دندانهای طبیعی با ریشه های دندان مصنوعی نگاه کنید دندان ها ساختارهایی هستند که از...
دندانهای طبیعی با ریشه های دندان مصنوعی نگاه کنید

دندانهای طبیعی با ریشه های دندان مصنوعی نگاه کنید


دندان ها ساختارهایی هستند که از کودکی به توجه نیاز دارند. به منظور حفظ سلامت دندان ها ، لازم است حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و از مصرف مکرر غذاها و نوشیدنی های شیرین خودداری کنید. اما گاهی اوقات ، حتی اگر به همه چیز توجه کنید ، ممکن است پوسیدگی دندان ، تغییر رنگ یا از دست دادن دندان را تجربه کنید. دندان های ما دارای ساختاری هستند که می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
اگرچه از دست دادن دندان ترسناک است ، اما درمان های دندانپزشکی با فناوری های جدید این مشکل را حل می کند. ایمپلنت های دندانی که جایگزین دندان های سالم شما نمی شوند ، روی استخوان فک شما ثابت شده و آماده می شوند. به این ترتیب ، گویی دندان خود را از دست نداده اید.

ایمپلنت دندان چیست؟
ایمپلنت هایی که ما آنها را پروتز ثابت و منفرد می نامیم و برای جایگزینی دندان های از دست رفته تولید می شوند ، ظاهری شبیه دندان واقعی دارند که تاج روی آنها قرار گرفته است. به هیچ وجه حرکت نمی کند ، از بین نمی رود و آسیبی نمی رساند. می تواند جایگزین یک یا چند دندان از دست رفته شما شود. همچنین به طور طبیعی از دندان های سالم شما تقلید می کند به طوری که هیچ کس نمی داند که شما ایمپلنت دارید.
از آن برای سایر دندانهای سالم در ناحیه دندان از دست رفته استفاده می شود بدون اینکه آسیبی وارد شود. این مزیت آن را نسبت به سایر برنامه ها بیشتر می کند.
این ریشه های مصنوعی از مواد تیتانیوم تشکیل شده است که در استخوان فک پیچ خورده است. از آنجایی که استخوان فک شما با بی حسی موضعی ثابت شده است ، در طول عمل احساس درد نمی کنید. وقتی اینگونه توصیف می کنید ممکن است این روند ترسناک به نظر برسد ، اما چالشی ایجاد نمی کند. روزانه صدها نفر این عمل را ترجیح می دهند و بنابراین شیوه های مدرن دندانپزشکی را ترجیح می دهند.

از تمدن های باستان تا کنون
امروزه از برنامه های مختلف مدرن برای جلوگیری و از بین رفتن از دست دادن دندان استفاده می شود. اگرچه این کاربردهای مدرن با مشارکت توسعه فناوری شکل نهایی خود را به دست آورده اند ، اما مشخص است که از تمدن های باستان استفاده می شده است. در نتیجه مطالعات باستان شناسی ، مشاهده می شود که سابقه درمان ایمپلنت به تمدن مایا باز می گردد. می توان گفت ایمپلنت های مورد استفاده در تمدن مایا از نظر کاربرد مشابه هستند ، اما از نظر مواد استفاده شده متفاوت هستند. امروزه پیچ های دندانی مورد استفاده برای این روش درمانی از تیتانیوم ساخته شده است. دیده می شود که در آن زمان از موادی مانند سنگ ، صدف دریایی و دندان حیوانات استفاده می شده است.

مواد مورد استفاده در ریشه دندان جدید
در اولین تمدنها کشف شد ، درمان ایمپلنت ، که با مواد آلی مانند سنگ ، دندانهای مرده یا حیوانات مرده ساخته شده بود ، اخیراً با موادی مانند فولاد ضد زنگ ، سرب و پلاتین ساخته شده است. اخیراً ، می توان گفت که از مخلوط کروم-کبالت استفاده شده است. با این حال ، امروزه از مواد تیتانیوم ساخته شده است. پیچ های تیتانیوم دوام بیشتری در نظر گرفته می شوند و با مایع دهانی تداخل ندارند.

چگونه کاربرد دارد؟
درمان ایمپلنت اغلب به عنوان یک عمل دردناک به نظر می رسد. می توان تصور کرد که به دلیل مداخلات روی استخوان فک ، تخریب ایجاد می شود و دندان های سالم آسیب می بینند. در واقع ، این افکار واقعیت را منعکس نمی کند. زیرا این روش درمانی یکی از پرطرفدارترین درمان های مدرن دندانپزشکی است و در صورت استفاده صحیح بسیار ایمن است.
این روش با ثابت کردن پیچ های ساخته شده از مواد تیتانیوم روی استخوان فک انجام می شود. یک پروتز در قسمت بالای پیچ های ثابت شده در استخوان فک قرار می گیرد که از طریق دهان قابل مشاهده است. پروتز کاشته شده می تواند یک تاج ، پل یا پروتز متحرک باشد.
این فرآیند با معاینه دندان پزشک متخصص قبل از درمان تعیین می شود. اولین مرحله درمان ، پس از معاینه ، قرار دادن پیچ های تیتانیومی در استخوان فک است. برای این منظور برشی روی لثه ها ایجاد می شود و با مته مخصوص در استخوان فک سوراخ ایجاد می شود. استخوان مصنوعی ، یعنی پیچ ، در این ناحیه قرار می گیرد و لثه بسته می شود.
دوره بهبودی لثه ای که پزشک پس از اولین عمل به شما می دهد تقریباً 1 و نیم تا 2 ماه خواهد بود. سپس دوباره به کنترل می روید ، خواهید فهمید که آیا می توانید این روند را ادامه دهید یا خیر. اگر همجوشی مورد انتظار به دست نیامد ، ممکن است مجبور باشید مدتی دیگر صبر کنید. اگر شفا و همجوشی حاصل شده باشد ، مراحل انتخاب و کاربرد پروتز را می توان گذراند.
هنگامی که تمام مراحل انجام شد و درمان به پایان رسید ، متوجه ساختار جدید دندان مصنوعی اما بسیار راحت داخل دهان خود می شوید.

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .