Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
5-20 MINUTES
Anesthesia:
LOCAL
Return of Work Time:
SAME DAY
Healing Time:
10-15 DAYS
Hospital Accommodation:
-

درمان زگیل

زگیل ها برجستگی های کوچکی روی پوست هستند که در اثر ویروس پاپیلوم ایجاد می شوند. به ویژه در کودکان و نوجوانان شایع تر است. اگرچه به طور کلی بی ضرر هستند ، اما از نظر زیبایی نگران کننده هستند و گاهی باعث شکایاتی مانند درد ، خارش یا قرمزی می شوند. زگیل ها به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم می شوند. به بافتهای خوش خیم که در بافتهای مخاطی یا روی پوست ایجاد می شود ، سازندهای خوش خیم (خوش خیم) می گویند. زگیل های بدخیم به عنوان تبدیل بدخیم شناخته می شوند. با درمان زگیل ، زگیل های خوش خیم یا بدخیم از سطح پوست برداشته می شوند.
انواع زگیل چیست؟
انواع زیادی از HPV وجود دارد که باعث ایجاد زگیل می شود. بسته به نوع ویروس مسئول عفونت و منطقه ای که در آن قرار دارد ، انواع زگیل از نظر مورفولوژیکی متفاوت ظاهر می شود. همچنین برخی ضایعات پوستی وجود دارد که شبیه زگیل هستند اما منشاء متفاوتی دارند.
VERRUCA VULGARIS
Verruca vulgaris شایع ترین نوع زگیل است و در سراسر بدن دیده می شود. اما بیشتر در دست و پا دیده می شود. اغلب تمایل دارد روی ناخن های انگشتان بچسبد. اندازه این زگیل ها می تواند به اندازه یک نخود برسد. به طور کلی ، verruca vulgaris باعث ایجاد درد یا خارش می شود.
ورورکا فیلیفورمیس
بدن بلند و نخ مانند دارد و شکل خاصی از زگیل های verruca vulgaris است. معمولاً روی صورت (پلک ، لب ، بینی) یا گردن ظاهر می شود ، به ویژه در افراد مسن. این زگیل ها گاهی اوقات ممکن است خارش داشته باشند. علاوه بر این ، ممکن است در حین شستشو ، خشک کردن یا تراشیدن ، تحریک یا آسیب ایجاد شود. از نظر زیبایی کاملاً تحریک کننده است و بنابراین توصیه می شود درمان شود.
ورورکا پلانتاریس
زگیل در کف پا. این زگیل ها کاملاً دردناک هستند. این بیماری معمولاً هنگام برهنه راه رفتن در مناطق عمومی مانند استخرها ، حمام های ترکی و باشگاه های بدنسازی منتقل می شود. نوارهای حاوی سالیسیلیک اسید اغلب برای درمان ترجیح داده می شوند.
زگیل های گرد شده (MOLLUSCA CONTAGIOSA)
اگرچه زگیل های ناف بسیار شبیه زگیل ها هستند ، اما زگیل های واقعی نیستند. این توسط ویروس های پاپیلوم ایجاد نمی شود. بر خلاف زگیل های واقعی ، میکروارگانیسم های اولیه در این ندول های پوستی شبه زگیل ، ویروس های نرم تن عفونی هستند. زگیل های ناف به صورت گروهی روی بدن قرار دارند. بیشتر در بزرگسالان در ناحیه تناسلی دیده می شود. در کودکان ، روی تنه ، صورت ، گردن یا زیر بغل قرار می گیرد.
زگیل های سبوریک
زگیل سبورئیک زگیل واقعی نیست. علت وقوع آنها دقیقاً مشخص نیست. با این حال ، این توسط ویروس ایجاد نمی شود و بنابراین مسری نیست. معمولاً در افراد مسن دیده می شود و به آن کراتوز سبورئیک نیز گفته می شود. در صورت ، سینه ، پشت ، پشت دست ، بازوها و پاها دیده می شود. آنها از نظر ظاهر متفاوت هستند و زیرگونه های متفاوتی دارند. این بیماری با جراحی یا لیزر درمان می شود.
درمان های زگیل چیست؟
درمان الکتروکوتر (سوزاندن): در روش الکتروکوتر ، ضایعات با دادن حرارت ناگهانی با امواج RF با فرکانس بالا سوزانده می شوند. از بی حسی موضعی برای بی درد شدن این روش استفاده می شود. مناطق سوخته پوسته پوسته شده و به روند خود ترمیم واگذار می شوند. معمولاً یک دوره بهبودی 10-15 روز کافی است.
سرما درمانی (انجماد): در درمان کرایوتراپی ، پزشک نیتروژن مایع را به زگیل اعمال می کند. نیتروژن مایع بسیار سرد است و سلولهای لایه فوقانی پوست را از بین می برد. سرما درمانی می تواند به روش های مختلف انجام شود. در حین استفاده ، معمولاً یک سواب پنبه را در نیتروژن مایع آغشته کرده و برای چند ثانیه روی زگیل فشار وارد می شود. این برنامه باید حداقل یک بار در هفته تکرار شود تا زگیل به طور کامل از بین برود.
کرایوتراپی می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. با این روش ، ممکن است در طول درمان زگیل و ایجاد اسکار یا تغییر رنگ به نام زخم بر روی پوست برخی افراد ایجاد شود. در افراد مبتلا به پای دیابتی یا بیماری عروق محیطی ، زگیل ها نباید با کرایوتراپی درمان شوند. زیرا به عنوان مثال ، درمان روی زگیل های پا می تواند باعث آسیب عصبی یا بهبود ضعیف زخم ها شود.
انجماد با گاز مایع نیتروژن روی زگیل اعمال می شود. هیچ زخم باز وجود ندارد ، بنابراین خطر عفونت وجود ندارد.
درمان زگیل با لیزر: استفاده از لیزر یکی دیگر از گزینه های درمانی برای زگیل هایی است که در برابر کرایوتراپی و درمان با فرکانس رادیویی مقاوم هستند. ویژه می تواند برای زگیل های مقاوم در مناطقی که پوست ضخیم است مانند کف پا استفاده شود.
RF درمان با فرکانس رادیویی: با این روش که مشابه روش الکتروکوتری است ، بافت اطراف از اثر گرما محافظت می شود ، بنابراین بهبودی در زمان کوتاه تری انجام می شود.
درمان زگیل با دارو: می توان از سالیسیلیک اسید ، تری کلرو استیک اسید استفاده کرد.
درمان جراحی: درمان دارویی یا کرایوتراپی ممکن است برای برخی از زگیل ها موثر نباشد. در این مورد ، زگیل با برداشتن جراحی درمان می شود. پس از بی حسی ناحیه با بی حسی موضعی ، زگیل با برش با کمک چاقوی داغ برداشته می شود.

سوالات متداول

- یک روش پزشکی است و عملاً بر اساس اعمال جراحی اعمال می شود. درد باعث ایجاد احساس درد نمی شود.
- زندگی روزمره را می توان بلافاصله پس از عمل از سر گرفت. استراحت بالینی لازم نیست.
- این یک فرآیند کوتاه مدت است.
- از نخ های PDO سازگار با پوست استفاده می شود، ایمن است. به بافت های پوست آسیبی نمی رساند.
- طناب های مورد استفاده دارای انعطاف پذیری هستند. به همین دلیل روی میمیک ها تاثیری نمی گذارد و به شما اجازه می دهد تا به راحتی میمیک بسازید.
- اثرات بلافاصله قابل مشاهده است.
- زمان بهبودی عوارضی مانند ادم و تورم بسیار کوتاه است.

گچ بر روی بینی اعمال می شود که با این روش به مدت 4-5 روز بلند می شود. به این ترتیب فرم جدید بینی حفظ می شود. پچ در زندگی روزمره مشکلی ایجاد نمی کند، پس از 4-5 روز حذف می شود. بعد از عمل نیازی به استراحت نیست. ادم و کبودی بسیار کم است.

از آنجایی که این روش غیر جراحی است، هیچ عارضه ای جز احتمال ادم و کبودی خفیف ایجاد نمی کند. هیچ جای زخم یا بخیه ای وجود ندارد. بلافاصله پس از عمل، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. ادم و کبودی‌های خفیف که رخ می‌دهند در عرض حداقل 1 یا 2 هفته ناپدید می‌شوند. در طول این فرآیند می توان از آرایش استفاده کرد، اما باید به آرامی انجام شود. صورت نباید مالش داده شود، ماساژ داده شود و از خوابیدن به صورت خودداری شود.

علامت گذاری روی قسمت های مشخص شده افرادی با صورت آویزان زده می شود. مناطق عمل مشخص شده با بی حسی موضعی بی حس می شوند. سپس نخ های مخصوص سازگار با پوست از نواحی بی حس شده به کمک سوزن های نازک زیر پوست قرار می گیرد و عمل به پایان می رسد.

در حین تعلیق طناب بینی، یک سوزن نازک از طریق غضروف نوک بینی وارد می شود و طناب ها قرار می گیرند و به سمت بالا ثابت می شوند.

عملیات لیفتینگ با تعلیق طناب را می توان برای افرادی که در سنین پایین صورت دچار افتادگی و کم پشتی هستند، انجام داد. برخلاف تصور رایج، این کار نباید در سنین بالا انجام شود. به همین دلیل می توان از سن 30 سالگی این روش را انجام داد. روشی که در سنین بالاتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در سنین پایین ترجیح داده می شود زیرا روشی غیر جراحی و عملی است.

اگرچه این روشی است که آسیب زیادی به صورت وارد نمی کند و به سرعت بهبود می یابد، اما اثرات آن در عرض 2 هفته آشکار می شود. ممکن است 2-3 ماه طول بکشد تا اثرات کامل را احساس کنید. در این فرآیند، فعال سازی کلاژن رخ می دهد و بافت ها تجدید می شوند.

نام دیگر لیفت صورت غیر جراحی لیفتینگ PDO است. نخ‌های PDO که برای مصارف پزشکی استفاده می‌شوند و در طول زمان ذوب می‌شوند، برای این فرآیند استفاده می‌شوند. همچنین به عنوان آویز طناب کلاژن شناخته می شود. با افزایش تولید کلاژن در ناحیه ای که روی پوست قرار می گیرد، چین و چروک ها را کاهش می دهد.

این یکی از روش‌های جراحی بینی غیرجراحی است که برای افرادی که نوک بینی پایین و انحنای خفیف بینی دارند، استفاده می‌شود. کشش با نخ های کلاژنی که در بافت های بینی قرار می گیرد ایجاد می شود.

رشته های کلاژن مورد استفاده در فرآیند کشش غیر جراحی به مدت 6 ماه در بافت زیر جلدی باقی می مانند و سپس به تدریج حل شده و از بین می روند. اما حتی پس از از بین رفتن نخ ها، اثرات آن تا 2 سال باقی می ماند. این به این دلیل است که از زمانی که نخ ها برای اولین بار قرار می گیرند، بازسازی در بافت های زیر جلدی، تولید کلاژن و بهبود افتادگی در این دوره ادامه می یابد.

قیمت درمان زگیل 2021

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .