تمیز کردن پلاک دندان

پلاک دندانی (تارتار) ماده ای است که به دلیل عدم تمیز کردن ، به دلیل وجود باکتری در بین و روی دندان ها ایجاد می شود.
تمیز کردن دندان روشی برای از بین بردن جرم دندان روی دندان است که توسط برخی غذاها و مواد معدنی در غدد بزاقی ایجاد می شود. در صورت تکرار مجدد ، ممکن است این روند طی سالها تکرار شود. روش تمیز کردن پلاک دندان با استفاده از دستگاه های اولتراسونیک انجام می شود.
چرا باید دندان های خود را تمیز کنید؟
غذاها و نوشیدنی هایی که در زندگی روزمره مصرف می کنیم می توانند به مینای دندان آسیب برسانند. سیگار ، کافئین و سایر مواد مضر برای مینای دندان می توانند باعث ایجاد لکه یا حتی پوسیدگی برای دندان ها شوند. این لکه هایی که با مسواک زدن پاک نمی شوند در نهایت منجر به مشکلاتی مانند پوسیدگی ، عقب نشینی لثه ، از دست دادن دندان ها و تغییر رنگ می شود. پس از معاینه ای که توسط پزشکان متخصص کلینیک پرومید انجام می شود ، تمیز کردن دندان شما باید به صورت حرفه ای انجام شود.
چگونه به پلاک دندانپزشکی (TARTAR) توجه می کنید؟
توجه به تشکیل پلاک دندانی روی دندان ها بسیار مهم است. در برخی موارد اگر پلاک همرنگ دندان ها باشد ممکن است سخت باشد ، اما در بیشتر موارد بسیار آشکار است.
پلاک دندان یا تارتار ماده ای است که حاوی باکتری است. بنابراین مهم است که از شر آن خلاص شوید. در برخی موارد ، ساختار سخت جرم را می توان روی سطح دندان ها احساس کرد. مهم نیست که چقدر مسواک می زنید ، خلاص شدن از شر آن غیرممکن است. فقط یک روش تمیز کردن پلاک دندانی ، که توسط متخصص پریودنتیست انجام می شود ، می تواند این ماده را تمیز کند.
پلاک های دندانی از لثه تا لبه دندان شروع به شکل گیری می کنند و سطحی قشنگ دارند. بنابراین معمولاً به راحتی قابل توجه است. رنگ آن گاهی می تواند زرد یا قهوه ای باشد. اگر تارتار در فواصل منظم تمیز نشود ، باعث عفونت لثه و حتی خونریزی در جاده می شود.
فرآیند تمیز کردن پلاک دندان
حتی اگر به طور مرتب مواد معدنی را در غذاها مسواک بزنیم ، نوشیدنی ها و حتی غدد بزاقی ما می توانند باعث ایجاد پلاک دندانی روی دندان های ما شوند. باید توسط متخصص تمیز شود. بعد از مدتی پلاک دندانی دوباره ظاهر می شود ، بنابراین توصیه می شود این عمل را هر 6 ماه یکبار تکرار کنید.
اولین قدم برای تمیز کردن پلاک دندان ، معاینه توسط پزشکان متخصص کلینیک Promed است. پس از معاینه کامل لایه های جرم و پلاک روی دندان با استفاده از ابزارهای مختلف برداشته می شود. این ابزارها جرم و پلاک را بدون آسیب رساندن به دندان ها تمیز می کنند.

تمیز کردن پلاک دندان: چگونه انجام می شود

روش تمیز کردن پلاک دندان با استفاده از دستگاه های اولتراسونیک شروع می شود که به دندان ها آسیب نمی رساند. به لطف ارتعاش ناشی از این دستگاه ها ، لایه پلاک دندان ترک خورده و تشکیلات بزرگی از جرم از دندان ها جدا می شود. سپس تارتار و پلاک جدا شده را با مقداری آب که روی دندان های شما اسپری می کنیم ، تف می کنید. گام بعدی حذف سازه های مقیاس کوچک با ابزارهای پزشکی مناسب است. سپس از خمیر دندان حاوی فلوراید برای تمیز کردن دندان ها استفاده می کنیم و عمل کامل می شود. در این درمان عوارض جانبی یا درد وجود ندارد. برخی ممکن است سوزن سوزن خفیفی را تجربه کنند ، اما فقط به طور موقت. این روند حدود 10 دقیقه طول می کشد.

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .