Yüz Germe Estetiği

Yüz germe (ritidektomi) işlemleri, yaş aldıkça ortaya çıkan sarkmaları önlemek sebebiyle uygulanan çeşitli estetik operasyonları ifade eder. Yaşlanmanın etkilerini yüzünde hisseden kişilerin başvurduğu işlemler bütünüdür. Yüz germe ve yenileme uygulamaları, facelift (yüz kaldırma) adıyla da bilinir.

YÜZ GERME AMELİYATI NEDİR?

Kasların zayıflamasıyla cilt sarkmaları görülen yüzlere uygulanan plastik cerrahi operasyonlara yüz germe ameliyatı denir. Yüzde oluşan fazla derinin kesilmesi, çöken dokuların yukarı taşınması yüz germe operasyonlarıyla yapılır.

Yüz hatlarının olması gereken konumunu kaybetmesiyle ihtiyaç duyulan yüz germe operasyonları, kişilerin yaşam kalitesini yükselterek daha pozitif hissetmelerine olanak tanır.

NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Cilt dokusunda üretilen kolajen proteini, cildin sağlıklı ve esnek bir yapıda olmasının temel nedenidir. Yaşla birlikte kolajen üretimini yavaşlatarak elastik yapısını kaybetmeye başlayan cilt, yer çekiminin etkisiyle aşağı çekilir. Bu durum yüz germe operasyonlarına ihtiyaç duyulmasına sebep olur. Daha genç ve dinamik yüz hatları için Promed Clinic bünyesinde yüz germe işlemleri uygulanır.

YÜZ GERME İŞLEMLERİ KİMLERE YAPILABİLİR?

Orta yaş kategorisinde yer alan ve yüzünde sarkmalar meydana gelen herkese uygulanabilir. Sarkmalar yaştan dolayı oluşabildiği gibi, ani ve fazla kilo kayıpları sebebiyle de gerçekleşebilmektedir. Daha gergin cilt yapısı ve genç görünüm yüz germe-yenileme yoluyla sağlanır. Kişi adeta seneler öncesine dönmüş gibi hissederek işlemden memnun bir şekilde Promed Clinic’ten ayrılır.

AMELİYAT SÜRECİ

Nedenleriyle birlikte düşünüp yüz germe ameliyatında karar kılan kişiler, Promed Clinic uzmanlarıyla görüşerek süreci başlatırlar. Uzman hekim, kişinin ihtiyacı olan yüz germe işlem veya işlemlerini tespit eder. Tüm yüz bölgesinin değerlendirilmesi, kullanılacak işlemlerde belirleyicidir. Bir ya da birkaç işlem aynı operasyon sırasında uygulanabilmektedir. Yüz germe, işlemin türüne ve tekniğine göre 3-10 saat arasında sürebilir. İşlemler genel anestezi altında uygulanmışsa, kişinin 1 gece hastanede kalması gereklidir.

YÜZ GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Yüzdeki yağ, kas ve sinir dokularından oluşan yapı asılarak sarkmaların önüne geçilir. Fazlalık oluşturan deri uygun ölçülerde kesilerek çıkarılır ve daha sıkı bir yapı oluşturulur. Kesi işlemleri genellikle kulak arkasından veya çene altından yapılır. Bu işlemin yanında göz çevresi düzenlemeleri yapılabilir. Alt ve üst göz kapağında oluşan kırışıklıklar, alt göz kapağındaki doku sarkmaları gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir. Acısız ve ağrısız plastik cerrahi işlemidir.

İŞLEM SONRASI NORMAL YAŞAM

Yüz germe operasyonlarında, 1 gece hastane istirahatı sonrasında kişi evine dönebilir ve ameliyatın ikinci gününden sonra hafif işlerini yapabilir. Yine de 3-4 gün boyunca evde dinlenmesi, ağır işlerden kaçınması tavsiye edilir. İşlem sonrası, anesteziden etkilenen sinirlerin sebep olduğu asimetriler varsa bu süreç içinde tamamen ortadan kalkar.

Kişi 1 hafta sonra işine dönebilir ve makyaj yapabilir ancak bunları yaparken aşırı özenli davranılması önemlidir. Yaklaşık 4 hafta sonra ise tüm etkiler ortadan kaybolarak daha genç ve gergin yüz şekli görünmeye başlar. Operasyon sonrasındaki 8 hafta boyunca ağır işlerden kaçınmak ve güneşe maruz kalmamak gerekir. Yüzün son şeklini alması ise 6 ay-1 yıl içinde gerçekleşir.

Yüz germe ameliyatı Fiyatları 2021

YÜZ GERME VE YENİLEME İŞLEMLERİ

Yüz germe işlemleri denince akla çok fazla yöntem gelebilmektedir. Genel veya lokal anestezi altında yapılabilen türleri vardır. Yüz germe yöntemleri cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler olarak iki başlık altında incelenebilir.

Cerrahi yöntemle yapılan yüz germe operasyonlarında boyun germe, alın germe, yanak germe, kaş kaldırma, göz kapağı estetiği, liposuction gibi işlemler uygulanır.

Cerrahi olmayan yöntemler; dudak, yanak, göz kapağı yağ enjeksiyonları, dolgu enjeksiyon işlemleri, peeling türü soyma işlemleridir. Cerrahi olmayan bu yöntemlere yüz yenileme de denilmektedir. Cerrahi yöntemlerle cerrahi olmayan yöntemler, uzman tarafından gerekli görülürse bir arada uygulanabilmektedir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM