Bacak germe ya da uyluk germe estetiği, sarkmış bacak derisinin toparlanarak sıkılaştırılmasını sağlayan cerrahi bir prosedürdür. Genellikle toparlanan bölgeler iç-dış uyluk ve kalçadaki sarkmalardır. Yumuşak dokular toparlanır, deforme olan bacak görünümü düzeltilir.

Aşırı kilo alıp hızlıca kilo verme, yaşlanma gibi sebeplerle derinin elastikiyetini kaybetmesi ve bollaşması sonucu üst bacakta sarkmalar oluşur. Sarkmalar estetik ve fiziksel yönden sorun yaratır. Günümüzde bu sarkmaların tek çözümü bacak estetiği ve germe operasyonlarıdır.

Bacak sarkmaları yaşanmaması için aktif bir yaşam, egzersiz ve dengeli beslenme tercih edilmelidir. Oluşan aşırı bacak yağlanmaları da yoğun egzersizlerle eritilerek toparlanabilir. Fakat derinin elastikiyet kaybı nedeniyle oluşan aşırı sarkmaların ameliyatsız toparlanma şansı yoktur, mutlaka cerrahi müdahale gerektiren bacak estetiği uygulanmalıdır.

Bacağın durumuna, sarkma miktarına göre belirlenen operasyon 2-4 saat sürer. Operasyon olan kişinin 1 gün hastanede kalması gerekir.

Spiral germe yönteminde fazla dokular alındıktan sonra deri spiral şekilde gerilir. Bu yöntemde genital bölge çekilmeden ve izler kalça katı altından yapılır. Kilo kaybı yaşayarak sarkma gösteren kişiler için uygun bir yöntemdir.

  • Ameliyattan sonra 1 ay boyunca, aksatılmadan korse kullanılmalıdır.
  • İlk iki gün duş alınmaması gerekir.
  • İyileşme süreci boyunca ağır kaldırmamak, dikişleri zorlamamak önemlidir.
  • Dikişlerin hijyenine dikkat etmek, sık sık pansuman yaptırmak önerilir.
  • İlk 2 hafta boyunca araba kullanmaktan kaçınmalı, 4-6 hafta kadar egzersiz yapılmamalıdır.
Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM