگسالان
اگر در دوران کودکی بیماری شناخته شده ای نداشته باشیم ، همه بافت ها و اندام های ما سالم هستند. بسیار طبیعی است که در آن سالها این سلامت ذاتی را زیر سوال نبریم. اما افزایش سن با گذشت زمان تبدیل به یک مشکل می شود. ما شروع به دریافت واکنش هایی از قسمت های مختلف بدن خود می کنیم که معنی آن را نمی دانیم. واکنش ها می توانند از اندام های داخلی ، سلول های عصبی ، پوست ، استخوان و بافت های غضروف ما ناشی شود. ممکن است لازم باشد واکنش ها را از کجا نشأت بگیریم و به دنبال درمان های متمرکز بر مشکل باشیم. درمان PRP ممکن است درمانی باشد که ما نیاز داریم!
با افزایش سن ، پوست ما ، بزرگترین اندام ما ، مانند دیگر اندام های ما به تدریج پیر می شود و ما آثار پیری را روی پوست خود مشاهده می کنیم. این اثرات گاهی به صورت چین و چروک های ریز ، گاهی افتادگی ، ریزش و گاهی واکنش های مختلف مانند ریزش مو است که در نتیجه عدم تغذیه در لایه های زیرین پوست دیده می شود. در این مقاله ، ما در مورد چگونگی درمان PRP می توانیم این مشکلات را درمان کنیم.
محافظت از پوست ما از سر تا پا
پوست ما ساختاری است که باید قدر آن را بسیار بدانیم. اجتناب ناپذیر است که پوست ما ، که ما را در برابر میکروارگانیسم های مضر محافظت می کند ، با سنتز ویتامین D بر زندگی ما تأثیر می گذارد ، می تواند با استفاده از مواد مغذی که از خارج می گیریم ، آب را در بافت های خود نگه دارد و بتواند مقداری خاص تولید کند. سطح کلاژن به منظور ایجاد انعطاف پذیری لازم ، در طول زمان. به همین دلیل ، ضروری است که ما از او به خوبی مراقبت کنیم ، همانطور که او به خوبی از ما مراقبت می کند.
ما می توانیم از روش های مختلف نگهداری برای این کار استفاده کنیم. اگرچه راه های زیادی مانند کرم های مراقبت ، روغن ها ، تغذیه ویتامین ها در بدن یا پوست سر ما وجود دارد ، اما ممکن است لازم باشد راه حل های دائمی تری را دنبال کنیم. به همین دلیل ، درمان با PRP تقریباً یک نجات دهنده است و به نجات ما می آید. زیرا PRP یک روش درمانی م effectiveثر است که بازسازی سلول ها را در ناحیه مورد استفاده تضمین می کند و به رشد و ترمیم آنها کمک می کند. علاوه بر این ، از محصولات غیر طبیعی استفاده نمی شود. برنامه PRP پردازش قسمت غنی از پلاکت خون خود ما و تزریق آن به ناحیه ای است که برای درمان در نظر گرفته شده است. این ماده مغذی و مفید است و همچنین برای بدن ما بی خطر است.
علت ریزش مو چیست؟
در حالی که پوست ما همچنان در حال پیر شدن است ، ناتوانی در حمل آب و مواد مغذی کافی به بافت های آن باعث بدتر شدن ساختار آن یا آسیب به ساختارهای مرتبط با بافت های پوست می شود. یکی از این ساختارها فولیکول های مو است. کمبود مواد مغذی در پوست و لایه های زیر جلدی بر فولیکول های مو تأثیر می گذارد و باعث ضعیف شدن موها ، ریزش مو و طاسی می شود.
وظیفه حمل مواد مغذی به فولیکول های مو بدون شک متعلق به خون است. درمان هایی که با نوک انگشتان روی ریشه موهایمان اعمال می کنیم معمولاً به بافت ها نفوذ نمی کنند. جلوگیری از ریزش مو با ماساژ روغن و کرم ، که فقط می تواند از پوسته پوسته شدن پوست سر و خارش سطحی جلوگیری کند ، امکان پذیر نیست.
ما باید اهمیت گردش خون با کیفیت را به منظور تقویت رشته ها و ریشه های مو و جلوگیری از ریزش بدانیم. به همه این دلایل ، افزایش میزان خون منتقل شده به فولیکول های مو و غنی سازی این خون از نظر پلاکت مهم است.
درمان PRP برای جلوگیری از ریزش مو
از برنامه PRP برای افزایش گردش خون ، تغذیه و بزرگ شدن خون در پوست سر استفاده می شود. با PRP ، اثر سرزندگی به پوست سر و بافتهای لایه های زیرین پوست ارائه می شود. زیرا در درمان PRP ، مقداری خون از بدن ما گرفته شده و پردازش شده و به پوست سر تزریق می شود تا خون در آنجا غنی شود.
به منظور جلوگیری از ریزش مو و تغذیه ریشه ، این فرآیند با روش تزریق مستقیم به فولیکول های مو انجام می شود. با این حال ، درمان PRP نه تنها در درمان مو ، بلکه در درمان مشکلات قسمت های مختلف بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در چنین مواردی ، تزریق به ناحیه ای که درمان مورد نظر است اعمال می شود.
PRP چگونه اعمال می شود؟
در این مرحله ، ممکن است بپرسید غنی سازی خون به چه معناست. بنابراین بیایید به سادگی بیان کنیم:
سلولهای مختلفی در ساختار خون موجود در بدن ما وجود دارد. تفاوت این سلولها در عملکرد آنهاست. علاوه بر مواد جامد در ساختار خون ، ماده مایع به نام پلاسما بزرگترین قسمت خون است. پلاسما حاوی پلاکت ها ، سلول های مغذی ، پروتئین ها ، مواد شیمیایی با عوامل حیاتی است.در اینجا ، بخش تغذیه کننده و در حال رشد خون از سلول ها از سلول های دیگر جدا می شود تا در درمان PRP استفاده شود. ساختار پلاسمایی حاصل از مواد مغذی و ترومبوز تغذیه ای است
از نظر سگ بسیار غنی است. این خون که دارای ساختار مغذی و غنی است ، به روش تزریق به ناحیه مورد نظر تزریق می شود و در نتیجه ساختار خون در این نواحی غنی می شود.
درمان PRP در فواصل چند هفته ای و در چند جلسه انجام می شود. بسته به مشکل و شخص ، تعداد جلسات برنامه ممکن است متفاوت باشد. بهتر است این موضوع را با پزشک خود تصمیم بگیرید. این درمانی است که می توانید با خیال راحت انجام دهید ، به شرطی که از کلینیک های زیر پله که در این زمینه تخصص ندارند ، دور بمانید.
زخم ها با PRP به سرعت بهبود می یابند
برخی از درمان ها می توانند در بسیاری از مسائل سبک باشند. درمان با PRP یکی از آنهاست. شما نام برنامه های PRP را فقط در ریزش مو نمی شنوید. این یک درمان مهم در مواردی مانند درمان پوست ، تغذیه فولیکول های مو ، بهبود زخم است. علاوه بر این ، این واقعیت که هیچ درمان شیمیایی وجود ندارد که عوارض جانبی ایجاد کند ، این واقعیت را ترجیح می دهد که اکثر مردم ترجیح می دهند. این یک برنامه کاملاً طبیعی است که با گرفتن خون خود ، پردازش و تزریق دوباره آن به ما معجزه می کند. ما می خواهیم شما بدانید که اغلب در درمان زخم استفاده می شود زیرا نشان داده شده است که حتی در بهبود زخم نیز با اثر معجزه آسا مثر است.
PRP ، که دارای مزایای علمی زیادی است ، می تواند به عنوان فناوری سطح بالای علم پزشکی نامیده شود ، زیرا از آن به عنوان یک روش درمانی حمایتی در بسیاری از درمان ها استفاده می شود. این مورد توسط پزشکان ترجیح داده می شود و بسیاری از روشها را در درمان زخم پشت سر می گذارد. برنامه PRP از فعال شدن آنزیم ها و پروتئین هایی که باعث بهبود زخم می شوند پشتیبانی می کند و ترمیم زخم ها را تسریع می کند. دلیل اینکه می تواند این کار را انجام دهد این است که حاوی حدود 30 فاکتور رشد است که روند بهبودی را در پلاکت ها تسریع می کند.
PRP ، که با تسریع بستن سطح ، تشکیل عروق را در ناحیه زخم ایجاد می کند ، باعث افزایش گردش خون در آنجا می شود. در نتیجه درمان ، زخم ها به شیوه ای سالم ، زیبا و سریع بسته می شوند.
چرا PRP؟
همانطور که در مقاله اشاره کردیم ، استفاده از برنامه های PRP برای بسیاری از مشکلات سلامتی ضرری ندارد. با این حال ، در حالی که روشهای درمانی متفاوتی وجود دارد ، ممکن است بخواهید بدانید چرا PRP باید ترجیح داده شود و مزایای آن. البته مهمترین دلیل ترجیح استفاده از خون طبیعی و خون خود ماست. به همین دلیل ، از نظر سلامتی وضعیت قابل اطمینان است.
پیشرفت عصر ما ، دیابت و بیماریهای مشابه که در برخی افراد مشاهده می شود می تواند روند بهبود زخم را کند کند. زخم های مزمن که درمان آنها دشوار است را می توان در انسان یا حیوان مشاهده کرد. در موارد مشابه ، درمان با PRP یکی از موثرترین روش های کاربردی است.
اگر منبع مشکلاتی مانند مشکلات پوستی ، برخی مشکلات سلامتی ، ضعف در لایه های زیر جلدی گردش خون ضعیف و کمبود فاکتورهای رشد است ، استفاده از PRP بهترین روش درمانی است. PRP با افزایش انتقال اکسیژن به سلولها با تأثیر بر گردش خون ، درمانهای نقطه به نقطه را اعمال می کند.

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .