Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
1 HOUR
Anesthesia:
-
Return of Work Time:
SAME DAY
Healing Time:
-
Hospital Accommodation:
-

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندانها روش بازگرداندن رنگ به دندانهای زرد یا تغییر شکل یافته است. دندان ها به مرور زمان می توانند به دلایل مختلف تغییر رنگ دهند و سفید شدن دندان ها می تواند با رنگ آمیزی مجدد مینای دندان روی سطح یا از زیر آن را برطرف کند.
دندان ها بخش مهمی از ظاهر ما در زندگی روزمره ما هستند. در حین مکالمه ، هنگام لبخند زدن یا انجام هر نوع فعالیتی ، دندانها در مرکز توجه قرار دارند. برخی از عناصر در زندگی روزمره ما وجود دارد که باعث می شود ظاهر زیبایی دندان های ما از بین برود. لکه ها ، تغییر رنگ یا تغییر شکل روی دندان ها می تواند به عزت نفس فرد آسیب برساند. به خصوص اگر دندان ها رنگ خود را از دست بدهند و ظاهری زرد رنگ پیدا کنند. دلایل مختلفی برای تغییر رنگ روی دندان ها وجود دارد.
چرا به سفید شدن دندان نیاز داریم؟
دندان های زرد می تواند جنبه ای مشکل ساز از زندگی اجتماعی همه باشد. لبخندها و گفتار شما را مهار می کند. این یک نگرانی زیبایی شناختی است که باعث ناراحتی می شود. و غیرممکن است که بتوانید به سادگی با مسواک زدن دندان های خود از شر آنها خلاص شوید ، مهم نیست که چقدر مرتباً یا به خوبی انجام می شود. به همین دلیل مهم است که قبل از تغییر رنگ اقدامات احتیاطی انجام شود. تغییر رنگ می تواند ناشی از غذا یا نوشیدنی باشد ، یا ممکن است دندان هایی به طور طبیعی زرد رنگ باشد. حتی اگر طبیعی باشد باز هم می تواند ناراحتی ایجاد کند.
رنگ دندان ها بستگی به بافت استخوان دارد و برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. انتظار دندانهای کاملاً سفید توسط رسانه ها ممکن است باعث شود که رنگ طبیعی دندانهای شما ترجیح داده نشود. همه اینها دلایل موثری هستند که چرا ما به سفید کردن دندان نیاز داریم.
سفید شدن دندان ها چگونه انجام می شود؟
برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ روی دندان ها ، از ژل ها و ابزارهای پزشکی خاصی استفاده می شود. ژل و تجهیزات روی دندان ها قرار می گیرد. پس از آن پزشکان متخصص کلینیک Promed فرآیند لیزر درمانی را بر روی دندان ها آغاز می کنند. این روش حدود 1 ساعت طول می کشد. این یک روش کاملاً بدون خطر است. نتیجه بلافاصله پس از آن کاملاً قابل توجه است.
رنگ آمیزی دندان
تغییر رنگ در دندان ها: این به دلیل لکه هایی است که زیر سطح دندان ها نفوذ کرده است و مسواک زدن آنها هیچ تاثیری روی آنها نخواهد داشت. دلیل آن ممکن است ناهنجاری های ساختاری در طول رشد دندان ها (به دلیل داروهای خاص یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض فلورین و غیره) باشد. سفید کردن دندان ها در این موارد در بیشتر مواقع فوق العاده م effectiveثر است.
تغییر رنگ روی دندان: این امر ناشی از مصرف مواد رنگ آمیزی مانند سیگار ، چای ، قهوه ، کولا (با کافئین - شکر) و غیره است. برای از بین بردن این لکه ها از پلاک دندان استفاده می شود.
موارد مختلف نیاز به درمان های متفاوتی دارد. بنابراین بهتر است تصمیم بگیرید که پس از معاینه دندانپزشک ما با کدام روش درمانی بروید.
دلایل رنگ پریدگی دندان چیست؟

مصرف مواد مضر برای ساختار دندان
مسواک زدن درست و منظم
قهوه یا مواد کافئین دار
قند
عدم معاینه منظم
مشکلات هنگام رشد دندان ها در دوران کودکی
استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها یا چنین داروهایی ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شود

سفید شدن دندان: برای چه چیزی باید مراقب باشید

برخی از روش های سفید کردن دندان را می توان در خانه با نظارت پزشک انجام داد. با این حال ، این برنامه ها شامل مراحل اضافی برای روش انجام شده در کلینیک است. به غیر از اینها برخی تصورات غلط مضر وجود دارد که تصور می شود دندان ها را سفید می کند. به عنوان مثال لیمو و جوش شیرین قطعاً توصیه نمی شود که مستقیماً روی دندان های خود بمالید. این اقدامات بدون نظارت پزشک به مینای دندان آسیب می رساند ، زیرا اسید سطح دندان ها را در طول زمان فرسایش می دهد. بنابراین ، تنها شیوه هایی که توسط دندانپزشکان پیشنهاد می شود باید ترجیح داده شود.

سوالات متداول

به عنوان ادامه درمان دندانپزشکان ، جلسات سفید کردن خانه می تواند با دستگاه ارائه شده توسط دندانپزشک شما انجام شود. این وضعیتی است که با توجه به سیستم اعمال شده تعیین می شود و پزشک شما را در مورد آن مطلع می کند.
با این حال ، برخی از روش های سفید کردن دندان ها که توسط خود شخص ، بدون مشورت پزشک انجام می شود ، به مینای دندان آسیب می رساند. به همین دلیل ، نباید از روش هایی که پزشک شما توصیه نمی کند در خانه استفاده کنید.

حساسیت ممکن است ظرف 24 ساعت پس از عمل سفید کردن روی دندان ها ایجاد شود. با این حال ، مهم است که بدانید آیا قبل از سفید کردن دندان ها حساسیت وجود دارد یا خیر.
باید مراقب باشید تا مدتی بعد از عمل از غذاهای سرد و گرم استفاده نکنید. با این حال ، این حساسیت بسیار دردناک و جدی نیست. پس از مدتی این حساسیت به خودی خود از بین می رود. در برخی موارد ، می توان با استفاده از ژل حساسیت زا از آن جلوگیری کرد.

بسته به زردی مکرر ، این روش را می توان بعد از زمان معینی دوباره انجام داد. اما توصیه نمی شود این کار را زیاد انجام دهید. به همین دلیل ، توصیه می شود از نوشیدنی ها و موادی که باعث زرد شدن می شوند ، مانند چای ، قهوه ، سیگار ، پس از فرآیند سفید کردن ، خودداری کنید. اگر مراقبت از دندان به خوبی انجام شود ، نتایج فرایند سفید کردن چندین سال دوام می آورد.

با فرایند سفید شدن ، زردی ناشی از مواد غذایی و عوامل محیطی تا آن روز از بین می رود. پس از انجام این عمل ، دندانهای سفیدتر و سالم تری خواهید داشت. با این حال ، بسته به عواملی مانند غذا ، نوشیدنی ها ، تشکیل جرم ، سن ، زرد شدن مجدد ممکن است به مرور زمان رخ دهد.

سفید کردن در مورد افرادی که مشکل لثه دارند و با ریشه دندان مشکل دارند اعمال نمی شود. افرادی که حساسیت شدید دندان دارند ، حفره های بیش از حد دارند یا باردار هستند ، نمی توانند سفید شوند. این روش را می توان به راحتی در 18 سالگی انجام داد ، نباید زیر 15 سال اعمال شود.

وقتی زردی دندان ها مشاهده می شود ، می توان از 18 سالگی از سفید شدن استفاده کرد. پس از این سن ، هیچ آسیبی در انجام این عمل وجود ندارد زیرا ساختارهای دندانی افراد ثابت شده است. می توان از دست دادن اعتماد به نفس ناشی از تغییر رنگ دندان با یک عمل جراحی خلاص شد.

دلایل زیادی برای زرد شدن دندان ها وجود دارد. گاهی ممکن است رنگ طبیعی دندان های ما که از نظر ژنتیکی داریم سفید نباشد و گاهی غذاهایی که مصرف می کنیم می تواند سطح دندان ها را رنگ کرده و باعث زرد شدن آنها شود. دلایلی مانند مسواک نکردن صحیح و منظم دندان ها ، سیگار کشیدن ، مصرف چای ، قهوه ، غذاهای شیرین و مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها و داروهای مشابه بر رنگ دندان ها تأثیر منفی می گذارد.

توسط دندانپزشکان متخصص ، در محیط بالینی و با استفاده از دستگاه های پزشکی خاص استفاده می شود. ایمن ترین روش برای سفید کردن دندانها کاربردهای بالینی است. دندان دندان به شکل ژل های اعمال شده روی سطح دندان ها و استفاده از پرتو لیزر بر روی ژل باز می شود. علاوه بر درمان بالینی ، ممکن است جلساتی وجود داشته باشد که باید در خانه ادامه یابد. مهم است که در این مورد به پزشک خود اطلاع دهید و به او مشورت دهید.

تفاوت رنگ دندان ها ، رنگی که روی غذا توسط دندان ها ایجاد می شود ، حتی در دندان هایی که به طور مداوم مسواک زده و مراقبت می شوند ، قابل مشاهده است. در چنین مواردی ، ممکن است مشکلات در زندگی اجتماعی احساس شود. ممکن است فرد مایل به خندیدن و صحبت کردن نباشد ، مایل به ورود به محیط های اجتماعی نباشد. افرادی که روکش روی دندان خود ندارند می توانند دندان های سالم و سفید با روش سفید کردن دندان ها در شرایط بالینی داشته باشند.

سفید کردن دائمی دندان

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .