Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
3 HOURS
Anesthesia:
GENERAL
Return of Work Time:
1 WEEK
Healing Time:
6 MONTHS
Hospital Accommodation:
1 DAY

کاهش سینه

جراحی کوچک کردن سینه ؛ این کار به منظور دستیابی به سینه های متقارن ، راست و زیبا با ظاهر یکسان انجام می شود. افراد با از بین بردن درد کمر ، گردن و شانه ناشی از سینه های بزرگتر از آنچه باید باشند ، ظاهر پویاتر و جذاب تری پیدا می کنند.
جراحی کاهش سینه چیست؟
جراحی های کاهش سینه می تواند به دلیل نگرانی های زیبایی و برخی مشکلات سلامتی در بدن انجام شود. ساختار سینه بزرگتر از آنچه که باید باشد می تواند باعث شانه ، کمر ، کمردرد و قوز پا شود. علاوه بر مشکلات پزشکی ، می توان عمل جراحی کوچک کردن سینه را انجام داد تا لباس مناسب برای سینه های نامتناسب و بزرگ پیدا نشود.
قبل از عمل جراحی کاهش سینه چه چیزی توجه نمی شود؟
بارداری
از آنجا که شیردهی بعد از زایمان می تواند مشکلاتی را ایجاد کند ، افرادی که مشکوک به بارداری هستند یا قصد بارداری دارند ممکن است تصمیم جراحی را به تأخیر بیندازند. از آنجا که بافت چربی و پوست در سینه با جراحی کاهش سینه برداشته می شود ، پس از اتمام بهبودی بعد از عمل ، مشکلی در بارداری و شیردهی وجود ندارد.
چاقی
تصمیم جراحی ممکن است در افراد چاق با وزن بدن بسیار بالا یا افرادی که قصد کاهش وزن دارند ، صحیح نباشد. چاقی خطرات جراحی را افزایش می دهد و ممکن است از موفقیت کافی بعد از جراحی جلوگیری کند. کاهش وزن به کاهش اندازه سینه کمک می کند و برنامه جراحی ممکن است تغییر کند. به همین دلیل ، ارزیابی مجدد کاهش سینه پس از رسیدن به وزن برنامه ریزی شده دقیق تر است.
بیماری های مزمن
در افراد مبتلا به بیماریهای مزمن مانند دیابت و بیماریهای قلبی و عروقی ، قبل از جراحیهای انتخابی مانند کوچک کردن سینه باید از پزشک تأیید شود.
سیگار کشیدن و مصرف الکل
از آنجا که عادات مضر مانند سیگار کشیدن و الکل بر بهبود زخم تأثیر منفی می گذارد ، خطرات بعد از عمل را افزایش می دهد.
چگونه عمل جراحی کاهش سینه انجام می شود؟
جراحی کاهش سینه ، که با برداشتن بافت چربی در پوست و سینه انجام می شود ، می تواند برای افراد بالای 18 سال که رشد بدن خود را تکمیل کرده اند انجام شود. جراحی کاهش سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بسته به اندازه سینه ، جراحی با استفاده از روش های برش آب نبات چوبی و برش معکوس T در عرض 1 تا 5 ساعت به پایان می رسد. در تعیین روش ، پارامترهایی مانند اندازه سینه ، موقعیت نوک سینه با توجه به چین پستان ، بافت سینه ، ساختار پوست ، فاصله بین نوک سینه و شانه و لگن در نظر گرفته می شود. در روش برش آب نبات چوبی ، دور نوک سینه به صورت دایره ای بریده می شود و سپس بافت سینه و بافت اضافی پوست برداشته می شود.
با مراقبت از آسیب رساندن به مجاری شیر ، پوست بسته می شود ، سپس یک تخلیه در ناحیه ای برای تسریع بهبود و دفع خون انباشته شده در سینه قرار می گیرد و عمل به پایان می رسد.
در روش برش معکوس T ، برشی به شکل حرف T وارونه در قسمت پایین سینه ایجاد می شود. بعد از برداشتن بافت و پوست اضافی سینه ، عمل مانند روش برش نوع آب نبات چوبی خاتمه می یابد. پس از جراحی کاهش سینه ، فرد باید یک روز در بیمارستان بماند. پس از خارج شدن تخلیه و انجام پانسمان ، بیمار مرخص می شود. پس از عمل ، کنترل در پایان هفته 1 و 2 انجام می شود. در طول کنترل در هفته 2 ، بخیه ها برداشته می شوند و از کرم های مخصوص برای کاهش جای زخم استفاده می شود. به لطف سوتین مخصوص ، بیمار می تواند پس از 1 هفته استراحت در منزل به زندگی روزمره خود بازگردد. با این حال ، توصیه می شود به مدت 6 هفته از سوتین مخصوص مشابه سوتین ورزشی استفاده کنید. گزش و سوزن سوزن شدن خفیف ممکن است در سینه ها به مدت 6 تا 12 ماه پس از عمل احساس شود. با این حال ، این احساس باعث کاهش کیفیت زندگی فرد نمی شود.

بعد از عمل های کاهش سینه چه چیزی را باید در نظر گرفت؟

توصیه می شود 3-7 روز بعد از عمل های کوچک سازی سینه استراحت کنید. بعد از عمل باید از سوتین های ورزشی که مانع از فشار سینه می شوند استفاده شود. استفاده صحیح از آنتی بیوتیک ها و داروهایی که پزشک پس از جراحی تجویز می کند ، روند بهبود را تسریع کرده و از درد احتمالی جلوگیری می کند. انجام روزهای پانسمان در زمان های تعیین شده خطر ابتلا را کاهش می دهد و زمان بهبود را تسریع می کند. توصیه می شود تا 1 ماه پس از عمل بارهای سنگین را بلند نکنید و کارهای سنگین انجام ندهید.
بعد از جراحی سینه ، ناحیه ممکن است ادماتیزه و متورم به نظر برسد. این وضعیت در عرض 3-4 هفته شروع به کاهش می کند. 1 سال طول می کشد تا سینه ها کاملاً به ظاهر جدید خود برسند. از آنجا که سیگار کشیدن و مصرف الکل در بازسازی سلول نقش منفی دارد ، توصیه می شود مصرف سیگار و الکل را به مدت 1 ماه پس از مصرف محدود کنید.

سوالات متداول

علائم ژنیکوماستی و سرطان سینه مشابه است. به عنوان مثال ، در هر دو حالت ، سفتی ، حساسیت و ترشحات روی نوک پستان دیده می شود. بنابراین ، کنترل و درمان پزشک ضروری است.

ژنیکوماستی که باعث درد ، حساسیت یا مشکلات روانی می شود ، با جراحی برطرف می شود. بافت سینه با عمل جراحی برداشته می شود. عملیات با ایجاد برش های کوچک بدون مشکل انجام می شود. در این عملیات ، در صورت وجود بافت چربی اضافی همراه با بافت سینه ، لیپوساکشن نیز گنجانده می شود.

بزرگ شدن سینه مردان در دوران نوزادی و کودکی خود به خود برطرف می شود. 85-90 of بزرگ شدن سینه در پسران نوجوان بدون درمان قابل حل است. ادامه این موارد در بزرگسالی یا بزرگ شدن سینه مردان که در بزرگسالی آغاز می شود ، جراحی را ضروری می کند.

این بیماری در مردان در سنین نوجوانی یا کهولت سن شایع است. از آنجا که علل آن متفاوت است ، می توان آن را در سنین مختلف از جمله دوران نوزادی مشاهده کرد.

این به طور کلی یک مشکل بهداشتی هورمونی است. علت آن افزایش هورمون استروژن است. به دلایل مختلف قابل مشاهده است. به عنوان مثال ، برخی از داروهای مورد استفاده ، عادات مضر مانند مصرف الکل و مواد می توانند باعث ایجاد ژنیکوماستی شوند. این می تواند توسط بیماریهای خاصی ایجاد شود که سطح تستوسترون را کاهش می دهد.

ژنیکوماستی با ورزش از بین نمی رود. بافت در حال رشد سینه فقط با جراحی از بین می رود. بزرگ شدن سینه مردان ، که با رسوب بافت چربی در ناحیه سینه دیده می شود ، می تواند با ورزش حل شود. زیرا این نشان دهنده ژنیکوماستی کاذب است.

نرمی بافت در حال رشد سینه در مردان ممکن است شکایتی از ژنیکوماستی جعلی باشد. اگر در ناحیه نوک سینه سفتی مشاهده نشود ، وزن اضافه شود یا کاهش یابد یا ماهیچه ها به دلیل سابقه ورزشی فرد ذوب شده باشند ، می توان شبه ژنیکوماستی را مشاهده کرد.

بزرگ شدن سینه در مردان ممکن است به دلیل بافت چربی یا بافت سینه باشد. در رشد ناشی از ژنیکوماستی ، سفتی ، تورم ، حساسیت و درد در قسمت پایین نوک سینه احساس می شود. ممکن است از نوک سینه ترشح شود.

رشدهایی که در افرادی که به دلیل ذخیره چربی افزایش وزن پیدا می کنند نرم است و ممکن است ذوب شود. رشدهای ناشی از بافتهای چربی ژنیکوماستی نیستند.

این به معنی رشد بیشتر سینه در مردان است. این می تواند به صورت یک طرفه دیده شود یا در هر دو سینه ایجاد شود. رشد بافت پستان به دلایل هورمونی می تواند باعث اضطراب بینایی و وحشت در مردان شود.

قیمت جراحی کوچک کردن سینه

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .