این فرایند بستن دهانه های قابل مشاهده به دلیل ریزش روی پوست سر با فولیکول های سالم مو است. روشی که با فولیکول های سالم مو انجام می شود ، مادام العمر است. این را می توان برای افراد بالای 30 سال که طاس هستند یا موهای نازک دارند استفاده کرد.

پیش از کاشت مو ، انتظار می رود ریزش موهای فعال کاهش یابد. این برای ارزیابی سالم شرایطی مانند شکل ، شدت و تراکم ریزش مو اهمیت دارد. اگرچه پیوند ممکن است برای افراد بالای 30 سال ایده آل باشد ، اما ریزش موی مردانه تا 40 سالگی ادامه می یابد. به همین دلیل ، با توجه به خط موی قدیمی فرد می توان مناسب بودن این روش را تعیین کرد.

یکی از مهمترین عواملی که موفقیت روند پیوند را نشان می دهد خط موی طبیعی است. کاشت فولیکول های مو در جهت رشد طبیعی موها و توزیع آنها به طور مساوی در ناحیه بسیار مهم است. عملیات اشتباه توسط تیم های بی تجربه و غیرحرفه ای می تواند کاشت را بد جلوه دهد. برای به دست آوردن نتایج منفی ، لازم است ریشه های متعادل از ناحیه اهدا کننده گرفته شود ، هنگام باز کردن کانال به زاویه توجه شود و به طبیعی بودن خط مو توجه شود.

تکنیک DHI که به معنی کاشت مستقیم مو است و یک روش کاشت نوآورانه است ، روشی است که با قلم های مخصوصی به نام Choi Implanter اعمال می شود. این اجازه می دهد تا ریشه های گرفته شده از ناحیه اهدا کننده بدون استفاده از فرایند باز کردن کانال اضافی به طور مستقیم به منطقه طاسی پیوند زده شود.

در تکنیک DHI ، دستگاه های پزشکی مورد استفاده برای قرار دادن فولیکول های مو که از ناحیه اهداکننده گرفته شده است را در فضاهای مناسب قرار می دهند ، قلم کاشت Choi نامیده می شوند. قلم های چوی می توانند شیار زدن را انجام دهند. به این ترتیب ، نیازی به فرآیند شیار اضافی نیست. به شکل مداد بودن راحتی را از نظر استفاده ایجاد می کند و فرایند کاشت را به صورت عملی انجام می دهد.

کنجکاو ترین موضوعی برای افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند اما در مورد اصلاح دچار سردرگمی شده اند ، روش کاشت موی تراشیده نشده است. در صورت ریزش موی مردانه به خصوص در زنان ، ممکن است روش اصلاح نشده ترجیح داده شود. کاشت موی اصلاح نشده را می توان عملا با تکنیک DHI انجام داد. از آنجایی که شیار در تکنیک کاشت مو DHI در منطقه وسیعی اعمال نمی شود ، برای عمل اصلاح نشده مناسب است.

حداقل 10 روز طول می کشد تا بیماران به روال عادی و فعالیت های بدنی خود بازگردند. این روالها شامل وضعیت خواب افراد و روش های شستشوی مو است. در طول این فرایند ، شستن ملایم موها با روشهای خاص و توجه به موقعیت خواب مهم است. ناحیه اهدا کننده در 2-3 روز اول پس از پیوند پانسمان می شود و نیاز به مراقبت دقیق دارد.

حداقل 10 روز طول می کشد تا بیماران به روال عادی و فعالیت های بدنی خود بازگردند. این روالها شامل وضعیت خواب افراد و روش های شستشوی مو است. در طول این فرایند ، شستن ملایم موها با روشهای خاص و توجه به موقعیت خواب مهم است. ناحیه اهدا کننده در 2-3 روز اول پس از پیوند پانسمان می شود و نیاز به مراقبت دقیق دارد.
در 7 روز اول پس از عمل ، تورم کاهش می یابد و بهبود برش ها و پوسته ها حدود 15 روز پس از عمل به طول می انجامد.

برای ظاهر ایده آل روی پوست سر ، فولیکول های مو به طور کلی در نواحی مو و ریش استفاده می شود. ناحیه دیگر بدن که می تواند به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده شود ، قفسه سینه است. موهای قفسه سینه از مو یا ریش ظریف تر است. به همین دلیل ، بیشتر برای استفاده در خط موی جلو و تاج سر مناسب است.

پس از فرآیند کاشت مو ، چرخه ریزش شروع می شود که 2-3 هفته طول می کشد. تارهای مو در ریشه های پیوند شده در یک چرخه طبیعی ریخته می شود و پس از مدتی موهای دائمی شروع به رشد می کنند. این نوع نشت را نشت شوک می گویند. دفع شوک یک فرایند کاملاً طبیعی است و برای اکثر افراد اتفاق می افتد. برخی از افراد ممکن است به هیچ وجه آن را تجربه نکنند. آمادگی برای فرایند نشت شوک یک موضوع مهم در این زمینه است. نتایج واضح عمل بعد از 12 ماه ظاهر می شود.

پس از کاشت ، نباید مدتی وارد دریا یا استخر شد و منطقه کاشته شده باید در برابر آفتاب محافظت شود. همچنین اجتناب از ورزش های سنگین و تماس با منطقه کاشت بسیار مهم است.

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .