Popo Dolgusu

Popoya yağ enjeksiyonu; vücudun başka bir bölümünden alınan yağların enjeksiyonu ile kalçanızın hacmini artırmak ve şekillendirmek için yapılan bir işlemdir.

POPO ESTETİĞİNDE HANGİ TEKNİKLER KULLANILIR?

Popo estetiği; popo germe, popo düzeltme ya da popo kaldırma işlemlerinden oluşur. Popo estetiği uygulamaları için bireylerin vücut şekline bağlı olarak farklı seçenekler bulunmaktadır.

●      Dikişle Popo Kaldırma:

Başlarda popoya belirgin bir görünüm kazandırmasına rağmen 3 ay gibi kısa bir sürede etkisini kaybedebilir. Bu nedenle popo estetiği açısından pek tercih edilen bir yöntem değildir.

●      Silikon Popo Protezi Ameliyatı:

Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi işlemiyle her iki popo yarısında da cep oluşturularak uygulanır. Oluşturulan bu ceplere meme protezlerine göre daha sert olan silikon protezler yerleştirilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında kısa bir süre oturma ve kalkma eylemleri biraz sıkıntı yaratabilir. Popo estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Operasyon ortalama 2,5 – 3 saat civarında sürer. Ameliyat sonrasında hijyen oldukça önemlidir.

●      Yağ Enjeksiyonuyla Popo Şekillendirme:

Çok daha doğal bir yöntem olduğu için daha sık tercih edilir. Yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir bölümü kaybedilir. Vücutta yeterli yağ rezervi varsa işlem sonrasında tekrar uygulanabilir. Yağ enjeksiyonuyla popo şekillendirme genel anestezi yöntemiyle yapılır ve ortalama ameliyat süresi 1-2 saattir. Ameliyattan sonra yaklaşık 2 hafta özel korse giyilmesi gerekir.

●      Hyaluronik Dolguyla Popo Büyütme:

Dolgu malzemeleri kullanılarak popoyu şekillendirme işlemidir. Vücudun doğal dokusu olmayan, ancak vücuda uyum sağlayabilen malzemelerin enjekte edildiği yöntemdir.

YAĞ ENJEKSİYONU İLE POPO BÜYÜTME NASIL UYGULANIR?

Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme, kişinin vücudundan alınan yağların kalça bölgesine enjekte edilmesi yoluyla popo hacmini artırmak ve şekillendirmek için uygulanan bir yöntemdir. Yani bölgesel fazla yağ dokuları kullanarak hem incelmeniz hem de kıvrımlı hatlara sahip olmanız mümkün olur.

Yağ enjeksiyonuyla popo büyütme ameliyatı yapılırken ilk olarak hastanın vücudundaki fazla yağ, istenilen popo büyüklüğüne, şekline, mevcut yağ yoğunluğuna ve yumuşak doku kalitesine göre liposuction yöntemi yoluyla vücuttan çekilir. Çekilen yağlar canlılığı bozulmadan popoya enjekte edilir. Operasyon süresi ortalama 45 ile 90 dakika arası sürer, lokal anestezi altında ve hastane ortamında yapılır. Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği ameliyatı sonrası iz kalmaz ve aynı gün taburcu olunabilir.

Popo Dolgusu fiyatı 2021

YAĞ ENJEKSİYONU İLE POPO BÜYÜTME FAYDALARI

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme, implant yerleştirmekten daha avantajlıdır. İlk olarak, popoya yağ enjeksiyonu; popo kıvrımlarını ve detaylarını yeniden çizmeyi mümkün kılar. Dolayısıyla poponun sadece üst yarısını dolduran protezlerin aksine, bölgenin tümüne müdahale ederek daha doğal bir şekil elde etmek mümkündür. Buna ek olarak karın, bel, sırt gibi bölgeler şekillendirilirken elde edilen yağlar da popo büyütme ve popo şekillendirme amacıyla kullanılabilir. İki etki aynı anda elde edilmiş olur.

Popo estetiğinde yağ enjeksiyonu sonrası neredeyse hiç yara izi olmaz. Popo protezlerinde ise belirgin bir kesi izi kalır.  Yine silikon popo protezlerinde vücutta yabancı bir cisim olacakken, popoya yağ enjeksiyonu uygulamasında operasyonu yapılacak olan kişinin kendi dokusu kullanılır. Yara izleri neredeyse görünmezdir ve sonunda vücudunuzda herhangi bir yabancı cisim bulunmaz.

YAĞ ENJEKSİYONU SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Yağ enjeksiyonu uygulamasıyla popo şekillendirme sonuçlarından genellikle memnun kalınır. Ancak ameliyat sonrası ödem geçtiğinde sonuç daha net ortaya çıkmaya başlar. Yağ enjeksiyonuyla popo büyütme ve biçimlendirme operasyonu sonrası kişiler ilk 6 hafta boyunca kendilerine verilen özel çamaşırları ve korseleri giymelidir. Ayrıca ameliyat sonrasında ilk 4 gün boyunca oturmamak gerekir. Geçirilen bu estetik ameliyatın 5. gününden itibaren kişiler  normal hayatlarına dönebilirler. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işleminde herhangi bir dikiş kullanılmadığından yara izi kalmaz.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM