Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
2 HOURS
Anesthesia:
LOCAL
Return of Work Time:
SAME DAY
Healing Time:
-
Hospital Accommodation:
-

تاج زیرکونیوم

تاج دندان زیرکونیوم با رنگ سفید و مقاومت در برابر حرارت ، درمان دندانپزشکی ایده آل برای بیمارانی است که به فلز حساسیت دارند. زیرکونیوم از نظر نوری شفاف است و به نور اجازه می دهد تا به جای آن مانع عبور شود ، که منجر به جلوه طبیعی و زیبایی بیشتر می شود.
خواص تاج زیرکونیوم
برای طولانی ترین زمان ، استفاده و کاربرد فلز در زمینه دندانپزشکی و زیبایی دندان بسیار زیاد بود. با این حال ، محصولات مبتنی بر فلز تا حدی برای لثه مضر هستند و هرگز برای زیبایی ظاهری مطلوب کافی نیستند. روکش های زیرکونیوم با ایجاد عصر جدیدی در سلامت دندان و زیبایی لثه ، همه این مشکلات را برای همیشه حل کرده اند. کاهش استفاده از فلز در داخل دهان ، در عوض ترجیح دادن آلیاژ زیرکونیوم تمام سفید که ظاهری صد در صد طبیعی را ارائه می دهد ، ظاهر شما را بی نهایت بهبود می بخشد- به خصوص در دندانهای جلویی که اهمیت ظاهر بسیار زیاد است. آنها حتی در هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن به دلیل ظاهر طبیعی سفید توجه نمی شوند.
روکش های زیرکونیوم مقاوم در برابر حرارت ، شفاف ، کاملاً سفید هستند و یک درمان ایده آل برای بیمارانی است که به فلز حساسیت دارند. در این درمان دندان های شما دیگر به گرما یا سرما حساس نخواهند بود. تغییر رنگ سیگار ، قهوه یا سایر مواد با تاج های زیرکونیوم به حداقل می رسد. آنها باعث از دست دادن یا تغییر طعم نمی شوند و بوی تنفس را القا نمی کنند.
علاوه بر این ، بسیار قابل انتقال به نور به این معنی است که هنگام استفاده از روکش فلزی رنگ تیره ای روی لثه ایجاد نمی شود. با استفاده از روکش فلزی ، اجتناب ناپذیر است که لثه های شما در نزدیکی دندان های شما مایل به سیاه یا مایل به ارغوانی شوند ، دلیل آن مواد استفاده شده در روکش ها و شفافیت پایین آنها است. زیرکونیم هرگز در دهان شما ظاهر مات یا سیاه نمی کند. روکش های زیرکونیوم که برای رفع بسیاری از مسائل زیبایی و ظاهر مورد استفاده قرار می گیرند ، همچنین برای سلامت دندان ها بسیار حیاتی هستند. با ترکیب کامل آن با لثه و دندان ، خطر عفونت یا بیماری با تاج زیرکونیوم بسیار کمتر از جایگزین های آن است.
چرا تاج زیرکونیوم را ترجیح می دهیم؟
یکی از دلایل اصلی ترجیح دادن این درمان مطابقت کامل آن با بافت داخلی دهان است. طول عمر مورد نیاز برای درمان و زیبایی دندان با زیرکونیوم امکان پذیر است.
زیرکونیوم در برابر ضربه فیزیکی بسیار مقاوم است و شکستن آن تقریباً غیرممکن است. آزمایشات دوام متعدد و همچنین تجربه بیمار کیفیت زیرکونیوم را ثابت می کند.
از آنجا که بر پایه فلز نیست ، مانند فلزات نور را منعکس نمی کند. بنابراین ، ظاهر مات یا سیاه در دهان ایجاد نمی کند.
در برابر تغییرات حرارتی بسیار مقاوم است. دمای سرد و گرم نسبت به سایر روکش ها با زیرکونیوم بسیار کمتر روی دندان ها تأثیر می گذارد. این بدان معناست که بیمار در انتخاب غذا و نوشیدنی محدودیتی ندارد.
کاملاً فاقد حساسیت است. در حقیقت ، بسیاری از بیماران مبتلا به آلرژی به فلز این درمان را فوراً توصیه می کنند.
استفاده از تاج های زیرکونیوم
اولین قدم قبل از استفاده از روکش ها این است که اندازه دندان های خود را کاهش دهید. هنگامی که لثه های شما ظاهر سالم خود را بدست آوردند ، برخی اقدامات را انجام می دهیم. ما بر اساس بافت رنگ دندان های خود ، بهترین نوع زیرکونیوم را برای شما در آزمایشگاه انتخاب می کنیم. سپس تاج های زیرکونیوم با استفاده از چسب های مخصوص متناسب با دندان شما شکل می گیرد. نتیجه نهایی هیچ تفاوتی با هیچ دندان بدون روکش ندارد.

مزایای تاج زیرکونیوم چیست؟

با خاصیت انتقال نور ، ظاهری کاملاً طبیعی ایجاد می کند.
فلز ، که انتخاب کلاسیک مواد در روکش ها است ، باعث ایجاد ظاهری مات روی دندان می شود. زیرکونیوم از این امر جلوگیری می کند و ظاهر آن کاملاً زنده است.
به دلیل داشتن سطح صاف و براق ، از تشکیل پلاک روی دندان جلوگیری می کند.
تغییر رنگ از موادی مانند قهوه ، سیگار یا چای در روش تاج زیرکونیوم مشاهده نمی شود.

سوالات متداول

به عنوان ادامه درمان دندانپزشکان ، جلسات سفید کردن خانه می تواند با دستگاه ارائه شده توسط دندانپزشک شما انجام شود. این وضعیتی است که با توجه به سیستم اعمال شده تعیین می شود و پزشک شما را در مورد آن مطلع می کند.
با این حال ، برخی از روش های سفید کردن دندان ها که توسط خود شخص ، بدون مشورت پزشک انجام می شود ، به مینای دندان آسیب می رساند. به همین دلیل ، نباید از روش هایی که پزشک شما توصیه نمی کند در خانه استفاده کنید.

حساسیت ممکن است ظرف 24 ساعت پس از عمل سفید کردن روی دندان ها ایجاد شود. با این حال ، مهم است که بدانید آیا قبل از سفید کردن دندان ها حساسیت وجود دارد یا خیر.
باید مراقب باشید تا مدتی بعد از عمل از غذاهای سرد و گرم استفاده نکنید. با این حال ، این حساسیت بسیار دردناک و جدی نیست. پس از مدتی این حساسیت به خودی خود از بین می رود. در برخی موارد ، می توان با استفاده از ژل حساسیت زا از آن جلوگیری کرد.

بسته به زردی مکرر ، این روش را می توان بعد از زمان معینی دوباره انجام داد. اما توصیه نمی شود این کار را زیاد انجام دهید. به همین دلیل ، توصیه می شود از نوشیدنی ها و موادی که باعث زرد شدن می شوند ، مانند چای ، قهوه ، سیگار ، پس از فرآیند سفید کردن ، خودداری کنید. اگر مراقبت از دندان به خوبی انجام شود ، نتایج فرایند سفید کردن چندین سال دوام می آورد.

با فرایند سفید شدن ، زردی ناشی از مواد غذایی و عوامل محیطی تا آن روز از بین می رود. پس از انجام این عمل ، دندانهای سفیدتر و سالم تری خواهید داشت. با این حال ، بسته به عواملی مانند غذا ، نوشیدنی ها ، تشکیل جرم ، سن ، زرد شدن مجدد ممکن است به مرور زمان رخ دهد.

سفید کردن در مورد افرادی که مشکل لثه دارند و با ریشه دندان مشکل دارند اعمال نمی شود. افرادی که حساسیت شدید دندان دارند ، حفره های بیش از حد دارند یا باردار هستند ، نمی توانند سفید شوند. این روش را می توان به راحتی در 18 سالگی انجام داد ، نباید زیر 15 سال اعمال شود.

وقتی زردی دندان ها مشاهده می شود ، می توان از 18 سالگی از سفید شدن استفاده کرد. پس از این سن ، هیچ آسیبی در انجام این عمل وجود ندارد زیرا ساختارهای دندانی افراد ثابت شده است. می توان از دست دادن اعتماد به نفس ناشی از تغییر رنگ دندان با یک عمل جراحی خلاص شد.

دلایل زیادی برای زرد شدن دندان ها وجود دارد. گاهی ممکن است رنگ طبیعی دندان های ما که از نظر ژنتیکی داریم سفید نباشد و گاهی غذاهایی که مصرف می کنیم می تواند سطح دندان ها را رنگ کرده و باعث زرد شدن آنها شود. دلایلی مانند مسواک نکردن صحیح و منظم دندان ها ، سیگار کشیدن ، مصرف چای ، قهوه ، غذاهای شیرین و مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها و داروهای مشابه بر رنگ دندان ها تأثیر منفی می گذارد.

توسط دندانپزشکان متخصص ، در محیط بالینی و با استفاده از دستگاه های پزشکی خاص استفاده می شود. ایمن ترین روش برای سفید کردن دندانها کاربردهای بالینی است. دندان دندان به شکل ژل های اعمال شده روی سطح دندان ها و استفاده از پرتو لیزر بر روی ژل باز می شود. علاوه بر درمان بالینی ، ممکن است جلساتی وجود داشته باشد که باید در خانه ادامه یابد. مهم است که در این مورد به پزشک خود اطلاع دهید و به او مشورت دهید.

تفاوت رنگ دندان ها ، رنگی که روی غذا توسط دندان ها ایجاد می شود ، حتی در دندان هایی که به طور مداوم مسواک زده و مراقبت می شوند ، قابل مشاهده است. در چنین مواردی ، ممکن است مشکلات در زندگی اجتماعی احساس شود. ممکن است فرد مایل به خندیدن و صحبت کردن نباشد ، مایل به ورود به محیط های اجتماعی نباشد. افرادی که روکش روی دندان خود ندارند می توانند دندان های سالم و سفید با روش سفید کردن دندان ها در شرایط بالینی داشته باشند.

قیمت دندان های زیرکونیومی 2021

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .