Elmacık kemiklerini ortaya çıkararak daha kemikli yüz hatlarına sahip olmak için dolgu işlemi uygulanır. Böylece yüzün çökük görünmesi engellenir ve belirgin hatlar elde edilir.

Elmacık kemiği yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan dolgu işleminde, vücudunuzun farklı bir bölgesinden yağ dokuları alınarak santrifüj işleminden geçirilir. Ardından elmacık kemiği üzerine veya yanağın belirli bölgelerine enjekte edilerek uygulanır.

Yağ enjeksiyonuyla yüze hacim veren uygulamalarda gerekli yağ dokuları, vücudun aşırı yağlanma gösteren bölgelerinden alınır. Bu bölgeler kalça, karın, bel, basen gibi bölgelerdir.

Yüze yağ enjeksiyonu yoluyla uygulanan dolguların kalıcılığı, yüzün hangi bölgesine uygulandığına göre değişiklik gösterebilir. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için yapılan yağ enjeksiyonu işlemi 6 ila 18 ay gibi bir süre boyunca kalıcılığını korur.

İşlem uygulandıktan sonra elmacık kemiklerinizde belirginleşmeyi fark edebilirsiniz. 1 hafta içinde, yağ enjeksiyonu dağılıp yerleşerek daha doğal ve uygun haline gelir. Bu sebeple esas sonucu almak için 1 hafta beklemek gerekir.

Yanaklara ve elmacık kemiklerine yağ enjeksiyonu yapıldığında işlem ortalama 1 yıl kalıcı olur, fakat ilk 1-2 ay içinde bu yağ dokularının bir kısmı erir. Erime beklenen bir durumdur ve işlemin daha doğal görünmesi için gereklidir. Erimeden kalan yağ dokuları, işlemin gerçek görünümüdür.  

Yağ enjeksiyonu yöntemiyle elmacık kemiği dolgusunun 18 yaşını aşmış bireylere uygulanmasında bir sakınca yoktur. Yüzde oluşan hacim kayıplarını telafi etmek için 30 yaş üstü kişilere daha uygundur. Yüz hatlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız bu işlemi tercih edebilirsiniz.

Yağ enjeksiyonuyla yapılan uygulamalarda kendi dokularınız kullanıldığından, yan etki olasılığı ortadan kaldırılır. Cilt altı dokuya uygulanan yağ hücreleri, diğer dolgu maddelerine göre daha kalıcıdır. Uygulama sonrası bir miktar yağ dokusu kaybedilse de, erimeyen yağ dokusunun kalıcılığı fazladır ve tekrarlanan işlemle etkisi güçlendirilebilir.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM