Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
30 MINUTES
Anesthesia:
-
Return of Work Time:
SAME DAY
Healing Time:
-
Hospital Accommodation:
-

تمیز کردن پلاک دندان

پلاک دندانی (تارتار) ماده ای است که به دلیل عدم تمیز کردن ، به دلیل وجود باکتری در بین و روی دندان ها ایجاد می شود.
تمیز کردن دندان روشی برای از بین بردن جرم دندان روی دندان است که توسط برخی غذاها و مواد معدنی در غدد بزاقی ایجاد می شود. در صورت تکرار مجدد ، ممکن است این روند طی سالها تکرار شود. روش تمیز کردن پلاک دندان با استفاده از دستگاه های اولتراسونیک انجام می شود.
چرا باید دندان های خود را تمیز کنید؟
غذاها و نوشیدنی هایی که در زندگی روزمره مصرف می کنیم می توانند به مینای دندان آسیب برسانند. سیگار ، کافئین و سایر مواد مضر برای مینای دندان می توانند باعث ایجاد لکه یا حتی پوسیدگی برای دندان ها شوند. این لکه هایی که با مسواک زدن پاک نمی شوند در نهایت منجر به مشکلاتی مانند پوسیدگی ، عقب نشینی لثه ، از دست دادن دندان ها و تغییر رنگ می شود. پس از معاینه ای که توسط پزشکان متخصص کلینیک پرومید انجام می شود ، تمیز کردن دندان شما باید به صورت حرفه ای انجام شود.
چگونه به پلاک دندانپزشکی (TARTAR) توجه می کنید؟
توجه به تشکیل پلاک دندانی روی دندان ها بسیار مهم است. در برخی موارد اگر پلاک همرنگ دندان ها باشد ممکن است سخت باشد ، اما در بیشتر موارد بسیار آشکار است.
پلاک دندان یا تارتار ماده ای است که حاوی باکتری است. بنابراین مهم است که از شر آن خلاص شوید. در برخی موارد ، ساختار سخت جرم را می توان روی سطح دندان ها احساس کرد. مهم نیست که چقدر مسواک می زنید ، خلاص شدن از شر آن غیرممکن است. فقط یک روش تمیز کردن پلاک دندانی ، که توسط متخصص پریودنتیست انجام می شود ، می تواند این ماده را تمیز کند.
پلاک های دندانی از لثه تا لبه دندان شروع به شکل گیری می کنند و سطحی قشنگ دارند. بنابراین معمولاً به راحتی قابل توجه است. رنگ آن گاهی می تواند زرد یا قهوه ای باشد. اگر تارتار در فواصل منظم تمیز نشود ، باعث عفونت لثه و حتی خونریزی در جاده می شود.
فرآیند تمیز کردن پلاک دندان
حتی اگر به طور مرتب مواد معدنی را در غذاها مسواک بزنیم ، نوشیدنی ها و حتی غدد بزاقی ما می توانند باعث ایجاد پلاک دندانی روی دندان های ما شوند. باید توسط متخصص تمیز شود. بعد از مدتی پلاک دندانی دوباره ظاهر می شود ، بنابراین توصیه می شود این عمل را هر 6 ماه یکبار تکرار کنید.
اولین قدم برای تمیز کردن پلاک دندان ، معاینه توسط پزشکان متخصص کلینیک Promed است. پس از معاینه کامل لایه های جرم و پلاک روی دندان با استفاده از ابزارهای مختلف برداشته می شود. این ابزارها جرم و پلاک را بدون آسیب رساندن به دندان ها تمیز می کنند.

تمیز کردن پلاک دندان: چگونه انجام می شود

روش تمیز کردن پلاک دندان با استفاده از دستگاه های اولتراسونیک شروع می شود که به دندان ها آسیب نمی رساند. به لطف ارتعاش ناشی از این دستگاه ها ، لایه پلاک دندان ترک خورده و تشکیلات بزرگی از جرم از دندان ها جدا می شود. سپس تارتار و پلاک جدا شده را با مقداری آب که روی دندان های شما اسپری می کنیم ، تف می کنید. گام بعدی حذف سازه های مقیاس کوچک با ابزارهای پزشکی مناسب است. سپس از خمیر دندان حاوی فلوراید برای تمیز کردن دندان ها استفاده می کنیم و عمل کامل می شود. در این درمان عوارض جانبی یا درد وجود ندارد. برخی ممکن است سوزن سوزن خفیفی را تجربه کنند ، اما فقط به طور موقت. این روند حدود 10 دقیقه طول می کشد.

سوالات متداول

به عنوان ادامه درمان دندانپزشکان ، جلسات سفید کردن خانه می تواند با دستگاه ارائه شده توسط دندانپزشک شما انجام شود. این وضعیتی است که با توجه به سیستم اعمال شده تعیین می شود و پزشک شما را در مورد آن مطلع می کند.
با این حال ، برخی از روش های سفید کردن دندان ها که توسط خود شخص ، بدون مشورت پزشک انجام می شود ، به مینای دندان آسیب می رساند. به همین دلیل ، نباید از روش هایی که پزشک شما توصیه نمی کند در خانه استفاده کنید.

حساسیت ممکن است ظرف 24 ساعت پس از عمل سفید کردن روی دندان ها ایجاد شود. با این حال ، مهم است که بدانید آیا قبل از سفید کردن دندان ها حساسیت وجود دارد یا خیر.
باید مراقب باشید تا مدتی بعد از عمل از غذاهای سرد و گرم استفاده نکنید. با این حال ، این حساسیت بسیار دردناک و جدی نیست. پس از مدتی این حساسیت به خودی خود از بین می رود. در برخی موارد ، می توان با استفاده از ژل حساسیت زا از آن جلوگیری کرد.

بسته به زردی مکرر ، این روش را می توان بعد از زمان معینی دوباره انجام داد. اما توصیه نمی شود این کار را زیاد انجام دهید. به همین دلیل ، توصیه می شود از نوشیدنی ها و موادی که باعث زرد شدن می شوند ، مانند چای ، قهوه ، سیگار ، پس از فرآیند سفید کردن ، خودداری کنید. اگر مراقبت از دندان به خوبی انجام شود ، نتایج فرایند سفید کردن چندین سال دوام می آورد.

با فرایند سفید شدن ، زردی ناشی از مواد غذایی و عوامل محیطی تا آن روز از بین می رود. پس از انجام این عمل ، دندانهای سفیدتر و سالم تری خواهید داشت. با این حال ، بسته به عواملی مانند غذا ، نوشیدنی ها ، تشکیل جرم ، سن ، زرد شدن مجدد ممکن است به مرور زمان رخ دهد.

سفید کردن در مورد افرادی که مشکل لثه دارند و با ریشه دندان مشکل دارند اعمال نمی شود. افرادی که حساسیت شدید دندان دارند ، حفره های بیش از حد دارند یا باردار هستند ، نمی توانند سفید شوند. این روش را می توان به راحتی در 18 سالگی انجام داد ، نباید زیر 15 سال اعمال شود.

وقتی زردی دندان ها مشاهده می شود ، می توان از 18 سالگی از سفید شدن استفاده کرد. پس از این سن ، هیچ آسیبی در انجام این عمل وجود ندارد زیرا ساختارهای دندانی افراد ثابت شده است. می توان از دست دادن اعتماد به نفس ناشی از تغییر رنگ دندان با یک عمل جراحی خلاص شد.

دلایل زیادی برای زرد شدن دندان ها وجود دارد. گاهی ممکن است رنگ طبیعی دندان های ما که از نظر ژنتیکی داریم سفید نباشد و گاهی غذاهایی که مصرف می کنیم می تواند سطح دندان ها را رنگ کرده و باعث زرد شدن آنها شود. دلایلی مانند مسواک نکردن صحیح و منظم دندان ها ، سیگار کشیدن ، مصرف چای ، قهوه ، غذاهای شیرین و مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها و داروهای مشابه بر رنگ دندان ها تأثیر منفی می گذارد.

توسط دندانپزشکان متخصص ، در محیط بالینی و با استفاده از دستگاه های پزشکی خاص استفاده می شود. ایمن ترین روش برای سفید کردن دندانها کاربردهای بالینی است. دندان دندان به شکل ژل های اعمال شده روی سطح دندان ها و استفاده از پرتو لیزر بر روی ژل باز می شود. علاوه بر درمان بالینی ، ممکن است جلساتی وجود داشته باشد که باید در خانه ادامه یابد. مهم است که در این مورد به پزشک خود اطلاع دهید و به او مشورت دهید.

تفاوت رنگ دندان ها ، رنگی که روی غذا توسط دندان ها ایجاد می شود ، حتی در دندان هایی که به طور مداوم مسواک زده و مراقبت می شوند ، قابل مشاهده است. در چنین مواردی ، ممکن است مشکلات در زندگی اجتماعی احساس شود. ممکن است فرد مایل به خندیدن و صحبت کردن نباشد ، مایل به ورود به محیط های اجتماعی نباشد. افرادی که روکش روی دندان خود ندارند می توانند دندان های سالم و سفید با روش سفید کردن دندان ها در شرایط بالینی داشته باشند.

تمیز کردن سنگ دندان

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .