DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation-Doğrudan Saç Ekimi) metodu, tek tek toplanılan saç köklerinin otomatik Choi implanter kalemiyle ekim alanına yerleştirilmesidir.

DHI saç ekimi yönteminde, Choi kalemi sayesinde dikkatle ve tek tek alınan saç kökleri yerine yerleştirilir.

DHI SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ NEDİR?

Direkt saç ekimi anlamına gelen DHI(Direct Hair Implant) yöntemi, Choi Implanter adı verilen kalemlerle donör bölgeden alınan köklerin saçsız bölgeye, fazladan bir kanal açma işlemi uygulanmaksızın doğrudan ekilmesini sağlar. Choi Implanter kalem, bu bölgeye kanalı açarak kökü yerleştirir ve ekim işlemini tamamlar.

DHI KALEM YÖNTEMİ

DHI (direct hair implant) tekniğini diğer saç ekim yöntemlerinden ayıran en büyük fark, uygulama farkıdır. Donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek alana, herhangi bir kanal açılmadan özel üretilmiş Choi Implanter (CHOI kalemi) yardımıyla iki aşamanın (kanal açma ve ekim) bir anda, tek seferde gerçekleştiği bir saç ekimi yöntemidir.

DHI saç ekimi tekniğinde Choi kalemin iğnesi şekil olarak çok ince, silindirik ve keskin bir uca sahiptir ve normal bir saç folikülü kanalı şeklinde tasarlanmıştır. Saç kökleri de bu kanal boyunca ilerletilerek iğneye yerleştirilir. DHI tekniği aynı zamanda Choi metodu olarak da adlandırılmaktadır.

DHI SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ HERKESE UYGUN MUDUR?

DHI saç ekim yöntemi, herkese uygundur. Kıvrımlı ve ince telli yapıdaki saç kökleri de zarar verilmeden ekilebilir. Günümüzde kullanılan Choi implanter kalemleri 0,64 mm-1 mm arası bir genişliğe sahiptir. Kadın veya erkek herkese uygulanabilir. Bu teknoloji sayesinde saç ekimi işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

DHI SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

DHI saç ekimi yöntemi uygulanmadan önce FUE yönteminde de olduğu gibi uzman doktor tarafından gerekli değerlendirmelerin yapılması gerekmektedir. Promed Clinic uzman doktorlarının onay vermesinin ardından DHI yöntemiyle saç ekimi yapılabilmesi için uygun zaman dilimi belirlenir.

Operasyon günü, kişinin donör bölgesi (genellikle ense bölgesi) tıraş edilir. Tek, çift, üç veya dörtlü saç folikülleri içeren greftler mikro motor aracılığıyla veya manuel olarak toplanmaya başlanır. Toplanan kökler ekim yapılacak alana bekletilmeden yerleştirilir. Bu aşamada, Choi kalem sürece dâhil olur ve toplanan saç kökleri Choi ile birlikte ekilir. Uygulamada kullanılan Choi'nin ucuyla kanal açılır ve kıl kökü kanala yerleştirilerek ekim işlemi tamamlanır.

DHI saç ekimi sonuçları

DHI SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI

DHI saç ekimi yöntemi, en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Saç, sakal, kaş ekimlerinin tümünde kullanılabilir. Kullanılan Choi Implanter saç folikülü inceliğinde, silindirik ve keskin bir kalemdir. Acı ve ağrı vermeden kolay uygulama sağlaması, DHI tekniğinin tercih sebeplerinden biridir.
Bu yöntemde saç köklerinin deriye tutunma oranı çok daha yüksektir. Kesi alanı daha az olacağından kanama riski en aza iner. Promed Clinic Saç Ekim Merkezi’nde yapılan operasyon sonrası saç derisi diğer saç ekim yöntemlerine göre daha hızlı iyileşir. Kişi kısa sürede günlük yaşamına döner. DHI tekniği sayesinde tıraşsız saç ekimi mümkündür.

DHI SAÇ EKİMİNİN HASSAS NOKTALARI

Diğer saç ekim tekniklerine kıyasla yoğun saç köklerini içeren saç ekimlerinde DHI tekniği daha iyi bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Böylece daha doğal görünümlü ve yoğun saçlar elde edilebilir.

Choi yardımıyla saç ekim işlemlerinde büyük öneme sahip olan ön saç çizgisindeki simetriyi ayarlamak, saçı orijinal çıkış yönlerine doğru uzatmak ve saç köklerinin yerleştirildiği kanalları açmak çok daha kolaydır. Doğal bir sonuç için gerekli olan tüm bu parametreler, Choi sayesinde çok kolaydır ancak operasyonu yapan ekibin uzmanlığı da burada işlemin kalitesini belirleyici faktörlerdendir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM