Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
30-40 MINUTES
Anesthesia:
-
Return of Work Time:
-
Healing Time:
SAME DAY
Hospital Accommodation:
-

مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟
مزوتراپی ؛ این یک روش استفاده از ویتامین ها ، مواد معدنی ، اسیدهای آمینه ، آنزیم ها به تنهایی یا عموماً به صورت مخلوط به لایه میانی پوست با میکرو تزریق است. مزوتراپی در سراسر جهان در درمان جوانسازی پوست ، ضد پیری ، لاغری منطقه ای ، سلولیت ، علائم کشش ، لکه ها ، زخم ها ، درمان مو ، دردهای حاد و مزمن ، آسیب های ورزشی ، بیماری های مختلف پوستی استفاده می شود. مزوتراپی با تحریک ساختارهایی مانند کلاژن و الاستین در زیر پوست اثر خود را نشان می دهد. به این ترتیب ، گردش خون در آن ناحیه تنظیم می شود.

مزوتراپی در چه شرایطی اعمال می شود؟
مزوتراپی می تواند در بسیاری از شرایط مختلف اعمال شود. متداول ترین کاربردهای مزوتراپی را می توان به شرح زیر ذکر کرد:
پیری و افتادگی پوست ،
درمان لکه ، لکه های خورشیدی ،
ترک های پوستی ،
سلولیت ،
ریزش مو ، درمان مو ،
کبودی زیر چشم و کیسه های زیر چشم ،
آسیب های ورزشی ،
بیماری پیسی (کمبود رنگدانه در پوست) ،
درد حاد و مزمن ،
فیبرومیالژیا (روماتیسم بافت نرم که باعث می شود احساس کنید وقتی صبح از خواب بیدار می شوید با وجود خواب کافی شب ها اصلا نخوابیده اید).

حوزه های کاربردی مزوتراپی
مزوتراپی صورت
آسیب های ناشی از اشعه خورشید و کاهش ساختار کلاژن پوست به هم می رسند و پیری و ظاهر پوست را مختل می کنند. در روش مزوتراپی صورت (مزولیفتینگ) ، داروها به مقدار کم مخلوط شده و مستقیماً به لایه های زیرین پوست داده می شوند. علاوه بر این ، از آنجا که داروها در مقادیر بسیار کمی تجویز می شوند ، احتمال عوارض جانبی مواد مورد استفاده کاهش می یابد. مزوتراپی صورت (مزولیفتینگ) یک روش طبیعی و مفید است که پوست را تازه می کند ، در برابر چین و چروک و افتادگی پوست م effectiveثر است.
مزولیفتینگ یک درمان ضد پیری بسیار مثر است. با تحریک سنتز کلاژن در پوست ، جوانسازی ، سفت شدن و درخشندگی را فراهم می کند. به همین دلیل ، پوست بعد از مزوتراپی صورت شاداب تر و آرام تر به نظر می رسد. خاصیت ارتجاعی پوست افزایش یافته و افتادگی پوست کاهش می یابد. چین و چروک ها کاهش می یابد ، پوست ظاهر درخشان و جوانی پیدا می کند.
در روش مزوتراپی صورت ، اسید هیالورونیک ، آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه که پوست را تجدید می کنند ، با سوزن های ریز در زیر پوست اعمال می شود. دادن مستقیم این مواد مفید به پوست و تحریک پوست باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می شود ، پوست مرطوب می شود و پوست تجدید می شود. قبل از استفاده ، پوست تمیز و ضد عفونی می شود. نیم ساعت قبل از عمل می توان از کرم بی حسی استفاده کرد.
مزوتراپی صورت در ابتدا با فواصل 1-4 هفته اعمال می شود. می توان آن را هر 6 ماه یکبار به طور متوسط ​​4-6 جلسه تکرار کرد. نتایج مزوتراپی صورت پس از جلسه دوم ظاهر می شود. حتی پس از پایان درمان ، اثر جوانسازی پوست همچنان ادامه دارد.
مزوتراپی بدون سوزن
با مزوتراپی بدون سوزن ، که به عنوان جایگزینی برای مزوتراپی سوزنی توسعه یافته است ، اکنون می توان پوست را بدون درد و رنج تجدید کرد.
یکی از مهمترین ویژگی های مزوتراپی بدون سوزن که مزوپیلینگ نیز نامیده می شود ، مخلوط قوی مواد فعال است. این روش که شامل ترکیبی از TCA (تری کربوکسیلیک اسید) و H2O2 با نرخ تنظیم شده است ، با تحریک عوامل رشد فیبروبلاست بدون آسیب رساندن به پوست ، بر پوست تأثیر می گذارد. بنابراین ، تقویت و تجدید حیات روی پوست بدون استفاده از سوزن و سوزن انجام می شود. پس از استفاده ، تولید کلاژن در زیر پوست و اثر لیفتینگ قوی ادامه می یابد ، مشکلات پوست را درمان می کند و باعث تشکیل کلاژن جدید می شود و باعث تحریک بیولوژیکی در سلول ها می شود.
ایده آل برای بیمارانی که می خواهند مزوتراپی انجام دهند اما از روش تزریق می ترسند ، مزوپیلینگ برای سفت کردن ، درمان اسکار و اسکار ، درمان ترک و درمان لکه ای برای آرامش در نواحی صورت ، گردن ، قفسه سینه و دکلته استفاده می شود. نتایج بسیار موفقی در عمل به دست می آید.
اگر مزوپیلینگ با پر شدن ترکیب شود ، هم افزایی حاصل می شود ، که در آن اثر هر دو برنامه افزایش می یابد. همچنین می تواند با طناب و غلتک در درمان های لیزری یا فرکانسی رادیویی استفاده شود.
مزوتراپی سلولیت
سلولیت یک اختلال گردش خون است که در مردان و زنان در هر گروه سنی دیده می شود. این مشکل معمولاً پس از مشکل تخلیه لنفاوی به دلیل عوامل هورمونی ایجاد می شود. موادی که زیر پوست با مزوتراپی تزریق می شوند جریان خون و گردش لنفاوی را در ناحیه سلولیت تنظیم می کنند ، رسوبات چربی را حل کرده و در نهایت بافت همبند سفت شده را ثابت می کنند. به این ترتیب ظاهر سلولیت از بین می رود. در درمان سلولیت ، با استفاده از مزوتراپی یک بار در هفته نتایج موفقیت آمیزی در 4-10 هفته به دست می آید.
مزوتراپی روغنکاری منطقه ای
مزوتراپی ؛ این روش به عنوان درمان جایگزین لیپوساکشن در برداشتن چربی های ناحیه ای در ناحیه شکم ، کمر ، بازوها و پاها ارائه می شود. تخریب بافت چربی در ناحیه تزریق را تضمین می کند. اگر درمان با رژیم غذایی و ورزش پشتیبانی شود ، نتایج بیشتر از حالت عادی دوام می آورند.
مواردی که باید بعد از مزوتراپی در نظر گرفته شود
قبل و بعد از جلسات مزوتراپی نباید از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده شود. پس از اتمام جلسه ، محل استفاده نباید حدود 10-15 ساعت با آب لمس شود. شلواری که بدن را مانند شلوار جین و شلوار تنگ می پوشاندتوصیه می شود آنها را نپوشید. پس از جلسات مزوتراپی ، حرکات دشوار را نباید به مدت 48 ساعت انجام داد ، از حمام و آرایش به مدت 10-15 ساعت خودداری کرد.

سوالات متداول

- یک روش پزشکی است و عملاً بر اساس اعمال جراحی اعمال می شود. درد باعث ایجاد احساس درد نمی شود.
- زندگی روزمره را می توان بلافاصله پس از عمل از سر گرفت. استراحت بالینی لازم نیست.
- این یک فرآیند کوتاه مدت است.
- از نخ های PDO سازگار با پوست استفاده می شود، ایمن است. به بافت های پوست آسیبی نمی رساند.
- طناب های مورد استفاده دارای انعطاف پذیری هستند. به همین دلیل روی میمیک ها تاثیری نمی گذارد و به شما اجازه می دهد تا به راحتی میمیک بسازید.
- اثرات بلافاصله قابل مشاهده است.
- زمان بهبودی عوارضی مانند ادم و تورم بسیار کوتاه است.

گچ بر روی بینی اعمال می شود که با این روش به مدت 4-5 روز بلند می شود. به این ترتیب فرم جدید بینی حفظ می شود. پچ در زندگی روزمره مشکلی ایجاد نمی کند، پس از 4-5 روز حذف می شود. بعد از عمل نیازی به استراحت نیست. ادم و کبودی بسیار کم است.

از آنجایی که این روش غیر جراحی است، هیچ عارضه ای جز احتمال ادم و کبودی خفیف ایجاد نمی کند. هیچ جای زخم یا بخیه ای وجود ندارد. بلافاصله پس از عمل، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. ادم و کبودی‌های خفیف که رخ می‌دهند در عرض حداقل 1 یا 2 هفته ناپدید می‌شوند. در طول این فرآیند می توان از آرایش استفاده کرد، اما باید به آرامی انجام شود. صورت نباید مالش داده شود، ماساژ داده شود و از خوابیدن به صورت خودداری شود.

علامت گذاری روی قسمت های مشخص شده افرادی با صورت آویزان زده می شود. مناطق عمل مشخص شده با بی حسی موضعی بی حس می شوند. سپس نخ های مخصوص سازگار با پوست از نواحی بی حس شده به کمک سوزن های نازک زیر پوست قرار می گیرد و عمل به پایان می رسد.

در حین تعلیق طناب بینی، یک سوزن نازک از طریق غضروف نوک بینی وارد می شود و طناب ها قرار می گیرند و به سمت بالا ثابت می شوند.

عملیات لیفتینگ با تعلیق طناب را می توان برای افرادی که در سنین پایین صورت دچار افتادگی و کم پشتی هستند، انجام داد. برخلاف تصور رایج، این کار نباید در سنین بالا انجام شود. به همین دلیل می توان از سن 30 سالگی این روش را انجام داد. روشی که در سنین بالاتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در سنین پایین ترجیح داده می شود زیرا روشی غیر جراحی و عملی است.

اگرچه این روشی است که آسیب زیادی به صورت وارد نمی کند و به سرعت بهبود می یابد، اما اثرات آن در عرض 2 هفته آشکار می شود. ممکن است 2-3 ماه طول بکشد تا اثرات کامل را احساس کنید. در این فرآیند، فعال سازی کلاژن رخ می دهد و بافت ها تجدید می شوند.

نام دیگر لیفت صورت غیر جراحی لیفتینگ PDO است. نخ‌های PDO که برای مصارف پزشکی استفاده می‌شوند و در طول زمان ذوب می‌شوند، برای این فرآیند استفاده می‌شوند. همچنین به عنوان آویز طناب کلاژن شناخته می شود. با افزایش تولید کلاژن در ناحیه ای که روی پوست قرار می گیرد، چین و چروک ها را کاهش می دهد.

این یکی از روش‌های جراحی بینی غیرجراحی است که برای افرادی که نوک بینی پایین و انحنای خفیف بینی دارند، استفاده می‌شود. کشش با نخ های کلاژنی که در بافت های بینی قرار می گیرد ایجاد می شود.

رشته های کلاژن مورد استفاده در فرآیند کشش غیر جراحی به مدت 6 ماه در بافت زیر جلدی باقی می مانند و سپس به تدریج حل شده و از بین می روند. اما حتی پس از از بین رفتن نخ ها، اثرات آن تا 2 سال باقی می ماند. این به این دلیل است که از زمانی که نخ ها برای اولین بار قرار می گیرند، بازسازی در بافت های زیر جلدی، تولید کلاژن و بهبود افتادگی در این دوره ادامه می یابد.

قیمت درمان پی آر پی

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .