پیوند ریش و سبیل

کاشت ریش فرآیند پیوند فولیکول های مو است که یک به یک از پشت سر یا هر قسمت مناسب بدن گرفته می شود و به قسمت های بدون ریش صورت بیمار منتقل می شود.
چرا باید کسی پیوند ریش و سبیل انجام دهد؟
ریش برای مردان در جامعه ارزش زیبایی دارد. کمبود ریش می تواند دلایل زیادی داشته باشد. مهمترین آنها دلایل مادرزادی است که توسط جامعه به عنوان ریش نامیده می شود و لیست زیر به شرح زیر است: فقدان فولیکول موی کافی ، سوزش و عبور از ضربه در گذشته. محرومیت از ریش می تواند تأثیرات منفی از نظر نگرانی های زیبایی ایجاد کند که باعث می شود افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند.
برای کاشت ریش و سبیل از چه روش هایی باید استفاده کرد؟
کاشت ریش و سبیل با روشی به نام کاشت مستقیم مو انجام می شود. در این روش فولیکول های مو یکی یکی از ناحیه اهداکننده بیمار گرفته می شوند و به ریش منتقل می شوند. دلیل پیروی از این روش این است که پس از انجام عمل هیچ گونه اسکار وجود ندارد.
روش کاشت ریش چگونه انجام می شود؟
در کاشت ریش از روش کاشت مستقیم مو استفاده می شود. در این روش ، ابتدا با تعیین ناحیه اهدا کننده ، فرآیند پیوند آغاز می شود. در کاشت ریش ، ترجیح داده می شود موهای گردن و گونه ها را که نزدیک ناحیه ریش هستند و از نظر زیبایی لازم نیست ، بردارید. در چنین شرایطی که پیوندهای کافی (1 گرافت معمولاً به طور متوسط ​​2-3 ریشه مو دارد) را نمی توان از این مناطق بدست آورد ، موهای ناحیه اهدا کننده ترجیح داده می شود. دلیل برداشتن فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده این است که محرومیت در چنین مناطقی هیچ گونه مشکل زیبایی ایجاد نمی کند. در پیوند ریش و سبیل ، ناحیه مورد پیوند مورد بررسی قرار می گیرد و توسط متخصصان کلینیک معتبر مشخص می شود که چقدر فولیکول مو باید به آن ناحیه پیوند داده شود. پس از آن ، فرآیند باز کردن کانال در منطقه ای که باید با روش DHI کاشته شود انجام می شود. این بسیار مهم است که مجاری با زاویه مناسب باز شوند تا عرض فولیکول های مو کاشته شود و ریش طبیعی به نظر برسد. پس از باز شدن کانال ، نوبت به برداشتن پیوندها از ناحیه اهدا کننده می رسد. تعداد پیوندهای تعیین شده یکی یکی از ناحیه اهداکننده با استفاده از نوک بسیار نازک و دستگاه مدار بالا به نام میکرو موتور گرفته می شود. فولیکول های موی گرفته شده یکی یکی در کانال های باز شده به منطقه کاشت قرار می گیرند. بنابراین ، مراحل پیوند به پایان می رسد.

دلایل ریزش و نادر بودن مو

ما می توانیم عوامل ایجاد کننده نازک شدن ریش را به شرح زیر لیست کنیم:
به اختلالات هورمونی که از رشد ریش جلوگیری می کند.
به نداشتن فولیکول مو به اندازه کافی در ناحیه.
به ریش کم به دلیل عوامل ژنتیکی.
به فولیکول های مو در ناحیه ممکن است به دلایلی مانند اپیلاسیون ، زخم ، سوختگی که باعث رشد مو نمی شود ، آسیب دیده باشند.
به طاسی دائمی ممکن است به دلیل هرگونه مشکل بهداشتی و پوستی در آن ناحیه رخ داده باشد.

آیا کاشت ریش و سبیل روشی دردناک است؟

فرآیند پیوند هیچ گونه درد و دردی ایجاد نمی کند. بی حسی موضعی در ابتدای عمل اعمال می شود و احتمال درد و دردی را که ممکن است در حین عمل احساس شود از بین می برد.
پیوند ریش و سبیل چه زمانی کار می کند؟
در مرحله اول این فرایند ، تمام ریش و سبیل در دو هفته اول ریخته می شود. این وضعیت نباید باعث نگرانی شود. در 4 ماه اول مشاهده می شود که ریش و سبیل سالم به تدریج در حال رشد است. در ماه ششم ، نتایج کامل قابل مشاهده است.

بازگشت به بالا
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .