سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندانها روش بازگرداندن رنگ به دندانهای زرد یا تغییر شکل یافته است. دندان ها به مرور زمان می توانند به دلایل مختلف تغییر رنگ دهند و سفید شدن دندان ها می تواند با رنگ آمیزی مجدد مینای دندان روی سطح یا از زیر آن را برطرف کند.
دندان ها بخش مهمی از ظاهر ما در زندگی روزمره ما هستند. در حین مکالمه ، هنگام لبخند زدن یا انجام هر نوع فعالیتی ، دندانها در مرکز توجه قرار دارند. برخی از عناصر در زندگی روزمره ما وجود دارد که باعث می شود ظاهر زیبایی دندان های ما از بین برود. لکه ها ، تغییر رنگ یا تغییر شکل روی دندان ها می تواند به عزت نفس فرد آسیب برساند. به خصوص اگر دندان ها رنگ خود را از دست بدهند و ظاهری زرد رنگ پیدا کنند. دلایل مختلفی برای تغییر رنگ روی دندان ها وجود دارد.
چرا به سفید شدن دندان نیاز داریم؟
دندان های زرد می تواند جنبه ای مشکل ساز از زندگی اجتماعی همه باشد. لبخندها و گفتار شما را مهار می کند. این یک نگرانی زیبایی شناختی است که باعث ناراحتی می شود. و غیرممکن است که بتوانید به سادگی با مسواک زدن دندان های خود از شر آنها خلاص شوید ، مهم نیست که چقدر مرتباً یا به خوبی انجام می شود. به همین دلیل مهم است که قبل از تغییر رنگ اقدامات احتیاطی انجام شود. تغییر رنگ می تواند ناشی از غذا یا نوشیدنی باشد ، یا ممکن است دندان هایی به طور طبیعی زرد رنگ باشد. حتی اگر طبیعی باشد باز هم می تواند ناراحتی ایجاد کند.
رنگ دندان ها بستگی به بافت استخوان دارد و برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. انتظار دندانهای کاملاً سفید توسط رسانه ها ممکن است باعث شود که رنگ طبیعی دندانهای شما ترجیح داده نشود. همه اینها دلایل موثری هستند که چرا ما به سفید کردن دندان نیاز داریم.
سفید شدن دندان ها چگونه انجام می شود؟
برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ روی دندان ها ، از ژل ها و ابزارهای پزشکی خاصی استفاده می شود. ژل و تجهیزات روی دندان ها قرار می گیرد. پس از آن پزشکان متخصص کلینیک Promed فرآیند لیزر درمانی را بر روی دندان ها آغاز می کنند. این روش حدود 1 ساعت طول می کشد. این یک روش کاملاً بدون خطر است. نتیجه بلافاصله پس از آن کاملاً قابل توجه است.
رنگ آمیزی دندان
تغییر رنگ در دندان ها: این به دلیل لکه هایی است که زیر سطح دندان ها نفوذ کرده است و مسواک زدن آنها هیچ تاثیری روی آنها نخواهد داشت. دلیل آن ممکن است ناهنجاری های ساختاری در طول رشد دندان ها (به دلیل داروهای خاص یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض فلورین و غیره) باشد. سفید کردن دندان ها در این موارد در بیشتر مواقع فوق العاده م effectiveثر است.
تغییر رنگ روی دندان: این امر ناشی از مصرف مواد رنگ آمیزی مانند سیگار ، چای ، قهوه ، کولا (با کافئین - شکر) و غیره است. برای از بین بردن این لکه ها از پلاک دندان استفاده می شود.
موارد مختلف نیاز به درمان های متفاوتی دارد. بنابراین بهتر است تصمیم بگیرید که پس از معاینه دندانپزشک ما با کدام روش درمانی بروید.
دلایل رنگ پریدگی دندان چیست؟

مصرف مواد مضر برای ساختار دندان
مسواک زدن درست و منظم
قهوه یا مواد کافئین دار
قند
عدم معاینه منظم
مشکلات هنگام رشد دندان ها در دوران کودکی
استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها یا چنین داروهایی ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شود

سفید شدن دندان: برای چه چیزی باید مراقب باشید

برخی از روش های سفید کردن دندان را می توان در خانه با نظارت پزشک انجام داد. با این حال ، این برنامه ها شامل مراحل اضافی برای روش انجام شده در کلینیک است. به غیر از اینها برخی تصورات غلط مضر وجود دارد که تصور می شود دندان ها را سفید می کند. به عنوان مثال لیمو و جوش شیرین قطعاً توصیه نمی شود که مستقیماً روی دندان های خود بمالید. این اقدامات بدون نظارت پزشک به مینای دندان آسیب می رساند ، زیرا اسید سطح دندان ها را در طول زمان فرسایش می دهد. بنابراین ، تنها شیوه هایی که توسط دندانپزشکان پیشنهاد می شود باید ترجیح داده شود.

بازگشت به بالا
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .