Tedavi Özeti

Number of Operation:
1
Operation Time:
5-10 MINUTES
Anesthesia:
-
Return of Work Time:
-
Healing Time:
SAME DAY
Hospital Accommodation:
-

بوتاکس ساینده دندان

دندان قروچه بدون آگاهی از آن در خواب یا بیداری یک اختلال جدی است که می تواند ساختار دندان ها را مختل کند. این ناراحتی را می توان به راحتی با استفاده از بوتاکس منقبض کننده ، که بوتاکس چانه نیز نامیده می شود ، برطرف کرد. این برنامه روی ماهیچه جویدن فک اعمال می شود.
بوتاکس دندان قروچه در 5-10 دقیقه بدون ایجاد احساس درد اعمال می شود. هدف از این برنامه تضعیف عضله توده ای است که به نام ماهیچه جویدن معروف است. پس از اعمال بوتاکس در جلسات خاص ، از آسیب به ساختار دندان و مشکلات استخوان فک جلوگیری می شود.
BRUXISM (تمیز کردن و سنگ زنی TEENT) چیست؟
دندان قروچه (دندان قروچه-قروچه) به عنوان تماس غیر فعال و مداوم و قوی بین سطوح جویدن دندان ها تعریف می شود. فشردن ، فشردن ، اصطکاک در حرکات غیر عملکردی سیستم جویدن. این عنصر تهدید کننده زندگی نیست ، اما می تواند ساختار دندان را مختل کند. این عوارضی مانند کاهش کیفیت زندگی ، بی قراری و درد در ناحیه صورت ایجاد می کند.
سایر حرکاتی که در دهان به آنها پارافانکشنال گفته می شود می توان به گونه ها ، لب ها ، زبان گزیدگی ها ، فشار زبان ، ناخن جویدن ، نگه داشتن مداد یا جسم مشابه در دهان و غیره اشاره کرد. نیروهای ایجاد شده در حین دندان قروچه 3-4 برابر نیروی اعمال شده در هنگام جویدن معمولی است.
انواع BRUXISM
دو نوع حرکت دندان قروچه (دندان قروچه) وجود دارد:
- دندان قروچه روزانه
این حرکت منقبض کننده است که در طول روز رخ می دهد. دندان قروچه که در بیداری رخ می دهد با انقباض غیر ارادی ماهیچه مشخص می شود و گره زدن برجسته است. دندان قروچه کمتر اتفاق می افتد. معمولاً در شرایط تنش و اضطراب رخ می دهد ، در حدود 20 درصد از افراد دیده می شود.
- دندان قروچه
این حرکت منقبض کننده است که در هنگام خواب رخ می دهد. دندان قروچه شبانه فعالیت انقباضی است که در طول خواب در عضلات فک ایجاد می شود. این بیماری در سنین پایین تر شایع است و با افزایش سن کاهش می یابد. تقریباً در 8 درصد جمعیت بزرگسال و به طور مساوی در هر دو جنس مشاهده می شود.
آسیب های براکسیسم یا مشکل سنگ زنی
● افراد مبتلا به دندان قروچه ، مشکل دندان قروچه ؛ اعمال فشار قوی بر روی دندان و ریشه دندان و حتی مفصل فک است. این باعث درد در مفصل فک ، شقیقه ها ، ناحیه گردن و سر می شود.
night در شب ، دندان قروچه و فشردن دندانها ، فشار مداوم بر روی دندانها ، ساییدگی و پارگی دندانها ، آسیب به پروتزها و لثه ها اغلب رخ می دهد.
disorders اختلالات مفصل فک و درد گوش ممکن است در دندان قروچه مشاهده شود.
در نتیجه دندان قروچه (سفت شدن فک) ، علاوه بر دندان ، مفصل فک ، سر و گردن ، ضعف صبحگاهی و مشکل در سازگاری اجتماعی مشاهده می شود.
بوتاکس برش دندان چگونه ساخته می شود؟
بوتاکس دندان آسیاب یک برنامه بدون درد است که 5-10 دقیقه طول می کشد. توصیه می شود بین تمیز کردن بوتاکس 3 ماه فاصله داشته باشید و به عنوان بسته های 3 جلسه ای استفاده کنید. هر جلسه عضله توده ای را ضعیف می کند و آسیب به هم فشردن دندان ها و مفصل فک را کاهش می دهد. چند واحد بوتاکس برای هر عضله استفاده می شود ، محل استفاده و فواصل جلسه روش درمانی است که پزشکان متخصص کلینیک Promed به صورت جداگانه تعیین می کنند.

مراقبت بعد از بوتاکس فک

effects اثرات بوتاکس چانه (بوتاکس ماستر) در عرض 4-7 روز شروع می شود و در پایان هفته دوم بیشتر نمایان می شود.
24 در 24 ساعت اول پس از بوتاکس چانه ، باید سعی شود غذاهای سفت نجوید و تا آنجا که ممکن است غذاهای مایع مصرف کنید.
site محل تزریق نباید حداقل 24 ساعت پس از عمل ماساژ داده شود.
for برای رعایت نکات بهداشتی مهم است که 6-8 ساعت بعد از بوتاکس ماساژور آرایش نکنید. محل تزریق نباید زیاد لمس شود.
● پس از استفاده از بوتاکس چانه ، از تماس صورت با آب برای چند ساعت خودداری شود.
توصیه می شود تا 24 ساعت پس از بوتاکس فک یا بوتاکس دندان قروچه از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.

سوالات متداول

- یک روش پزشکی است و عملاً بر اساس اعمال جراحی اعمال می شود. درد باعث ایجاد احساس درد نمی شود.
- زندگی روزمره را می توان بلافاصله پس از عمل از سر گرفت. استراحت بالینی لازم نیست.
- این یک فرآیند کوتاه مدت است.
- از نخ های PDO سازگار با پوست استفاده می شود، ایمن است. به بافت های پوست آسیبی نمی رساند.
- طناب های مورد استفاده دارای انعطاف پذیری هستند. به همین دلیل روی میمیک ها تاثیری نمی گذارد و به شما اجازه می دهد تا به راحتی میمیک بسازید.
- اثرات بلافاصله قابل مشاهده است.
- زمان بهبودی عوارضی مانند ادم و تورم بسیار کوتاه است.

گچ بر روی بینی اعمال می شود که با این روش به مدت 4-5 روز بلند می شود. به این ترتیب فرم جدید بینی حفظ می شود. پچ در زندگی روزمره مشکلی ایجاد نمی کند، پس از 4-5 روز حذف می شود. بعد از عمل نیازی به استراحت نیست. ادم و کبودی بسیار کم است.

از آنجایی که این روش غیر جراحی است، هیچ عارضه ای جز احتمال ادم و کبودی خفیف ایجاد نمی کند. هیچ جای زخم یا بخیه ای وجود ندارد. بلافاصله پس از عمل، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. ادم و کبودی‌های خفیف که رخ می‌دهند در عرض حداقل 1 یا 2 هفته ناپدید می‌شوند. در طول این فرآیند می توان از آرایش استفاده کرد، اما باید به آرامی انجام شود. صورت نباید مالش داده شود، ماساژ داده شود و از خوابیدن به صورت خودداری شود.

علامت گذاری روی قسمت های مشخص شده افرادی با صورت آویزان زده می شود. مناطق عمل مشخص شده با بی حسی موضعی بی حس می شوند. سپس نخ های مخصوص سازگار با پوست از نواحی بی حس شده به کمک سوزن های نازک زیر پوست قرار می گیرد و عمل به پایان می رسد.

در حین تعلیق طناب بینی، یک سوزن نازک از طریق غضروف نوک بینی وارد می شود و طناب ها قرار می گیرند و به سمت بالا ثابت می شوند.

عملیات لیفتینگ با تعلیق طناب را می توان برای افرادی که در سنین پایین صورت دچار افتادگی و کم پشتی هستند، انجام داد. برخلاف تصور رایج، این کار نباید در سنین بالا انجام شود. به همین دلیل می توان از سن 30 سالگی این روش را انجام داد. روشی که در سنین بالاتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در سنین پایین ترجیح داده می شود زیرا روشی غیر جراحی و عملی است.

اگرچه این روشی است که آسیب زیادی به صورت وارد نمی کند و به سرعت بهبود می یابد، اما اثرات آن در عرض 2 هفته آشکار می شود. ممکن است 2-3 ماه طول بکشد تا اثرات کامل را احساس کنید. در این فرآیند، فعال سازی کلاژن رخ می دهد و بافت ها تجدید می شوند.

نام دیگر لیفت صورت غیر جراحی لیفتینگ PDO است. نخ‌های PDO که برای مصارف پزشکی استفاده می‌شوند و در طول زمان ذوب می‌شوند، برای این فرآیند استفاده می‌شوند. همچنین به عنوان آویز طناب کلاژن شناخته می شود. با افزایش تولید کلاژن در ناحیه ای که روی پوست قرار می گیرد، چین و چروک ها را کاهش می دهد.

این یکی از روش‌های جراحی بینی غیرجراحی است که برای افرادی که نوک بینی پایین و انحنای خفیف بینی دارند، استفاده می‌شود. کشش با نخ های کلاژنی که در بافت های بینی قرار می گیرد ایجاد می شود.

رشته های کلاژن مورد استفاده در فرآیند کشش غیر جراحی به مدت 6 ماه در بافت زیر جلدی باقی می مانند و سپس به تدریج حل شده و از بین می روند. اما حتی پس از از بین رفتن نخ ها، اثرات آن تا 2 سال باقی می ماند. این به این دلیل است که از زمانی که نخ ها برای اولین بار قرار می گیرند، بازسازی در بافت های زیر جلدی، تولید کلاژن و بهبود افتادگی در این دوره ادامه می یابد.

قیمت بوتاکس دندان قروچه 2021

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .