Karın kası estetiği olarak da bilinen karın kası ameliyatı, karın bölgesindeki yağ hücreleri üzerinde işlem yapılarak kasların belirginleştirilmesi işlemidir. Estetik amaçlarla uygulanan bir cerrahi operasyondur.

Karın bölgesinde belirgin kas görünümü isteyen kişiler bu ameliyata başvurur. Özellikle egzersizlerle ve diyet programıyla kas şekillendirmek için uzun vakit ayıramayacak fit kişiler tercih eder. Bu işlemle egzersize gerek kalmadan, anında karın kası görünümü elde edilebilir.

Kadın veya erkek kişilere uygulanabilir. Aşırı kilolu kişilere uygulanamadığı için, bu kişilerin ideal bir kiloya düşmeleri beklenmek zorundadır.

Karın kaslarının belirginleştirilmesi ve tasarlanması işlemi olan bu ameliyatta kişiye genel anestezi uygulanır. Karın bölgesinden milimetrik kesikler açılarak kas dokuları üzerinde yağ hücrelerinin şekillendirilmesi sağlanır. Kas kenarlarını oluşturan boşluklar elde etmek için, bu bölümlerden liposuction yöntemiyle hat çizgisi boyunca yağ alınır. Kas üzerinde tümsek oluşturması ve kas gibi görünmesi gereken yağ hücreleri ise korunur. Böylece karın kasları daha belirgin görünür.

Six pack ameliyatının süresi ortalama 1-2 saattir. İşlem sonrasında 1 veya 2 gün hastanede kalmak gereklidir.

Yan etki ihtimali düşük operasyonlardandır. Her operasyonda olduğu gibi six pack ameliyatlarında da anestezi kaynaklı genel riskler her zaman söz konusudur. Bu yüzden uzman doktorlar tarafından, hastane ortamında gerçekleştirilmelidir.

Operasyon sonrasında ödem, şişlik gibi durumlar beklenir. Bu etkilerin sağlıklı bir şekilde geçmesi için 3-4 hafta korse kullanılması gerekir.

Operasyon sonrası 1-2 gün istirahat edilmesi gereklidir. Karın kaslarına zarar vermemek adına 15 gün boyunca ağır işlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca operasyon sonrasındaki ilk gün, 24 saat boyunca sıvı gıdayla beslenmek gerekir.

Ameliyat sonrasındaki süreçte, yiyecekleri dengeli bir şekilde tüketmek, aşırı yiyecek tüketiminden kaçınmak önemlidir. Aynı zamanda fazla kilo verilmesi tavsiye edilmez. Bu gibi durumlarda, ameliyatla elde edilen karın kası görüntüsü zarar görebilir.

Tamamen ağrısız bir şekilde uygulanır, oldukça konforlu bir operasyondur. Yapılan kesiler milimetrik olduğundan işlem sonrası kesi ve dikiş izi kalma durumu yoktur.

Kas yapısı belirginleştirilerek kişilerin özgüvenlerini yerine getirir, estetik ve sağlıklı bir görüntü sunar. Kaslı bir görünüm için uzun saatler ve aylar boyunca çalışamayacak olan kişiler için ideal bir estetik operasyondur. Daha fit görünmek isteyen herkese hitap eder.

Aşırı ağrılı bir ameliyat değildir. Yağ alınan bölgelerde oluşabilecek sızılar, ağrı kesici ilaçlarla giderilebilir. Dayanılmaz ağrılara neden olmaz.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM