5 گام مهم در مراقبت از دهان و دندان آیا وقتی در مقابل ما با غذاهای خوشمزه و نوشیدنی...
5 گام مهم در مراقبت از دهان و دندان

5 گام مهم در مراقبت از دهان و دندان


آیا وقتی در مقابل ما با غذاهای خوشمزه و نوشیدنی های مختلف با بو و طعم جذاب خود ایستاده اید ، خوشحال نشوید؟ خوردن و آشامیدن چیزی خوشمزه یکی از لذت های رایج تقریباً همه مردم است. اما آنچه می خوریم و می نوشیم وقتی حاوی قند یا اسید باشد می تواند به دندان های ما آسیب برساند. به منظور به حداقل رساندن این آسیب ، مراقبت از دهان و دندان بسیار مهم است.
لازم است حداقل دو بار در روز مسواک زده شود تا از پوسیدگی و لکه شدن دندان جلوگیری شود و دندان ها در ساختار سالم بمانند ، اما این کافی نیست. تمیز کردن جرم دندان و تبدیل آن به یک عادت ضروری است. علاوه بر این ، استفاده از نخ دندان و دهانشویه یکی از موارد ضروری در برنامه معمول شما است.

چگونه می توان دندان ها را تمیز کرد؟
ما برای سلامت دهان و دندان خود هر راهی را امتحان می کنیم ، سعی می کنیم از موارد درست استفاده کنیم. این موضوع مانند یک مقیاس حساس است و اشتباهات زیادی وجود دارد که درست شناخته شده است. مراقبت از دهان و دندان با رعایت شیوه های مناسب برای از بین رفتن سلامت دندان مهم است.
برای تمیز کردن مطلوب دندانها ، روشهای صحیح مسواک زدن ، دهانشویه و نخ دندان لازم است.

سلامت دهان و دندان در 5 مرحله

1- مسواک زدن دندان
بعد از مصرف غذاها و نوشیدنی های اسیدی ، شیرین باید مسواک بزنیم. اگرچه حداقل 2 بار در روز مسواک زدن توصیه می شود ، اما می توان با مسواک زدن دندان ها نیم ساعت پس از این غذاها از تشکیل پلاک و پوسیدگی جلوگیری کرد.
2- GUMS و پاکسازی زبان
مسواک زدن ما البته بسیار مهم است ، اما کافی نیست. همچنین مهم است که هنگام مسواک زدن نواحی قابل رویت دندان ها لثه ها را فراموش نکنید و برای تمیز کردن م toothثر دندانها ، خط بین لثه و سطح دندان را جارو کنید. علاوه بر همه این موارد ، سطح زبان باید با دستگاه مخصوص یا محل تمیز کننده پشت مسواک تمیز شود.
3- استفاده از آب مراقبت از دهان
ما باید به هر روال مسواک زدن آب مراقبت از دهان اضافه کنیم و نباید از آن غافل شویم. زیرا تمیز کردن دندانها تنها با مسواک زدن سطوح قابل رویت دندانها به پایان نمی رسد. دهان شویه باید برای تمیز کردن قسمت های نامرئی دندان ها ، زبان و گونه های داخلی استفاده شود.
4- استفاده از پایان
هنگام مسواک زدن سطوح دندان ، اغلب فاصله بین دندان ها فراموش می شود. در واقع مسواک های کلاسیک مورد استفاده ما نمی توانند بین این دو قرار بگیرند. به همین دلیل ، ما باید نخ دندان را که بین دندان ها وارد می شود و تا انتهای لثه تمیز می شود ، در برنامه مراقبت از دهان خود نگه داریم. استفاده از نخ دندان در جلسات مسواک زدن روزانه مان ضرری ندارد.
5- پاکسازی سنگ دندان
روال روزانه مراقبت از دندانهای ما به طور کامل برای محافظت از ما در برابر جرم و پلاک کافی نیست. به همین دلیل ، آخرین مرحله بهداشت دهان و دندان ، تمیز کردن جرم است. ما باید از شر این تشکیلات باکتریایی بر روی دندان های خود خلاص شویم. این یک تعهد مهم است که هر 6 ماه یکبار برای معاینه و تمیز کردن پزشک به پزشک خود مراجعه کنیم.

تارتارها را از روی دندان بردارید
تارتارها که تارتار نیز نامیده می شوند ، بقایای حاوی باکتری هستند که پس از غذا در سطح دندان و در پایین لثه تجمع می یابند. از آنجا که این باقیمانده ها توسط باکتری ها ایجاد می شوند ، سفت شده و متحجر می شوند. پلاک هایی که می توانند زرد ، قهوه ای یا نزدیک به رنگ دندان باشند ، در صورت عدم تمیز شدن باعث پوسیدگی دندان های شما می شوند. به همین دلیل ، لازم است که از جرم دندان خلاص شوید و تمیز کردن عمیق دندان ها را انجام دهید.

چگونه می توان سنگ دندان را تمیز کرد؟
استفاده از روشهای درمانی برای تمیز کردن تشکیل جرم بسیار م thanثرتر از مسواک زدن در خانه است. زیرا این درمان شامل روشی است که هر 6 ماه یکبار انجام می شود. انجام مراقبت های روزانه دهان و دندان باعث می شود که تارتار دیرتر شکل بگیرد ، اما این ساختارها هنوز می توانند روی دندان ها ایجاد شوند. به همین دلیل ، قطعاً باید هر 6 ماه یکبار معاینه شویم و سنگ های تشکیل شده دندان را با فناوری های دندانپزشکی تمیز کنیم.
تلاش برای تمیز کردن سنگ های دندان با کاربردهای اشتباه در خانه باعث آسیب به دندان های سالم می شود. به عنوان مثال ، بسیاری از مردم معتقدند که از جوش شیرین برای تمیز کردن دندان های خود استفاده می کنند ، اما این روند باعث فرسایش مینای دندان می شود. تارتار و پلاک ها به راحتی روی سطوح فرسوده دندان می چسبند.

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .