Penis boyutunda değişiklik yaptırmak isteyen kişiler yağ enjeksiyonuyla penis dolgusu yaptırabilirler. Bel, karın gibi vücudun farklı bölümlerinden liposuction ile alınan yağ hücreleri işlenerek enjeksiyona hazır hale getirilir ve penis bölgesine enjekte edilir. Böylelikle penis boyutu değişir.

Dolgu işlemleri, ameliyatsız ve etkili çözümlerdir. Fakat kalıcılıkları, ameliyatlara göre düşüktür. Enjekte edilen yağ hücrelerinin bir kısmı ilk 6 ay içerisinde erir. Bu erime, işlemin tam olarak oturması için gerekli olan ve beklenen bir durumdur. Geri kalan yağ hücrelerinin kalıcılığı 12-18 ay arası sürer.

Operasyon sonrasındaki 5 gün boyunca sargı bulunur, sıcak veya soğuk suyla işlem bölgesinin temas etmemesine dikkat edilir. Araç kullanımının 1 hafta boyunca ertelenmesi tavsiye edilir. Yaklaşık 1 ay boyunca cinsel ilişkiden uzak durulması, bölgeyi zorlayacak hareketlerden kaçınılması gerekir. Hafif ağrılar görülmesi normaldir.

Penisi kısa ve ince olan erkeklerin tercih ettiği yağ enjeksiyonu, istenilen boyutta penis görünümü elde etmek için tüm erkeklere yapılabilir. Sağlığa herhangi bir etkisi olmayan bu işlemle sadece görsel düzenleme yapılabilir.

Yağ enjeksiyonuyla yapılan penis dolgusu işleminde kendi yağ dokularınız kullanıldığından, cilt altı dokuda reaksiyon yaşanmaz ve cilt yağ dokularını kolayca kabul eder. Yağ enjeksiyonu, cilt altı dokunun dolgunlaştırılması için kullanıldığından sinirlere veya başka bir dokuya zarar vermez. Yani cinsel sağlıkla ilgili bir etkisi olmaz, sadece görünüm üzerinde etkisi vardır.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM