جراحی ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی ، که به آن جراحی شکم نیز گفته می شود ، یک عمل جراحی است که برای جلوگیری از افتادگی بیش از حد شکم انجام می شود. مشکلاتی مانند ضعف عضلات شکم ، افتادگی بافت ها ، ترک خوردگی مشکلات پوستی را می توان با جراحی ابدومینوپلاستی برطرف کرد.
جراحی شکم (ABOMINOPLASTI) چیست؟
ابدومینوپلاستی عمل جراحی برداشتن بافت چربی اضافی در وسط و پایین شکم و بازیابی افتادگی پوست است. این روش را می توان به صورت ابدومینوپلاستی کامل و جراحی جزئی (کوچک) تاک شکم انجام داد. این روش با توجه به میزان افتادگی و جراحی انجام می شود.
معمولاً شل کردن شکمی معمولاً در افتادگی خفیف انجام می شود. در جراحی ابدومینوپلاستی جزئی ، تمام پوست و بافت اضافی مانند جراحی ابدومینوپلاستی کامل برداشته می شود ، اما برخلاف ناحیه ناف ، هیچ کششی اعمال نمی شود.
با این روش که چاقی را درمان نمی کند ، افتادگی شکم با بیهوشی عمومی بهبود می یابد ، بافت های اضافی پوست و چربی برداشته می شود و پوست کشیده می شود. بنابراین ، شکل بدن به فرم ایده آل تری می رسد و تأثیرات مثبتی در روانشناسی افراد مشاهده می شود.
چه کسی باید شکم داشته باشد؟
ابدومینوپلاستی برای افزایش یا کاهش سریع وزن یا برای بهبود افتادگی بعد از زایمان انجام می شود. برای انجام این عمل در افراد دارای اضافه وزن ، قبل از هر چیز انتظار می رود که افراد با برنامه های رژیم غذایی خاصی وزن خود را کاهش دهند. جراحی ابدومینوپلاستی انجام نمی شود مگر اینکه مقدار برنامه ریزی شده وزن کاهش یابد.
اگر بافت چربی ناحیه ای زیادی در بدن فرد وجود داشته باشد ، اما در پوست افتادگی نداشته باشد ، روش لیپوساکشن کافی است و در این حالت ، از جراحی شکم استفاده نمی شود. روش های جراحی را می توان به راحتی در افرادی که اضافه وزن ندارند ، اما دارای اضافه وزن و افتادگی هستند ، انجام داد.
به طور کلی ، زنان دارای چند زایمان یا کسانی که اضافه وزن دارند و این وزن را سریع از دست می دهند ، بهترین کاندیدای جراحی ابدومینوپلاستی هستند. با این روش ، افتادگی پوست و بافت که ظاهر نامطلوبی در شکم ایجاد می کند ، برطرف می شود.
چگونه یک تاک شکم کاربرد دارد؟
جراحان متخصص کلینیک Promed ما معاینه افراد بیش از حد را بررسی کرده و روشهای مناسب را تعیین می کنند. علاوه بر افراط و تفریط ناحیه ای ، روش برداشتن شکم نیز به منظور بازیابی افتادگی مشاهده شده در افراد آغاز می شود.
در طول عمل ، بافت چربی اضافی از کل شکم و ناحیه کمر برداشته می شود ، پوست اضافی زیر ناف برداشته می شود و یک روش کششی روی ناحیه بالای ناف اعمال می شود. در روند کوچک کردن شکم ، پس از برداشتن همه بافتهای اضافی ، این عمل بدون کشش ناحیه فوقانی شکم به پایان می رسد.
ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. مدت زمان عمل با توجه به عرض منطقه و کامل یا جزئی بودن برنامه متفاوت است. این عمل که در کاربردهای جزئی 1-2 ساعت طول می کشد ، در برنامه های کامل ابدومینوپلاستی 3-4 ساعت طول می کشد.

فرایند شفا پس از جراحی

پس از جراحی ابدومینوپلاستی ، معمولاً لازم است در عرض 1-2 روز در بیمارستان بمانید و در پایان این روند ، افراد پس از انجام معاینات لازم مرخص می شوند. درن های گذاشته شده در حین عمل جراحی معمولاً در عرض 3-5 روز برداشته می شوند.
توصیه می شود در طول دوره بهبودی بعد از عمل 2-3 روز حمام نکنید. در پایان این فرآیند ، می توانید حمام کنید و به کارهای سبک روزانه بازگردید ، اما اجتناب از فعالیت های شدید ، بلند نکردن وزنه های سنگین و اجتناب از خم شدن به جلو هنگام راه رفتن از جمله رفتارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بعد از یک هفته بخیه ها برداشته می شوند. پس از عمل جراحی ، بسته به سرعت بهبودی فرد ، در عرض 3-4 هفته می توان به زندگی کاری بازگشت.
پس از جراحی ، انتظار می رود افراد یک کرست مخصوص به مدت 1 ماه بپوشند. این کرست به شکم کمک می کند تا به شکل دلخواه برسد. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا ناحیه بدون استفاده از کرست بهبود یابد. مدت زمان کاهش اسکار بخیه و برش ناشی از عمل بین 3-6 ماه متغیر است.

بازگشت به بالا
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .