Saç ekimi sonrası saçların yıkanması hassas bir süreçtir. Doktorun yönergelerine uymazsanız olumsuz sonuçlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple klinikler tarafından operasyon sonrasında ilk yıkama işleminin merkezde yapılması tavsiye edilir.

İşlem sonrasında ilk bir ay içerisinde kıl kökleri henüz tam anlamıyla yerleşmemiştir ve yanlış bir davranış neticesinde kökler yerinden oynayarak işlemi olumsuz etkileyebilir.

Saç ekimi sonrasında yıkama işlemi kabuklanma yaşayan köklerin nefes almasını kolaylaştırır ve sağlıklı bir iyileşme sürecine yöneltir. Saç ekim işlemi sonrasında ilk yıkamanın merkezde yapılması tavsiye edilir. Saç yıkama süreci yaklaşık olarak 2. Günde yapılır.

Saç ekim operasyonu sonrası yıkama işleminde ilk önce kabuklaşma yaşayan köklerin yumuşaması için alanın bolca losyonla yumuşatılması önerilir. Losyonun fazla bastırılmadan tüm köklere temas etmesi sağlanır. 30-40 dakika köklere temas eden ve yumuşatan losyon ılık bir suyla iyice akıtılır. Sonrasında elde suyla yumuşatılmış şampuan sürülür ve yavaşta ovalanır. Sonrasında şampuan tazyiksiz suyla iyice durulanır.

Kabuklanmaların önüne geçebilmek için aynı yıkama işlemi yaklaşık 10 gün boyunca devam ettirilir. Zaman geçtikçe kabuklanmaların azaldığı gözle görülebilir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM