بوتاکس میگرن

میگرن ؛ این یک اختلال عصبی است که باعث درد شدید و ضربان قلب در ناحیه کمر و شقیقه سر ، اطراف چشم می شود و گاهی اوقات واکنش بدن مانند تهوع و استفراغ مشاهده می شود.
اگرچه هیچ راه حل قطعی برای درد میگرن که بر زندگی تأثیر منفی می گذارد و مکرراً با آن مواجه می شویم وجود ندارد ، اما با بوتاکس میگرن می توان شدت درد را کاهش داد.
درمان میگرن با بوتاکس ؛ این روش درمانی مبتنی بر انسداد ماهیچه هایی است که اعصاب را در برخی نقاط ناحیه سر متراکم می کند. درمان از فشردگی عصب جلوگیری می کند. برنامه بوتاکس میگرن ، که در نتیجه بازخورد رایج افرادی که تحت درمان با بوتاکس بر روی صورت خود بودند ، کشف شد ، یک برنامه م effectiveثر در کاهش شدت درد میگرن است.
علائم میگرنی چیست؟
اثرات میگرن ، که علائم مختلفی دارد ، بسیار شدید است. سردردهای میگرنی برخلاف سایر سردردها در حملات شروع می شوند و این حملات می توانند بین 4 تا 72 ساعت طول بکشد. درد میگرن با احساس ضربان قلب متوسط ​​یا شدید است. تهوع و استفراغ ممکن است با درد میگرن همراه باشد. فعالیت بدنی یا حرکت ناگهانی سر می تواند درد میگرن را تشدید کند.
چه عواملی باعث میگرن می شوند؟
عوامل متعددی باعث بروز حملات میگرنی می شوند. برخی از این موارد عبارتند از:
تغییرات هورمونی (به ویژه دوره قاعدگی زنان) ، بارداری ، یائسگی ، غذاهای شور و فرآوری شده ، تغییر رژیم غذایی ، الکل (به ویژه شراب) ، مصرف بیش از حد کافئین ، استرس ، تغییر الگوی خواب یا کم خوابی ، سر و صدای زیاد ، نور زیاد ، برخی بوی قوی ، فعالیت جنسی شدید ، فعالیت بدنی بالا ، فشار.
درمان میگرن
میگرن یک بیماری با علت ناشناخته است و بنابراین قابل درمان نیست. اگرچه روشهای مختلف درمانی کمکی برای از بین بردن علائم مختلف مانند تهوع و استفراغ همراه با درد میگرن استفاده می شود ، اما هیچ روش معجزه آسایی برای توقف کامل حملات درد وجود ندارد. به همین دلیل ، سعی می شود تا حد ممکن با دادن داروهای مسکن و داروهای مشابه به افرادی که از درد میگرن رنج می برند ، حملات را تا حد ممکن کاهش دهد. یکی از روشهای متداول برای تسکین این درد که شدیدترین مرحله میگرن است ، روش تزریقی است که اثر طولانی مدت دارد.
بوتاکس میگرنی چگونه انجام می شود؟
تزریق در درمان میگرن تکنیکی است که در افرادی که حملات مزمن میگرن را تجربه می کنند مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این تکنیک ، هدف آن کاهش شدت و دفعات دردی است که بزرگترین شکایت را در میگرن ایجاد می کند. در عمل ، پیشانی ، شقیقه ، ناحیه گردن و شانه برای تزریق مناسب است. تزریق در نقاط مختلف این نواحی انجام می شود. این فرایند به طور متوسط ​​5-10 دقیقه به پایان می رسد.

کاربرد تزریق در درمان میگرن چیست؟

کاربردهای تزریق بوتاکس که در درمان میگرن مزمن استفاده می شود ، روشی م effectiveثر برای درمان میگرن مزمن است. با تزریق بوتاکس ، درد شدید میگرن مزمن را می توان با جلوگیری از هدایت عصبی در مناطقی که درد ایجاد می شود ، تسکین داد. این برنامه را می توان توسط متخصص مغز و اعصاب به افراد مبتلا به میگرن مزمن توصیه کرد.
درمان تزریقی برای افراد مبتلا به میگرن مزمن ، استفاده از مسکن های بیش از حد را به حداقل می رساند و به فرد اجازه می دهد بدون تجربه درد میگرنی به زندگی روزمره خود ادامه دهد. ماده تزریقی ، فرستنده هایی را که باعث ایجاد درد از انتهای عصبی می شوند متوقف می کند ، بنابراین از رهاسازی که باعث ایجاد درد می شود جلوگیری می شود و درد به مغز نمی رسد.

بازگشت به بالا
whatsapp telegram viber vk
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .