Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
1-4 HOURS
Anesthesia:
GENERAL
Return of Work Time:
3-4 WEEKS
Healing Time:
3-6 MONTHS
Hospital Accommodation:
1-2 DAYS

جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی ، که به آن جراحی شکم نیز گفته می شود ، یک عمل جراحی است که برای جلوگیری از افتادگی بیش از حد شکم انجام می شود. مشکلاتی مانند ضعف عضلات شکم ، افتادگی بافت ها ، ترک خوردگی مشکلات پوستی را می توان با جراحی ابدومینوپلاستی برطرف کرد.
جراحی شکم (ABOMINOPLASTI) چیست؟
ابدومینوپلاستی عمل جراحی برداشتن بافت چربی اضافی در وسط و پایین شکم و بازیابی افتادگی پوست است. این روش را می توان به صورت ابدومینوپلاستی کامل و جراحی جزئی (کوچک) تاک شکم انجام داد. این روش با توجه به میزان افتادگی و جراحی انجام می شود.
معمولاً شل کردن شکمی معمولاً در افتادگی خفیف انجام می شود. در جراحی ابدومینوپلاستی جزئی ، تمام پوست و بافت اضافی مانند جراحی ابدومینوپلاستی کامل برداشته می شود ، اما برخلاف ناحیه ناف ، هیچ کششی اعمال نمی شود.
با این روش که چاقی را درمان نمی کند ، افتادگی شکم با بیهوشی عمومی بهبود می یابد ، بافت های اضافی پوست و چربی برداشته می شود و پوست کشیده می شود. بنابراین ، شکل بدن به فرم ایده آل تری می رسد و تأثیرات مثبتی در روانشناسی افراد مشاهده می شود.
چه کسی باید شکم داشته باشد؟
ابدومینوپلاستی برای افزایش یا کاهش سریع وزن یا برای بهبود افتادگی بعد از زایمان انجام می شود. برای انجام این عمل در افراد دارای اضافه وزن ، قبل از هر چیز انتظار می رود که افراد با برنامه های رژیم غذایی خاصی وزن خود را کاهش دهند. جراحی ابدومینوپلاستی انجام نمی شود مگر اینکه مقدار برنامه ریزی شده وزن کاهش یابد.
اگر بافت چربی ناحیه ای زیادی در بدن فرد وجود داشته باشد ، اما در پوست افتادگی نداشته باشد ، روش لیپوساکشن کافی است و در این حالت ، از جراحی شکم استفاده نمی شود. روش های جراحی را می توان به راحتی در افرادی که اضافه وزن ندارند ، اما دارای اضافه وزن و افتادگی هستند ، انجام داد.
به طور کلی ، زنان دارای چند زایمان یا کسانی که اضافه وزن دارند و این وزن را سریع از دست می دهند ، بهترین کاندیدای جراحی ابدومینوپلاستی هستند. با این روش ، افتادگی پوست و بافت که ظاهر نامطلوبی در شکم ایجاد می کند ، برطرف می شود.
چگونه یک تاک شکم کاربرد دارد؟
جراحان متخصص کلینیک Promed ما معاینه افراد بیش از حد را بررسی کرده و روشهای مناسب را تعیین می کنند. علاوه بر افراط و تفریط ناحیه ای ، روش برداشتن شکم نیز به منظور بازیابی افتادگی مشاهده شده در افراد آغاز می شود.
در طول عمل ، بافت چربی اضافی از کل شکم و ناحیه کمر برداشته می شود ، پوست اضافی زیر ناف برداشته می شود و یک روش کششی روی ناحیه بالای ناف اعمال می شود. در روند کوچک کردن شکم ، پس از برداشتن همه بافتهای اضافی ، این عمل بدون کشش ناحیه فوقانی شکم به پایان می رسد.
ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. مدت زمان عمل با توجه به عرض منطقه و کامل یا جزئی بودن برنامه متفاوت است. این عمل که در کاربردهای جزئی 1-2 ساعت طول می کشد ، در برنامه های کامل ابدومینوپلاستی 3-4 ساعت طول می کشد.

فرایند شفا پس از جراحی

پس از جراحی ابدومینوپلاستی ، معمولاً لازم است در عرض 1-2 روز در بیمارستان بمانید و در پایان این روند ، افراد پس از انجام معاینات لازم مرخص می شوند. درن های گذاشته شده در حین عمل جراحی معمولاً در عرض 3-5 روز برداشته می شوند.
توصیه می شود در طول دوره بهبودی بعد از عمل 2-3 روز حمام نکنید. در پایان این فرآیند ، می توانید حمام کنید و به کارهای سبک روزانه بازگردید ، اما اجتناب از فعالیت های شدید ، بلند نکردن وزنه های سنگین و اجتناب از خم شدن به جلو هنگام راه رفتن از جمله رفتارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بعد از یک هفته بخیه ها برداشته می شوند. پس از عمل جراحی ، بسته به سرعت بهبودی فرد ، در عرض 3-4 هفته می توان به زندگی کاری بازگشت.
پس از جراحی ، انتظار می رود افراد یک کرست مخصوص به مدت 1 ماه بپوشند. این کرست به شکم کمک می کند تا به شکل دلخواه برسد. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا ناحیه بدون استفاده از کرست بهبود یابد. مدت زمان کاهش اسکار بخیه و برش ناشی از عمل بین 3-6 ماه متغیر است.

سوالات متداول

علائم ژنیکوماستی و سرطان سینه مشابه است. به عنوان مثال ، در هر دو حالت ، سفتی ، حساسیت و ترشحات روی نوک پستان دیده می شود. بنابراین ، کنترل و درمان پزشک ضروری است.

ژنیکوماستی که باعث درد ، حساسیت یا مشکلات روانی می شود ، با جراحی برطرف می شود. بافت سینه با عمل جراحی برداشته می شود. عملیات با ایجاد برش های کوچک بدون مشکل انجام می شود. در این عملیات ، در صورت وجود بافت چربی اضافی همراه با بافت سینه ، لیپوساکشن نیز گنجانده می شود.

بزرگ شدن سینه مردان در دوران نوزادی و کودکی خود به خود برطرف می شود. 85-90 of بزرگ شدن سینه در پسران نوجوان بدون درمان قابل حل است. ادامه این موارد در بزرگسالی یا بزرگ شدن سینه مردان که در بزرگسالی آغاز می شود ، جراحی را ضروری می کند.

این بیماری در مردان در سنین نوجوانی یا کهولت سن شایع است. از آنجا که علل آن متفاوت است ، می توان آن را در سنین مختلف از جمله دوران نوزادی مشاهده کرد.

این به طور کلی یک مشکل بهداشتی هورمونی است. علت آن افزایش هورمون استروژن است. به دلایل مختلف قابل مشاهده است. به عنوان مثال ، برخی از داروهای مورد استفاده ، عادات مضر مانند مصرف الکل و مواد می توانند باعث ایجاد ژنیکوماستی شوند. این می تواند توسط بیماریهای خاصی ایجاد شود که سطح تستوسترون را کاهش می دهد.

ژنیکوماستی با ورزش از بین نمی رود. بافت در حال رشد سینه فقط با جراحی از بین می رود. بزرگ شدن سینه مردان ، که با رسوب بافت چربی در ناحیه سینه دیده می شود ، می تواند با ورزش حل شود. زیرا این نشان دهنده ژنیکوماستی کاذب است.

نرمی بافت در حال رشد سینه در مردان ممکن است شکایتی از ژنیکوماستی جعلی باشد. اگر در ناحیه نوک سینه سفتی مشاهده نشود ، وزن اضافه شود یا کاهش یابد یا ماهیچه ها به دلیل سابقه ورزشی فرد ذوب شده باشند ، می توان شبه ژنیکوماستی را مشاهده کرد.

بزرگ شدن سینه در مردان ممکن است به دلیل بافت چربی یا بافت سینه باشد. در رشد ناشی از ژنیکوماستی ، سفتی ، تورم ، حساسیت و درد در قسمت پایین نوک سینه احساس می شود. ممکن است از نوک سینه ترشح شود.

رشدهایی که در افرادی که به دلیل ذخیره چربی افزایش وزن پیدا می کنند نرم است و ممکن است ذوب شود. رشدهای ناشی از بافتهای چربی ژنیکوماستی نیستند.

این به معنی رشد بیشتر سینه در مردان است. این می تواند به صورت یک طرفه دیده شود یا در هر دو سینه ایجاد شود. رشد بافت پستان به دلایل هورمونی می تواند باعث اضطراب بینایی و وحشت در مردان شود.

قیمت جراحی شکم 2021

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .