Terleme Botoksu

Koltuk altı terleme tedavisi, çeşitli sebeplerle aşırı terleme yani hiperhidroz problemi yaşayan hastalara uygulanan en pratik ve etkili yöntemlerden biridir. Stres, tiroid bezlerinin aşırı derecede çalışması, insülin ilaçları, menopoz ve bazı kanser türleri nedeniyle kişilerin vücutlarının çeşitli bölgelerinde aşırı terleme sorunu görülebilir.

Günlük hayatı oldukça olumsuz yönde etkileyen aşırı terleme rahatsızlığı, kişinin psikolojisini de etkiler. Koltuk altı terleme botoksu sonrası kişi hem psikolojik hem de fiziksel olarak daha iyi hissedecektir.

KOLTUK ALTI TERLEMESİNİN SEBEPLERİ NELERDİR?

Terleme; vücudun kendi ısısını kontrol altına almak için gerçekleştirdiği bir eylemdir. Hareket halindeyken, vücut ısısının artmasıyla ve hasta olunduğu zaman diliminde terlemek normaldir. Bazı kişilerde terleme, normal durumun dışına çıkar ve beklenmeyen zamanlarda yoğun olarak görülebilir. Bu duruma aşırı terleme yani hiperhidroz adı verilir.

Kişilerde hiperhidroz rahatsızlığının görülmesinin altında pek çok neden yatabilir. Başta tiroid olmak üzere hormonal hastalıklar, stres, bazı kanser çeşitleri, menopoz, fazla baharatlı yiyecekler veya kafein tüketimi, alkol ve uyuşturucu kullanımı, yüksek ateş, ateş düşürücü, ağrı kesici ilaçlar, insülin ilaçları, obezite, bazı akciğer rahatsızlıkları, C ve D vitamini eksiklikleri gibi nedenler aşırı terlemeye sebep olabilen etmenlerdir.

AŞIRI TERLEME SORUNUNUN PSİKOLOJİK ETKİLERİ NELERDİR?

Aşırı terleme durumu, psikolojinin olumsuz etkilenmesine sebep olur ve kişilerin içe kapanmasını sağlar. Sosyal yaşamdan uzaklaştıran bu durum, özellikle koltuk altı terlemelerinde görülür.

Uygun deodorant kullanımı, temizliğe dikkat etme ve sık duş alma kötü kokuları önleyerek hijyen sağlamaktadır, ancak terlemeyi durduracak herhangi bir çözüm yolu yoktur. Bu da kişilerin sosyal çevredeki durumunu etkiler. Koltuk altı terleme görüntüsü, bu soruna sahip kişilerin dış çevreden kaçmasına ve içine kapanmasına zemin hazırlar.

Kişiler dışarı çıkacakları zaman giyecekleri giysileri seçmek için özel bir çaba harcarlar. Genellikle ter göstermeyen kumaşları veya cilde yapışmayan bol bluzları tercih ederler. Ancak yine de terleme görüntüsünün önüne geçmek çok zordur. Tüm bu uğraşlara gerek kalmaması ve vücutta daha dengeli terleme yaşamak için en etkili çözüm koltuk altı botoksu olacaktır.

Aşırı terleme sorunu sadece psikolojik etkileriyle değil, sağlık problemleri yaşatmasıyla da mutlaka kontrol altına alınmalıdır. Vücuttan aşırı sıvıyı hızlıca tek bölgeden atmak, sistemde zararlı etkilere sebebiyet verebilir. Bu yüzden aşırı terlemenin kontrol altına alınarak dengeli dağılım sağlanması önemlidir.

KOLTUK ALTI TERLEME TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

Koltuk altı terleme tedavisi oldukça pratik ve acısız bir uygulamadır. Uygulama öncesinde doktor tarafından anestezik krem sürülmesi, uygulama esnasında hissedilebilen hafif acı ve ağrıyı da ortadan kaldırabilmektedir. Koltuk altının muayene edilmesinin ardından gerekli bölgeler işaretlenir ve ayarlanan dozlarda madde yaklaşık 20 noktadan cilde enjekte edilir. Sinirleri etkileyen madde terlemeyi durdurur. İşlem ortalama 20 ila 30 dakika gibi bir sürede biter.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM