Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
20-30 MINUTES
Anesthesia:
-
Return of Work Time:
SAME DAY
Healing Time:
SAME DAY
Hospital Accommodation:
-

ازن درمانی

ازن درمانی یا ازن درمانی ؛ این یک روش درمانی است که بر اصل کار بدن با مخلوطی ازن و اکسیژن تأثیر مثبت می گذارد ، که در دوزهای کم به سیستم گردش خون بدن منتقل می شود. برای حمایت از سایر درمانها استفاده می شود.
اوزون چیست؟
ازن (O3) یک مولکول گازی است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده و از اکسیژن ناپایدارتر است. ازن ، گازی بی رنگ و بوی تند ، در اولین سالهای پس از کشف برای ضد عفونی (پاکسازی میکروب ها) مورد استفاده قرار گرفت. دلیل خاصیت ضد عفونی کننده آن خاصیت اکسیداسیون قوی آن است. این می تواند تمام میکروب ها و سموم را اکسید کند ، یعنی ساختار آنها را از بین ببرد. ازن یک گاز بسیار واکنشی است و برای موجودات زنده سمی است. ریه ها و چشم ها حساس ترین اندام ها به ازن هستند.
ازن در تمیز کردن سطوح ، تمیز کردن آب ، بهداشت استفاده می شود ، این یک گاز است که ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد. ازن قابل تنفس نیست. می توان آن را با کرم مخصوص بدن که فقط با روغن زیتون تهیه می شود ، روی بدن قرار داد ، یا می توان آن را مستقیماً به ماهیچه یا داخل مفصل تزریق کرد.
همچنین روشی به نام هموتراپی عمده وجود دارد. در اینجا ، خون بیمار به داخل بطری خلاء برده می شود ، با ازن غنی شده و به بیمار بازگردانده می شود. علاوه بر این ، روش های درمانی برای زخم های غیر قابل درمان پا ، زخم های اندام ، که به آنها پای دیابتیک می گویند ، وجود دارد ، با نگه داشتن اندام در مخلوط مخصوص ازن و اکسیژن.
بیماریهایی که تراپی ازن در آن مفید است
استئومیلیت ، آمفیزم پلور ، آبسه همراه با فیستول ، زخم های عفونی ، زخم های فشاری ، زخم های مزمن ، پای دیابتی و سوختگی.
فشار خون.
دیابت قندی.
بیماریهای ایسکمیک پیشرفته
دژنراسیون ماکولای چشم (فرم آتروفیک).
بیماریهای اسکلتی عضلانی و کلسیفیکاسیون مفصل.
سندرم خستگی مزمن و فیبرومیالژیا.
عفونت ها و زخم های مزمن و مکرر در حفره دهان.
بیماریهای عفونی حاد و مزمن (هپاتیت ، HIV-AIDS ، عفونت تبخال و تبخال زوستر ، عفونت های ویروس پاپیلوم ، اونیکومایکوزیس و کاندیدیازیس ، ژیاردیازیس و کریپتوسپوریدیوز) به ویژه ناشی از باکتریها ، ویروسها و قارچهای مقاوم به آنتی بیوتیکها و درمانهای شیمیایی. بارتولینیت و کاندیدیازیس واژن.
آلرژی و آسم.
بیماریهای خود ایمنی (مولتیپل اسکلروزیس ، روماتوئید آرتریت ، بیماری کرون).
زوال عقل پیری (زوال عقل پیری)
بیماریهای ریوی: آمفیزم ، بیماری انسدادی مزمن ریوی ، فیبروز ریوی ایدیوپاتیک و سندرم استرس تنفسی حاد.
بیماریهای پوستی: پسوریازیس (پسوریازیس) و درماتیت آتوپیک.
خستگی ناشی از سرطان
نارسایی کلیه در مراحل اولیه.
مزایای تراپی ازن
گردش خون را در سلولها و بافتها تسریع می کند.
این سیستم ایمنی را تقویت می کند ، مقاومت در برابر بیماری های عفونی را افزایش می دهد.
رگها (عروق و سیاهرگ ها) را تجدید می کند ، فشار خون را بهبود می بخشد.
سیستم خون و لنف را تمیز می کند.
پوست را قادر می سازد تا مانند کلیه سوم یا سیستم ریه دوم کار کند.
پوست تمیزتر ، نرم تر و جوان تر.
با دفع سم انباشته شده در ماهیچه ها باعث شل شدن و نرم شدن ماهیچه ها و افزایش انعطاف پذیری آنها می شود.
درد مفاصل و ناراحتی های عضلانی را درمان می کند.
تولید هورمون و آنزیم را عادی می کند.
عملکرد مغز و حافظه را تقویت می کند.
افسردگی و ناراحتی را برطرف می کند.
با ایجاد آرامش عمومی با اکسید آدرنالین ، که به عنوان هورمون استرس شناخته می شود ، به کاهش تنش ناشی از افسردگی کمک می کند.

سوالات متداول

- یک روش پزشکی است و عملاً بر اساس اعمال جراحی اعمال می شود. درد باعث ایجاد احساس درد نمی شود.
- زندگی روزمره را می توان بلافاصله پس از عمل از سر گرفت. استراحت بالینی لازم نیست.
- این یک فرآیند کوتاه مدت است.
- از نخ های PDO سازگار با پوست استفاده می شود، ایمن است. به بافت های پوست آسیبی نمی رساند.
- طناب های مورد استفاده دارای انعطاف پذیری هستند. به همین دلیل روی میمیک ها تاثیری نمی گذارد و به شما اجازه می دهد تا به راحتی میمیک بسازید.
- اثرات بلافاصله قابل مشاهده است.
- زمان بهبودی عوارضی مانند ادم و تورم بسیار کوتاه است.

گچ بر روی بینی اعمال می شود که با این روش به مدت 4-5 روز بلند می شود. به این ترتیب فرم جدید بینی حفظ می شود. پچ در زندگی روزمره مشکلی ایجاد نمی کند، پس از 4-5 روز حذف می شود. بعد از عمل نیازی به استراحت نیست. ادم و کبودی بسیار کم است.

از آنجایی که این روش غیر جراحی است، هیچ عارضه ای جز احتمال ادم و کبودی خفیف ایجاد نمی کند. هیچ جای زخم یا بخیه ای وجود ندارد. بلافاصله پس از عمل، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. ادم و کبودی‌های خفیف که رخ می‌دهند در عرض حداقل 1 یا 2 هفته ناپدید می‌شوند. در طول این فرآیند می توان از آرایش استفاده کرد، اما باید به آرامی انجام شود. صورت نباید مالش داده شود، ماساژ داده شود و از خوابیدن به صورت خودداری شود.

علامت گذاری روی قسمت های مشخص شده افرادی با صورت آویزان زده می شود. مناطق عمل مشخص شده با بی حسی موضعی بی حس می شوند. سپس نخ های مخصوص سازگار با پوست از نواحی بی حس شده به کمک سوزن های نازک زیر پوست قرار می گیرد و عمل به پایان می رسد.

در حین تعلیق طناب بینی، یک سوزن نازک از طریق غضروف نوک بینی وارد می شود و طناب ها قرار می گیرند و به سمت بالا ثابت می شوند.

عملیات لیفتینگ با تعلیق طناب را می توان برای افرادی که در سنین پایین صورت دچار افتادگی و کم پشتی هستند، انجام داد. برخلاف تصور رایج، این کار نباید در سنین بالا انجام شود. به همین دلیل می توان از سن 30 سالگی این روش را انجام داد. روشی که در سنین بالاتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در سنین پایین ترجیح داده می شود زیرا روشی غیر جراحی و عملی است.

اگرچه این روشی است که آسیب زیادی به صورت وارد نمی کند و به سرعت بهبود می یابد، اما اثرات آن در عرض 2 هفته آشکار می شود. ممکن است 2-3 ماه طول بکشد تا اثرات کامل را احساس کنید. در این فرآیند، فعال سازی کلاژن رخ می دهد و بافت ها تجدید می شوند.

نام دیگر لیفت صورت غیر جراحی لیفتینگ PDO است. نخ‌های PDO که برای مصارف پزشکی استفاده می‌شوند و در طول زمان ذوب می‌شوند، برای این فرآیند استفاده می‌شوند. همچنین به عنوان آویز طناب کلاژن شناخته می شود. با افزایش تولید کلاژن در ناحیه ای که روی پوست قرار می گیرد، چین و چروک ها را کاهش می دهد.

این یکی از روش‌های جراحی بینی غیرجراحی است که برای افرادی که نوک بینی پایین و انحنای خفیف بینی دارند، استفاده می‌شود. کشش با نخ های کلاژنی که در بافت های بینی قرار می گیرد ایجاد می شود.

رشته های کلاژن مورد استفاده در فرآیند کشش غیر جراحی به مدت 6 ماه در بافت زیر جلدی باقی می مانند و سپس به تدریج حل شده و از بین می روند. اما حتی پس از از بین رفتن نخ ها، اثرات آن تا 2 سال باقی می ماند. این به این دلیل است که از زمانی که نخ ها برای اولین بار قرار می گیرند، بازسازی در بافت های زیر جلدی، تولید کلاژن و بهبود افتادگی در این دوره ادامه می یابد.

قیمت اوزون تراپی 2021

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .