درمان ژنیکوماستی

ژنیکوماستی بزرگ شدن بیش از حد بافت پستان در مردان است. این می تواند ناشی از عدم تعادل استروژن ، تستوسترون و هورمون های رشد در بدن باشد. به طور کلی این وضعیت خوش خیم در نظر گرفته می شود.
هر دو سینه می توانند به اندازه های نامتناسب برسند. هدف از جراحی ژنیکوماستی بازگرداندن سلامت جسمی و روانی بیمار با رهایی از این بیماری است.
چه چیزی باعث ژنیکوماستی می شود؟
دلایل مختلف می تواند باعث اتفاقات غیر منتظره در بدن شود. هم مردان مسن و هم نوجوانان به دلیل سطح غیرطبیعی هورمون ممکن است دچار ژنیکوماستی شوند. با این حال دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ژنیکوماستی شود.
1- تغییرات و عدم تعادل های هورمونی
تستوسترون و استروژن هورمون هایی هستند که ویژگی های جنسی را تعیین می کنند. استروژن بر خصوصیات زنان مانند بزرگ شدن سینه تأثیر می گذارد در حالی که تستوسترون بر ویژگی های مردان مانند موهای بدن و رشد ماهیچه ها تأثیر می گذارد. ژنیکوماستی در مردان به دلیل کاهش تستوسترون و افزایش استروژن ایجاد می شود.
2- داروها و الکل
مصرف مواد مخدر و الکل باعث ایجاد ژنیکوماستی می شود. بنابراین ، داشتن رژیم غذایی متعادل و ترک یا کاهش عادات مضر بسیار مهم است.
3- دارو
محتویات داروهای مورد استفاده در پروستات ، ایدز ، اضطراب ، درمان زخم و موادی مانند داروهای ضدافسردگی ، آنتی بیوتیک ها و داروهای شیمی درمانی می تواند باعث ایجاد ژنیکوماستی در مردان شود.
4- محصولات گیاهی
اسطوخودوس و روغن درخت چای که در صابون ها و لوسیون ها یافت می شود ، می تواند باعث ایجاد ژنیکوماستی در مردان شود زیرا حاوی مواد استروژنیک است.
5- مشکلات بهداشتی
بیماری هایی مانند نارسایی کلیه ، نارسایی کبد ، سیروز ، پرکاری تیروئید ، تومورها یا سوء تغذیه باعث کاهش سطح تستوسترون می شود و می تواند باعث ایجاد ژنیکوماستی شود.
علائم ژنیکوماستی
ژنیکوماستی معمولاً خود را به عنوان رشد بیش از حد و حساسیت بیش از حد بر روی یک یا هر دو سینه نشان می دهد. ممکن است شرایطی مانند ترشح از نوک سینه یا احساس توده در زیر نوک سینه وجود داشته باشد. گاهی اوقات درد نیز مشاهده می شود. از آنجا که علائم مشابه با سرطان سینه هستند ، بسیار مهم است که فوراً با یک متخصص مشورت کنید. پس از بررسی دقیق و آزمایشات ، می توان عملیات را بر اساس آن برنامه ریزی کرد.

جراحی GYNECOMASTIA

اگر ژنیکوماستی به خودی خود بهبود نیابد ، می تواند روح و کیفیت زندگی بیمار را به شدت تضعیف کند ، همراه با ایجاد درد و حساسیت جدی. درمان ژنیکوماستی می تواند دارویی یا جراحی باشد.
دو روش جراحی رایج برای ژنیکوماستی وجود دارد ، لیپوساکشن یا ماستکتومی. بسته به نوع بیمار ، متخصصان کلینیک معتبر تصمیم می گیرند که کدام گزینه را انتخاب کنند.
در لیپوساکشن ، یعنی عمل جراحی مکش چربی ، جراح فقط چربی سینه را می گیرد ، اما بافت غدد پستانی را ترک می کند. در ماستکتومی ، بافت غدد پستانی به طور کامل توسط جراح برداشته می شود. این جراحی معمولاً فقط با استفاده از برش های کوچک انجام می شود.
متأسفانه ورزش و رژیم غذایی جایگزین جراحی ژنیکوماستی نمی شود. با استفاده از آنها ، مقداری از چربی تجمع یافته در بافت سینه می تواند سوزانده شود ، اما نمی توان این وضعیت را به طور کامل از بین برد. رشد بافت سینه ممکن است تنها به دلیل چربی نباشد.

قیمت جراحی ژنیکوماستی

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .