Çeşitli sebeplerle, sağlıklı saçlar dökülebilir. Bu dökülmelerden bazıları doğal bir döngüde gerçekleşirken, bazıları kalıcı saç kaybına neden olabilir. Doğal bir döngüde dökülen saç telleri, tekrar yerine gelir. Çünkü burada saç köklerinin gördüğü bir zarar söz konusu değildir. Her saç telinin bir ömrü vardır ve ömrünü tamamlayan dökülür, aynı kökten yeni saç telleri büyür.

Normal dökülmelerin dışında görülen saç dökülmelerinin sebepleri hastalık, ilaç kullanımı, cilt sorunları gibi çeşitlilik gösterebilir. Alopesi areata yani diğer adıyla saçkıran hastalığı, trikotilomani sonucu köklerin zarar görmesiyle gerçekleşen dökülmeler, kemoterapi ilaçları kaynaklı yaşanan dökülmeler, doğum yapma ve hamilelikte görülen hormonal dökülmeler çoğunlukla görülen saç dökülmesi türleridir.

Saçların köklerini uyaran mezoterapi tedavisiyle, uykuda olan saç folikülleri gelişmeye ve büyümeye başlayabilir. Böylelikle saçlar uzar ve yeni saçların çıktığı söylenebilir. Fakat genetik etkilerle tamamen dökülmüş ve artık çıkmamaya başlayan saçlar sadece saç ekimi yöntemiyle tedavi edilebilir. Saç ekimi sonrası daha hızlı büyüme ve güçlenme için bu işlem uygulanır.

Saçlarına bu işlemi yaptıran kişiler, sonuçları merakla beklemeye başlar. Hücrelerin derinlerine kadar ulaşan bir besin takviyesi olduğu için sonuçların anında görülmesi zordur, fakat yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. İşlem sonrası ilk 4 haftada etkileri görülmeye başlanır. Net sonuçlar ise ortalama 6 ay gibi bir süreçte görülür. İşlemin etkileri 12-18 aylık bir süreçte görülmeye devam eder.

1-4 haftalık aralarla uygulanan saç mezoterapisi ortalama 4 seans veya 6 seans boyunca uygulanabiliyor. Bazı kişilerde nadiren tek seans olarak da tercih edilebiliyor.

Vücudun her bir hücresi vitamin, mineral, aminoasit gibi besinlere ihtiyaç duyar. Bu sebeple her gün besleniriz. Saça uygulanan mezoterapi işlemlerinde de saç derisinin besin ihtiyacı doğrudan karşılandığı için sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür. Uygulamanın yapıldığı cilt altı dokular beslendiğinden saç kökleri de daha sağlıklı büyür. Bu sayede saç dökülmelerinin önüne de geçilebilir.  

Saçlarının köklerden itibaren içeriden beslenmesini isteyen 18-65 yaş aralığındaki herkese uygulanabilir. Özellikle yoğun saç dökülmeleri yaşanıyorsa ve bu durumun daha ciddi boyutlara gelmesi istenmiyorsa tercih edilir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, her saç tipinde etkili sonuçları görülebilir.

Saçlarında yoğun dökülmeler başlayan ya da güçsüz saç telleri bulunan kişilerde köklerin ve köklere ulaşan kanın beslenmesi için yapılır. Bu sayede saçlar daha parlak, gür ve canlı görünür. Saç ekimi sonrası yapılan uygulamada köklerin tutunmasını hızlandırır ve folikülleri geliştirir.

Saç derisine vitamin, mineral ve büyüme ajanlarının enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. Hücrelere verilen içerik, oldukça besleyicidir. Tedavi süreci kişiye göre belirlenir, seans sayıları da bu yolla belirlenir. Tek seanslık uygulama yapılabileceği gibi, çoğunlukla birkaç seans şeklinde uygulanır. Ortalama 4-6 seanslık bir tedavi önerilir. Uygulamalar genellikle 15 günde bir şeklinde yapılır.

Saça uygulanan mezoterapi işlemi, saç köklerini uyarıp deriyi vitamin ve minerallerle besleyerek saçların uzamasını sağlayan bir işlemdir. Bu işlemle saç derisinin kan dolaşımı artar, besinlerin köklere ulaşması ve saç foliküllerinin büyümesi sağlanır.

Daha gür, yoğun ve canlı saçlar için saç köklerinin ihtiyacı olan vitamin, mineral, aminoasit gibi besin maddeleri direkt olarak verilir. Bu da, yiyeceklerle alınan vitaminlerden çok daha etkilidir.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM