Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
2 HOURS
Anesthesia:
LOCAL - GENERAL
Return of Work Time:
3-4 DAYS
Healing Time:
3 MONTHS
Hospital Accommodation:
1 DAY

درمان ژنیکوماستی

ژنیکوماستی بزرگ شدن بیش از حد بافت پستان در مردان است. این می تواند ناشی از عدم تعادل استروژن ، تستوسترون و هورمون های رشد در بدن باشد. به طور کلی این وضعیت خوش خیم در نظر گرفته می شود.
هر دو سینه می توانند به اندازه های نامتناسب برسند. هدف از جراحی ژنیکوماستی بازگرداندن سلامت جسمی و روانی بیمار با رهایی از این بیماری است.
چه چیزی باعث ژنیکوماستی می شود؟
دلایل مختلف می تواند باعث اتفاقات غیر منتظره در بدن شود. هم مردان مسن و هم نوجوانان به دلیل سطح غیرطبیعی هورمون ممکن است دچار ژنیکوماستی شوند. با این حال دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ژنیکوماستی شود.
1- تغییرات و عدم تعادل های هورمونی
تستوسترون و استروژن هورمون هایی هستند که ویژگی های جنسی را تعیین می کنند. استروژن بر خصوصیات زنان مانند بزرگ شدن سینه تأثیر می گذارد در حالی که تستوسترون بر ویژگی های مردان مانند موهای بدن و رشد ماهیچه ها تأثیر می گذارد. ژنیکوماستی در مردان به دلیل کاهش تستوسترون و افزایش استروژن ایجاد می شود.
2- داروها و الکل
مصرف مواد مخدر و الکل باعث ایجاد ژنیکوماستی می شود. بنابراین ، داشتن رژیم غذایی متعادل و ترک یا کاهش عادات مضر بسیار مهم است.
3- دارو
محتویات داروهای مورد استفاده در پروستات ، ایدز ، اضطراب ، درمان زخم و موادی مانند داروهای ضدافسردگی ، آنتی بیوتیک ها و داروهای شیمی درمانی می تواند باعث ایجاد ژنیکوماستی در مردان شود.
4- محصولات گیاهی
اسطوخودوس و روغن درخت چای که در صابون ها و لوسیون ها یافت می شود ، می تواند باعث ایجاد ژنیکوماستی در مردان شود زیرا حاوی مواد استروژنیک است.
5- مشکلات بهداشتی
بیماری هایی مانند نارسایی کلیه ، نارسایی کبد ، سیروز ، پرکاری تیروئید ، تومورها یا سوء تغذیه باعث کاهش سطح تستوسترون می شود و می تواند باعث ایجاد ژنیکوماستی شود.
علائم ژنیکوماستی
ژنیکوماستی معمولاً خود را به عنوان رشد بیش از حد و حساسیت بیش از حد بر روی یک یا هر دو سینه نشان می دهد. ممکن است شرایطی مانند ترشح از نوک سینه یا احساس توده در زیر نوک سینه وجود داشته باشد. گاهی اوقات درد نیز مشاهده می شود. از آنجا که علائم مشابه با سرطان سینه هستند ، بسیار مهم است که فوراً با یک متخصص مشورت کنید. پس از بررسی دقیق و آزمایشات ، می توان عملیات را بر اساس آن برنامه ریزی کرد.

جراحی GYNECOMASTIA

اگر ژنیکوماستی به خودی خود بهبود نیابد ، می تواند روح و کیفیت زندگی بیمار را به شدت تضعیف کند ، همراه با ایجاد درد و حساسیت جدی. درمان ژنیکوماستی می تواند دارویی یا جراحی باشد.
دو روش جراحی رایج برای ژنیکوماستی وجود دارد ، لیپوساکشن یا ماستکتومی. بسته به نوع بیمار ، متخصصان کلینیک معتبر تصمیم می گیرند که کدام گزینه را انتخاب کنند.
در لیپوساکشن ، یعنی عمل جراحی مکش چربی ، جراح فقط چربی سینه را می گیرد ، اما بافت غدد پستانی را ترک می کند. در ماستکتومی ، بافت غدد پستانی به طور کامل توسط جراح برداشته می شود. این جراحی معمولاً فقط با استفاده از برش های کوچک انجام می شود.
متأسفانه ورزش و رژیم غذایی جایگزین جراحی ژنیکوماستی نمی شود. با استفاده از آنها ، مقداری از چربی تجمع یافته در بافت سینه می تواند سوزانده شود ، اما نمی توان این وضعیت را به طور کامل از بین برد. رشد بافت سینه ممکن است تنها به دلیل چربی نباشد.

سوالات متداول

علائم ژنیکوماستی و سرطان سینه مشابه است. به عنوان مثال ، در هر دو حالت ، سفتی ، حساسیت و ترشحات روی نوک پستان دیده می شود. بنابراین ، کنترل و درمان پزشک ضروری است.

ژنیکوماستی که باعث درد ، حساسیت یا مشکلات روانی می شود ، با جراحی برطرف می شود. بافت سینه با عمل جراحی برداشته می شود. عملیات با ایجاد برش های کوچک بدون مشکل انجام می شود. در این عملیات ، در صورت وجود بافت چربی اضافی همراه با بافت سینه ، لیپوساکشن نیز گنجانده می شود.

بزرگ شدن سینه مردان در دوران نوزادی و کودکی خود به خود برطرف می شود. 85-90 of بزرگ شدن سینه در پسران نوجوان بدون درمان قابل حل است. ادامه این موارد در بزرگسالی یا بزرگ شدن سینه مردان که در بزرگسالی آغاز می شود ، جراحی را ضروری می کند.

این بیماری در مردان در سنین نوجوانی یا کهولت سن شایع است. از آنجا که علل آن متفاوت است ، می توان آن را در سنین مختلف از جمله دوران نوزادی مشاهده کرد.

این به طور کلی یک مشکل بهداشتی هورمونی است. علت آن افزایش هورمون استروژن است. به دلایل مختلف قابل مشاهده است. به عنوان مثال ، برخی از داروهای مورد استفاده ، عادات مضر مانند مصرف الکل و مواد می توانند باعث ایجاد ژنیکوماستی شوند. این می تواند توسط بیماریهای خاصی ایجاد شود که سطح تستوسترون را کاهش می دهد.

ژنیکوماستی با ورزش از بین نمی رود. بافت در حال رشد سینه فقط با جراحی از بین می رود. بزرگ شدن سینه مردان ، که با رسوب بافت چربی در ناحیه سینه دیده می شود ، می تواند با ورزش حل شود. زیرا این نشان دهنده ژنیکوماستی کاذب است.

نرمی بافت در حال رشد سینه در مردان ممکن است شکایتی از ژنیکوماستی جعلی باشد. اگر در ناحیه نوک سینه سفتی مشاهده نشود ، وزن اضافه شود یا کاهش یابد یا ماهیچه ها به دلیل سابقه ورزشی فرد ذوب شده باشند ، می توان شبه ژنیکوماستی را مشاهده کرد.

بزرگ شدن سینه در مردان ممکن است به دلیل بافت چربی یا بافت سینه باشد. در رشد ناشی از ژنیکوماستی ، سفتی ، تورم ، حساسیت و درد در قسمت پایین نوک سینه احساس می شود. ممکن است از نوک سینه ترشح شود.

رشدهایی که در افرادی که به دلیل ذخیره چربی افزایش وزن پیدا می کنند نرم است و ممکن است ذوب شود. رشدهای ناشی از بافتهای چربی ژنیکوماستی نیستند.

این به معنی رشد بیشتر سینه در مردان است. این می تواند به صورت یک طرفه دیده شود یا در هر دو سینه ایجاد شود. رشد بافت پستان به دلایل هورمونی می تواند باعث اضطراب بینایی و وحشت در مردان شود.

قیمت جراحی ژنیکوماستی

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .