لیفت پلک (بلفاروپلاستی)

زیبایی پلک ، که به آن بلفاروپلاستی نیز گفته می شود ، فرایندی است که بافت و بافت عضلانی اطراف چشم را از بین می برد و به این قسمت از صورت شکل می دهد.
زیبایی پلک در از بین بردن مشکلاتی مانند افتادگی روی پوست ، چین و چروک ، کیسه های زیر چشم از جایگاه مهمی برخوردار است. مشکلات تجربه شده ممکن است با افزایش سن رخ دهد یا به دلیل برخی عوامل محیطی ایجاد شود.
زیبایی چشم بالا
ساختار پوست با افزایش سن ، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. با تأثیر گرانش ، افتادگی روی سطح پوست رخ می دهد ، که دارای ساختار الاستیک و پیری است. ضعیف شدن ماهیچه های اطراف چشم با افزایش سن نیز در شکل گیری این افتادگی ها مثر است.
این افتادگی روی پوست عمدتا در ناحیه پلک متمرکز شده است. افتادگی شدید پلک بالا باعث می شود ظاهر زیبایی نداشته باشد. در افتادگی بیش از حد ، پلک فوقانی ممکن است برای بستن چشم پایین بیاید و دید فرد را محدود کند. در این مورد ، زیبایی پلک باید برنامه ریزی شود.
زیبایی چشم پایین تر
فرورفتگی ، کیسه ، تورم ، تغییر رنگ و خطوط ظریف زیر چشم شرایطی است که در آن زیبایی پلک پایین اعمال می شود. همانند پلک بالا ، افتادگی که با افزایش سن اتفاق می افتد ، بر پلک پایین نیز تأثیر منفی می گذارد. در نتیجه بلفاروپلاستی تحتانی که توسط دستان متخصص انجام می شود ، این مشکلات ناپدید می شوند.
چه کسی اعمال می شود؟
بلفاروپلاستی به طور کلی برای افراد مسنی که دچار افتادگی و چین و چروک در اطراف چشم هستند ، اعمال می شود. این روش برای شکایاتی مانند پای کلاغ در گوشه چشم ، خطوط در پلک های پایین و بالا ، تغییر رنگ زیر چشم ، کیسه ها و حالات خسته صورت استفاده می شود.
سن یکی از عجیب ترین موضوعات در زیبایی پلک است که توسط متخصصان کلینیک Promed انجام می شود. به طور کلی می توان آن را در افراد 20 تا 80 ساله اعمال کرد. همچنین می تواند به دلیل برخی عوامل ژنتیکی در زیر 20 سال نیز استفاده شود.
بلفروپلاستی چگونه انجام می شود؟
در نتیجه مصاحبه های تخصصی با افرادی که افتادگی پلک دارند و شکایات مشابهی وجود دارد ، جراحی بلفاروپلاستی تصمیم گیری می شود.
در جراحی پلک بالا ، این عمل با ایجاد برشی از خطوط چین دار روی درب شروع می شود. به این ترتیب ، وقتی فرد به زندگی اجتماعی خود باز می گردد ، علائم بخیه روی پلک مشخص نیست. در طول عمل ، پوست اضافی و بافت چربی برداشته می شود.
در بلفاروپلاستی که روی پلک پایین اعمال می شود ، برشی در قسمت پایین مژه ها ایجاد می شود. بافت ماهیچه ای که باعث فروپاشی زیر چشم می شود به سمت بالا آویزان می شود ، پوست بالا می رود و توزیع یکنواخت کیسه های چربی در زیر چشم ها تضمین می شود. در صورت ادامه سقوط ، تزریق چربی علاوه بر بلفاروپلاستی می تواند زیر چشم نیز انجام شود.

بعد از عملیات چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

بسیار مهم است که برای تسریع روند بهبودی ، مدتی بعد از جراحی زیبایی پلک تقلید نکنید. برای بهبود درزها نباید از پانسمان غفلت کرد.
مراقبت از ناحیه چشم قبل و بعد از عمل ضروری است. قرار گرفتن در معرض نور بیش از حد خورشید هم برای پوست مشکل ایجاد می کند و هم چشمک زدن به دلیل حساسیت چشم به نور باعث ایجاد چین و چروک می شود. علاوه بر اینها ، روند بهبود بخیه های بعد از عمل را طولانی می کند. توصیه می شود از عینک آفتابی برای محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید استفاده کنید.

بازگشت به بالا
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .