Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
30-60 MINUTES
Anesthesia:
-
Return of Work Time:
-
Healing Time:
-
Hospital Accommodation:
-

لیزر اپیلاسیون

روش اپیلاسیون لیزری فرآیند از بین بردن فولیکول های موهای ناخواسته توسط لیزر است که یک پرتو نوری است که با تحریک اشعه ها بدون آسیب به بافت پوست به دست می آید. این روش در بسیاری از زمینه ها مانند پزشکی یا زیبایی استفاده می شود.
لیزر اپیلاسیون که برای از بین بردن رشد مو که یک مشکل زیبایی و روانی اجتماعی است استفاده می شود حدود 25 سال است که با خیال راحت انجام می شود. این روش در تمام قسمت های بدن قابل استفاده است.
لیزر اپیلاسیون چگونه انجام می شود؟
پس از انجام برنامه ریزی، نواحی مورد استفاده با کمک تیغ تمیز می شوند. پس از بررسی پارامترهایی مانند نوع و تراکم مو، نوع پوست و رنگ توسط متخصص پوست، با انجام شات های سریالی به ناحیه مورد نظر با دستگاه مناسب، فرآیند شروع می شود. تکمیل فرآیند بسته به نوع پوست و مو، رنگ و عرض ناحیه متفاوت است. این روش باید در فواصل منظم، معمولا هر 4 تا 6 هفته یکبار تکرار شود. هدف از لیزر اپیلاسیون تخریب فولیکول مو است. در این مرحله گرمای ناگهانی تولید شده توسط نور لیزر روی موهای تیره موثرتر است.
اپیلاسیون لیزری چگونه کار می کند؟
سطح پوست با پرتوهای پرتاب شده روی پوست توسط سر دستگاه لیزر اپیلاسیون اسکن می شود. اشعه هایی که به پوست فرد می رسد توسط ماده ای به نام ملانین نگه داشته می شود که به مو رنگ می دهد. بنابراین انرژی منتقل شده توسط لیزر به انرژی گرمایی روی سطح مو تبدیل می شود. حرارتی که از سطح مو به ریشه منتقل می شود باعث می شود در مدت زمان بسیار کوتاهی ریشه مو از بین برود. با تغییر شکل سلول های بنیادی ریشه مو در هر جلسه به این ترتیب، فرد برای همیشه از شر موهای ناحیه مربوطه خلاص می شود.
لیزرهای دایود
لیزر دایود نوعی مدیریت لیزر درمانی با هدف کاهش موهای زائد است. از آنجایی که طول موج لیزر دایود نسبت به سایر روش های لیزر بیشتر است، حتی در پوست های تیره نیز نتایج موثری حاصل می شود که با توجه به زمان درمان متفاوت است. لیزر دایود دارای طول موج 810 نانومتر است.
روش لیزر دایود مزایای زیادی دارد:
• احتمال ایجاد لک روی پوست کم است.
• لیزرهای دایود، از جمله پوست تیره، لیزرهایی هستند که می توانند انواع پوست را اپیلاسیون کنند.
• انواع تماسی یا هوا خنک دارد و بنابراین درد را تحت کنترل می گیرد.
• طول موج می تواند به عمق پوست نسبت به لیزرهای الکساندریت و یاقوت برسد.
• مدت زمان نبض به دلیل ویژگی های فنی دستگاه زیاد است و برای افراد تیره پوست قابل استفاده است.
• مدت زمان پالس طولانی ممکن است اثربخشی را روی موهای ریز کاهش دهد. به همین دلیل دستگاه های دیودی با مدت زمان پالس قابل تنظیم نیز تولید شده است. لیزرهای دایود با این نوع عملکرد دستگاه های مهمی هستند که می توانند در موهای ریز موثر باشند.
• تاثیر آن روی موهای عمیق و پرپشت بیشتر است. به دلیل این ویژگی ها، آنها موفق ترین لیزرها در ناحیه صورت، پشت مردانه، ناحیه بازوی زنانه و مردانه هستند.
مزایای اپیلاسیون لیزر یخ
با استفاده از لیزر یخ می توان به طور متوسط ​​بین 4 تا 6 جلسه نیز به نتایج موفقیت آمیزی دست یافت. اپلیکیشن لیزر یخ دستگاهی است که می توانید با خیال راحت انتخاب کنید و دارای تاییدیه FDA می باشد. از آنجایی که در تمام فصول قابل استفاده است، مشکلی ایجاد نمی کند. هم در مردان و هم در زنان بسیار موفق است. با استفاده از آن برای هر نوع پوست و هر رنگ مو، نتایج موثری به همراه دارد.
لیزر یخ سریعتر از سایر خدمات حذف موهای زائد است. کل بدن در جلساتی از 30 دقیقه تا 45 دقیقه انجام می شود.
به خصوص با کاربرد بدون درد آن مورد علاقه مردان شده است. به لطف سر که به منفی 3 درجه می رسد، درد تقریباً وجود ندارد. تقاضای زیادی برای آقایان دارد زیرا در نقاط بسیار حساس مانند ریش، زیر ریش، پشت و سینه نتیجه موفقیت آمیزی می دهد.
به پوست شما آسیبی نمی رساند و مطمئناً باعث ایجاد لک یا سوزش نمی شود.
اپیلاسیون لیزری چند جلسه تمام می شود؟
لیزر اپیلاسیون که هم برای آقایان و هم برای خانم ها موثر است، از بین بردن موهای زائد بدن است که با دستگاه لیزر باعث اضطراب زیبایی می شود. اثربخشی لیزر اپیلاسیون به ساختار فیزیکی و هورمونی، نوع مو، رنگ پوست و مو بستگی دارد. نواحی مانند زیر بغل، ساق پا و نواحی بیکینی ممکن است 4 تا 8 جلسه طول بکشد، در حالی که مناطقی مانند صورت، بازوها و پشت ممکن است 6 تا 12 جلسه طول بکشد.
به عبارت دیگر، ماده ای به نام ملانین که به موهای بدن رنگ می دهد، جذب بهتر پرتوهای لیزر را تضمین می کند. بنابراین موهای تیره بدن بیشتر در معرض گرمای ناگهانی ناشی از اپیلاسیون لیزری قرار دارند. استفاده آسان از پرتوهای لیزر باعث می شود که این نوع فولیکول مو با سرعت بیشتری از بین برود. به همین دلیل است که از بین بردن موهای رنگ روشن بدن با روش اپیلاسیون لیزری نسبت به رنگ های تیره دشوارتر است.
بعد از اپیلاسیون لیزر اتو دیودی چه باید کرد؟
بعد از جلسه اپیلاسیون لیزر اتو دیود، ممکن است قرمزی ایجاد شود. این واکنش که پس از جلسه اپیلاسیون لیزر دایود رخ می دهد، معمولا در عرض 1-2 ساعت از بین می رود. در برخی موارد، قرمزی خفیف ممکن است دیده شود که ممکن است 1-2 روز طول بکشد. کرم های مرطوب کننده معمولا برای این واکنش موضعی کافی هستند.
سبک تا 24 ساعت پس از استفاده نباید آب بسیار داغ را به این نواحی لمس کرد. حداقل تا 2 هفته بعد از اپیلاسیون لیزر دایود نباید از سولاریوم استفاده کرد. از آنجایی که پوست بعد از اپیلاسیون لیزر دایود حساس می شود، آفتاب گرفتن باعث ایجاد لک می شود.بیمار حتما باید از ضد آفتاب با فاکتور بالا استفاده کند. پس از اتو دایود و لیزر اپیلاسیون لازم است پوست مرطوب شود. افرادی که تحت لیزر اپیلاسیون قرار گرفته اند در مورد مسائلی که باید بعد از انجام عمل در نظر گرفته شوند مطلع می شوند.

سوالات متداول

- یک روش پزشکی است و عملاً بر اساس اعمال جراحی اعمال می شود. درد باعث ایجاد احساس درد نمی شود.
- زندگی روزمره را می توان بلافاصله پس از عمل از سر گرفت. استراحت بالینی لازم نیست.
- این یک فرآیند کوتاه مدت است.
- از نخ های PDO سازگار با پوست استفاده می شود، ایمن است. به بافت های پوست آسیبی نمی رساند.
- طناب های مورد استفاده دارای انعطاف پذیری هستند. به همین دلیل روی میمیک ها تاثیری نمی گذارد و به شما اجازه می دهد تا به راحتی میمیک بسازید.
- اثرات بلافاصله قابل مشاهده است.
- زمان بهبودی عوارضی مانند ادم و تورم بسیار کوتاه است.

گچ بر روی بینی اعمال می شود که با این روش به مدت 4-5 روز بلند می شود. به این ترتیب فرم جدید بینی حفظ می شود. پچ در زندگی روزمره مشکلی ایجاد نمی کند، پس از 4-5 روز حذف می شود. بعد از عمل نیازی به استراحت نیست. ادم و کبودی بسیار کم است.

از آنجایی که این روش غیر جراحی است، هیچ عارضه ای جز احتمال ادم و کبودی خفیف ایجاد نمی کند. هیچ جای زخم یا بخیه ای وجود ندارد. بلافاصله پس از عمل، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. ادم و کبودی‌های خفیف که رخ می‌دهند در عرض حداقل 1 یا 2 هفته ناپدید می‌شوند. در طول این فرآیند می توان از آرایش استفاده کرد، اما باید به آرامی انجام شود. صورت نباید مالش داده شود، ماساژ داده شود و از خوابیدن به صورت خودداری شود.

علامت گذاری روی قسمت های مشخص شده افرادی با صورت آویزان زده می شود. مناطق عمل مشخص شده با بی حسی موضعی بی حس می شوند. سپس نخ های مخصوص سازگار با پوست از نواحی بی حس شده به کمک سوزن های نازک زیر پوست قرار می گیرد و عمل به پایان می رسد.

در حین تعلیق طناب بینی، یک سوزن نازک از طریق غضروف نوک بینی وارد می شود و طناب ها قرار می گیرند و به سمت بالا ثابت می شوند.

عملیات لیفتینگ با تعلیق طناب را می توان برای افرادی که در سنین پایین صورت دچار افتادگی و کم پشتی هستند، انجام داد. برخلاف تصور رایج، این کار نباید در سنین بالا انجام شود. به همین دلیل می توان از سن 30 سالگی این روش را انجام داد. روشی که در سنین بالاتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در سنین پایین ترجیح داده می شود زیرا روشی غیر جراحی و عملی است.

اگرچه این روشی است که آسیب زیادی به صورت وارد نمی کند و به سرعت بهبود می یابد، اما اثرات آن در عرض 2 هفته آشکار می شود. ممکن است 2-3 ماه طول بکشد تا اثرات کامل را احساس کنید. در این فرآیند، فعال سازی کلاژن رخ می دهد و بافت ها تجدید می شوند.

نام دیگر لیفت صورت غیر جراحی لیفتینگ PDO است. نخ‌های PDO که برای مصارف پزشکی استفاده می‌شوند و در طول زمان ذوب می‌شوند، برای این فرآیند استفاده می‌شوند. همچنین به عنوان آویز طناب کلاژن شناخته می شود. با افزایش تولید کلاژن در ناحیه ای که روی پوست قرار می گیرد، چین و چروک ها را کاهش می دهد.

این یکی از روش‌های جراحی بینی غیرجراحی است که برای افرادی که نوک بینی پایین و انحنای خفیف بینی دارند، استفاده می‌شود. کشش با نخ های کلاژنی که در بافت های بینی قرار می گیرد ایجاد می شود.

رشته های کلاژن مورد استفاده در فرآیند کشش غیر جراحی به مدت 6 ماه در بافت زیر جلدی باقی می مانند و سپس به تدریج حل شده و از بین می روند. اما حتی پس از از بین رفتن نخ ها، اثرات آن تا 2 سال باقی می ماند. این به این دلیل است که از زمانی که نخ ها برای اولین بار قرار می گیرند، بازسازی در بافت های زیر جلدی، تولید کلاژن و بهبود افتادگی در این دوره ادامه می یابد.

قیمت لیزر موهای زائد 2021

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .