Popo Estetiği

Popo estetiği, kalça bölgeleri düz ve şekilsiz görünen kişilerde yuvarlak hatlar yakalamak amacıyla uygulanan estetik işlemlerdir. Belirgin bir popo görünümü için çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilir.

POPO ESTETİĞİ YÖNTEMLERİ

Kalça bölgesindeki fazlalıklar ve eksiklikler için uygulanabilen popo estetiğinde, bölgenin türüne ve ihtiyaca göre farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Aşırı düz popo görünümünde popo protezleri, doğal ve dolgun görünüm için kullanılır. Büyütülmesi gereken hafif bir kıvrım varsa, kalçada belirlenen noktalara yağ enjeksiyonu yapılarak istenen görüntü elde edilebilir. Sarkmalarda, fazlalıklarda ve düşüklüklerde liposuction, popo asma, kalça germe operasyonları tercih edilebilir.

KİMLERE YAPILIR?

Popo estetiği, popo ve kalça bölgelerinde gözle görülür farklılıklar isteyen kişiler için kurtarıcıdır. Hem kilolu hem de zayıf kişilerin tercihi olabilmektedir. Kilosu olmayan kişilerde düz, zayıf kalça yapısının belirginleştirilmesi ve dikleştirilmesi sağlanır. Kilo fazlalığı bulunan kişilerde geniş ve düz popo yapısının görünümü iyileştirilir, ekleme ve çıkarmalar yapılır ya da popo dikleştirme işlemi gerçekleştirilir. Çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilse de, ihtiyaç duyan ve 18 yaşını aşmış herkese uygulanabilir.

POPO AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Uzman tarafından gerçekleştirilen muayene sonucu hangi yöntemlerin uygulanacağı tespit edilerek operasyon günü verilir. Operasyon, genel anestezi altında, 2-3 saat sürer.

Yağ enjeksiyonu yönteminde işlem üç aşamalı yapılır. İlk aşamada, liposuction yöntemi kullanılarak, kişinin fazla yağ dokusu bulunan bölgesinden yağ alınır. İkinci aşamada, alınan yağ işlenerek son aşamada ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir.

Popo estetiğinde sıklıkla tercih edilen dolgu uygulamaları da yağ enjeksiyonuyla kombine şekilde gerçekleştirilebilir. Enjeksiyon işlemlerinin kalıcılığı 1-1,5 yıl sürer ve daha sonra tekrar uygulanabilir. Popo dolgusu yaptıranlar genellikle işlemden memnun kalarak tekrarlanmasını tercih ederler.

Popo protezi uygulamalarında, her iki poponun birleşme noktasından başlayarak sağa ve sola iki kesi açılır. Açılan bu kesi bölgelerinden popo protezleri cilt altına yerleştirilerek işlem tamamlanır.

POPO ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Uygulama sonrası gözle görülür sonuçlar alınır. Kişinin bir gün boyunca hastane istirahatı yapması, uzman hekim tarafından tavsiye edilir. Ertesi gün kişi sosyal yaşamına dönebilir, ancak ilk 5 gün hassasiyet devam edebilir. 2 gün boyunca banyo yapmamak gerekir. Uygulama, enfeksiyona açık bir bölgede gerçekleştirildiğinden dikişlerin hijyenine aşırı önem vermek gerekir.

İşlem sonrasındaki iyileşme sürecinde, hızlı tempoda bol yürüyüş yapılması sağlıklıdır. Yaklaşık 1 ay boyunca şort korse kullanılmalıdır. Operasyondan 1 ay sonra vücut istenen görünüme tamamen kavuşur ve istenen formu kazanır.

POPO ESTETİĞİ AVANTAJLARI

Gluteal kaslar ve yağ dokusundan oluşan popo bölgesi, istenilen formu kolaylıkla kazanabilen bir yapıdadır. Bölgeye uygulanacak her türlü işlem, hızlı etki ederek istenilen sonucu gösterir. Kişiye özel bir prosedür uygulandığından, memnun kalmama gibi bir risk düşünülmez. Daha dik ve şekilli görünümle orantılı bir vücut elde edilir. İşlem sonrası herhangi bir iz kalma durumu söz konusu değildir. Uzmanın deneyimi ve profesyonelliği, çok daha yüksek başarı için önemli faktörlerin başında gelir.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM