جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

زیبایی شناسی برجسته گوش ، یعنی اتوپلاستی ، روشی برای ایجاد ظاهر زیبا و طبیعی در گوش با تغییر شکل است. از آن در درمان ناهنجاری هایی که به عنوان گوش برجسته در بین مردم معروف است استفاده می شود. به لطف عمل جراحی روی غضروف گوش ، افرادی که از ظاهر گوش خود ناراحت هستند ، اعتماد به نفس پیدا می کنند و به زندگی اجتماعی خود ادامه می دهند.
BUCKET EAR چیست؟
مشکلی که گوش برجسته نامیده می شود یک بیماری ژنتیکی است که در نتیجه توسعه ناکافی بافت غضروف گوش ایجاد می شود. ساختار غضروف در قسمت گوش خارجی به پهلو خم می شود و زاویه ای دور از سطح جانبی سر نشان می دهد. این وضعیت که هیچ ارتباطی با شنوایی ندارد ، باعث ایجاد نگرانی های زیبایی در فرد از دوران کودکی می شود.
می توان با ظاهر گوش های برجسته که می تواند از نظر روانشناختی ساینده باشد ، خداحافظی کرده و دارای گوش های طبیعی و کوچکتر باشد. زیبایی گوش اتوپلاستی یکی از ترجیح داده شده ترین عمل های زیبایی برای کسانی است که این مشکل را دارند. به خصوص در دوران کودکی ، احساس ناراحتی که در دوران مدرسه شروع می شود با واکنش های دریافت شده از محیط شکل می گیرد. این امکان وجود ندارد که این مشکل پس از نوزادی به خودی خود از بین برود. به همین دلیل ، کودکان با گوش های برجسته ممکن است در دوران پیش دبستانی نیاز به مراجعه به متخصص داشته باشند.
جراحی گوش گوش (اتوپلاستی)
جراحی برجسته گوش که به آن اتوپلاستی نیز گفته می شود ، یک عمل جراحی است که برای درمان ظاهر ناخواسته شکل گوش انجام می شود. ساختار گوش با یک عمل بسیار ساده توسط کارکنان متخصص کلینیک Promed به ظاهر استاندارد تبدیل می شود. از آنجا که یک عمل زیبایی فقط در قسمت خارجی گوش با اتوپلاستی اعمال می شود ، هیچ گونه مداخله ای در مورد حس شنوایی انجام نمی شود و گوش داخلی به هیچ وجه تحت تأثیر این عمل قرار نمی گیرد.
زیبایی گوش چگونه ساخته می شود؟
در فرآیندی که با استفاده از افرادی که از ظاهر گوش خود ناراحت هستند شروع می شود ، متخصص پس از تعیین انطباق انجام می شود. عمل جراحی اتوپلاستی حدود 1-2 ساعت طول می کشد ، بیهوشی عمومی یا موضعی اعمال می شود. این روش با باز کردن یک برش در پشت گوش انجام می شود. بافت غضروف گوش به شکل دلخواه آورده شده و با استفاده از بخیه دائمی ثابت می شود. یک فرآیند عملیات راحت بدون درد و احساس درد انجام می شود.
فرایند پیش عملی چگونه کار می کند؟
بسیار مهم است که با پزشک متخصص و شخصی که قبل از عمل جراحی انجام می شود ارتباط برقرار کنید تا گوش ها شکل جدید خود را بازیابند. پزشک متخصص جزئیات قبل و بعد از اتوپلاستی را با فرد در میان می گذارد. اطلاع رسانی صحیح فرد توسط پزشک متخصص یکی از شرایط قبل از عمل است.
اگر فرد تحت عمل جراحی زیر سن باشد ، تمام اطلاعات در اختیار والدین قرار می گیرد. این روش ، که در نتیجه معاینه دقیق مناسب تشخیص داده می شود ، آغاز می شود و عمل در بازه زمانی تعیین شده توسط پزشک انجام می شود.
محدوده سنی در زیبایی شناسی گوش چقدر است؟
زیبایی گوش زمانی قابل استفاده است که ساختار گوش ، که از دوران نوزادی در حال توسعه است ، به ظاهر نامطلوبی برسد. به طور کلی ، عمل در دوره پیش دبستانی ، در حدود 5-6 سالگی تصمیم گیری می شود. لازم است قبل از شروع مدرسه کودکان این عمل را انجام دهند تا زندگی اجتماعی آنها تحت تأثیر قرار نگیرد و بنابراین اعتماد به نفس خود را از دست ندهند.

مواردی که باید بعد از اتوپلاستی در نظر گرفته شود

بانداژ پس از اتوپلاستی روی فرد اعمال می شود. بازگشت به خانه در همان روز هیچ ضرری ندارد ، انتظار می رود ظرف 2-5 روز برای برداشتن پانسمان به کلینیک بیاید. در روند در حال انجام پس از جراحی ، پانسمان باید به مدت 10 روز یک روز در میان اعمال شود و در پایان این روند ، بخیه ها برداشته می شوند و فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. حساسیت که در غضروف گوش احساس می شود 7 روز طول می کشد ، فرد باید از هرگونه حرکتی که به گوش آسیب می رساند اجتناب کند.
اگرچه دوره نقاهت پس از جراحی در افراد مختلف متفاوت است ، اما چند هفته طول می کشد و در طول این فرآیند باید شب بندهای گوش بسته شود.

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .