YAPAY DİŞ KÖKLERİYLE DOĞAL DİŞ GÖRÜNÜMÜ Дишлер, çocukluk yıllarından itibaren özen gerektiren...
YAPAY DİŞ KÖKLERİYLE DOĞAL DİŞ GÖRÜNÜMÜ

YAPAY DİŞ KÖKLERİYLE DOĞAL DİŞ GÖRÜNÜMÜ


Дишлер, çocukluk yıllarından itibaren özen gerektiren yapılardır. Diş sağlığının korunması için günde en az iki kere fırçalanması, şekerli yiyeceklerin ve içeceklerin çok sık tüketiminden kaçınılması gerekiyor. Fakat bazen her şeye dikkat etseniz bile dişlerin çürümesi, renk değiştirmesi veya diş kaybı yaşanması olasıdır. Dişlerimiz sorun çıkarmaya müsait bir yapıya sahiptir.
Yaşanan diş kayıpları korkutucu olsa da, yeni teknolojilerle harmanlanmış diş tedavileri bu işi de çözüme kavuşturuyor. Kendi sağlam dişlerinizin yerini aratmayacak dental implantlar çene kemiinize sabitlenerek hazır hale getiriliyor. Бу сайеде, санки кенди dişinizi kaybetmemişsiniz gibi oluyor.

СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЙ ИМПЛАНТ НЕДИР?
Kaybettiğiniz dişlerin yerine üretilen sabit ve tek protez dediğimiz implantlar, üzerlerine yerleştirilen taç kısımla birlikte gerçek bir diş görünümündir. Hiçbir şekilde yerinden oynamaz, çıkmaz veya herhangi bir zararı bulunmaz. Эксик Бир Вея Бирсок Дишинизин Йерини Тутабилир. Ayrıca sağlam dişlerinizi o kadar doğal taklit eder ki, kimse implanta sahip olduğunuzu anlamaz.
Kaybedilen dişin olduğu bölgedeki diğer sağlam dişlere herhangi bir zarar vermeden uygulanır. Bu durum, diğer uygulamalardan daha avantajlı olmasını sağlıyor.
Бу yapay diş kökleri, çene kemiine vidalanan titanyum malzemeden oluşurlar. Lokal anesteziyle çene kemiğinize sabitlendiğinden, işlem sırasında ağrı hissetmezsiniz. İşlem, bu şeklide anlatınca kulağa korkutucu gelebilir, ancak zorlu bir durum oluşturmuyor. Ее gün yüzlerce insan, bu uygulamayı ve dolayısıyla modern diş hekimliği uygulamalarını tercih ediyor.

ESKİ UYGARLIKLARDAN GÜNÜMÜZE
Günümüzde diş kayıplarını önlemek ve yok etmek için çeşitli современный uygulamalar kullanılıyor. Бу современный uygulamalar, gelişen teknolojinin katkılarıyla son halini alsa da, çok eski uygarlıklardan itibaren kullanılmaya başlandığı biliniyor. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda, имплант tedavilerinin geçmişinin Maya uygarlığına kadar dayandığı görülüyor. Майя uygarlığında kullanılan implantların uygulama açısından benzer, fakat kullanılan malzeme açısından farklı olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde bu tedavi yöntemi için kullanılan dental vidalar titanyumdan imal edilirken; о dönemlerde taş, deniz kabuğu, hayvan dişleri gibi malzemelerin kullanıldığı görülüyor.

YENİ DİŞ KÖKÜNDE KULLANILAN MALZEME
Keşfedildiği ilk uygarlıklarda taş, ölü insan veya hayvan dişleri gibi organik malzemelerle yapılan implant tedavisi, yakın tarihte paslanmaz çelik, kurşun, platin gibi materyallerleorduılıyy. Ok daha yakın бир tarihte ise krom-kobalt karışımının kullanıldığını söyleyebiliriz. Ancak günümüzde titanyum malzemelerden imal ediliyor. Titanyum vidaların daha dayanıklı ве агыз sıvısıyla etkileşime geçmeyen бир yapıda olduğu kabul ediliyor.

НАСИЛ УЙГУЛАНИР?
İmplant tedavileri, genelde kulağa acılı bir uygulamaymış gibi gelir. Ene kemiğine yapılan müdahaleler sebebiyle tahribat yaşanacağı, sağlıklı dişlerin zarar göreceği düşünülebilir. Aslında бу düşünceler gerçeği yansıtmıyor. Çünkü bu tedavi yöntemi modern diş tedavilerinin en fazla tercih edilenlerinden biridir ve doğru uygulandığında oldukça güvenlidir.
İşlem titanyum malzemeden imal edilen vidaların çene kemiğine sabitlenmesiyle gerçekleştiriliyor. Ene kemiğine sabitlenen vidaların, Aız içinden görünen üst kısmına ise bir protez yerleştiriliyor. Yerleştirilen protez bir kron, köprü veya hareketli diş protezi olabiliyor.
Тедави öncesi uzman diş hekiminin muayenesiyle süreç belirleniyor. Tedavinin, muayene sonrasındaki ilk aşaması titanyum vidaların çene kemiğine yerleştirilmesi oluyor. Bunun için diş etine kesi yapılıyor ve çene kemiğine özel bir matkapla delik açılıyor. Yapay kemik yani vida bu alana yerleştiriliyor ve diş eti kapatılıyor.
Doktorun ilk işlem sonrası size vereceği diş eti iyileşme süresi ortalama 1 buçuk 2 ay olacaktır. Ardından tekrar kontrole gidecek, işleme devam edip edemeyeceğinizi öğreneceksiniz. Eğer öngörülen kaynaşma sağlanmamışsa bir süre daha beklemeniz gerekebilir. İyileşme ве kaynaşma sağlandıysa protez seçimi ве uygulanması aşamalarına geçilebilir.
Tüm işlemler bitip tedavi tamamlandığında, ağzınızın içinde yapay fakat fazlasıyla konforlu yeni diş yapısını fark edersiniz.

Вернуться вверх
whatsapp telegram viber vk
Позвольте нам позвонить вам