Popo Dolgusu

Düz ve şekilsiz popo görünümünün bıçak altına yatmaya gerek kalmadan şekillendirilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Daha çekici bir görünüm ve yuvarlak hatlar yaratan ameliyatsız popo estetiği, kalça dolgusu işlemiyle mümkün hale gelir.

Estetik bir beden yapısı elde edilmesi amacıyla uygulanan dolgu yöntemleri, günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen uygulamalardır. Güvenilir uzmanlar tarafından uygulanması gereken bu işlem için Promed Clinic’i tercih edebilirsiniz.

POPO DOLGUSU YÖNTEMİ

Popo görünümünden memnun olmayan kişilerde daha dolgun ve biçimli hatlar oluşturmak için popo estetiği uygulanır. Düz bir popo yapısına sahip kişiler, ameliyatsız uygulamalar talep ettiğinde bunu sağlayacak olan yöntem dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu sayede zorlu ve uzun süren ameliyat prosedürlerine ihtiyaç kalmaz, kişilerin ameliyat korkuları tetiklenmez.

Dolgu enjeksiyonu uygulamaları iki farklı türde yapılır. Bu yöntemlerden biri, poponun belirlenen bölgelerine cilt dokusuna uyumlu jel dolgu maddeleri enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Bu işlem aquafilling adıyla da bilinmektedir. Diğer yöntemde ise kişinin kendi yağ hücreleri, fazlalık oluşturduğu başka vücut bölgelerinden alınarak popo bölgesine transfer edilir. Vücudunda aşırı yağlanma bulunmayan, zayıf ve düz popo yapısına sahip kişilerde yağ enjeksiyonu işlemi uygulanamamaktadır. Bu kişilere dolgu maddesi enjekte edilerek istenen görüntü sağlanabilir.

Popo estetiği dâhilinde, bazı durumlarda dolgu maddesi ve yağ enjeksiyonu işlemleri birlikte de uygulanabilmektedir.

POPO DOLGUSU NE ZAMAN UYGULANIR?

Düz kalçaların biçimlendirilmesinde, hafif şekil bozuklukları ve simetri problemlerinde, popo dikleştirme işleminde, kilo alıp vermeler sonucu sarkan kalça dokularını onarmada popo dolgusu uygulanır. Kalça dolgusu yaptıranlar memnun kaldıkları sürece, uygulamanın etkisi azaldıktan sonra işlemi tekrar talep edebilirler. Birden fazla dolgu uygulamasında bir sakınca olmamaktadır. Promed Clinic uzman doktorlarınca uygulanan işlemin ayrıntıları her aşamada kişilere aktarılır.

KİMLER POPO DOLGUSU YAPTIRABİLİR?

Son dönemde aquafilling kalça büyütme yaptıranlar sayıca artış göstermektedir. Daha hacimli popo isteyen, tüm testleri uzman hekimlerce kontrol edilmiş 20-65 yaş arası herkes daha dik popo yapısı için dolgu yaptırabilir. Yağ enjeksiyonu yöntemini tercih edemeyen, vücudunda aşırı yağ dokuları bulunmayan kişiler popo dolgu maddeleri yardımıyla dolgun kalçalara kolayca sahip olabilirler.

1-3

POPO DOLGUSU AVANTAJLARI

Dolgu maddesi enjeksiyonuyla popo dolgusunun en önemli avantajı ameliyatsız bir uygulama olmasıdır. Ameliyat korkusu olan veya hızlı iyileşme süreci geçirmek isteyen küçük kalçalı kişilerin yüzünü güldüren bir uygulamadır. İşlem sonrası herhangi bir iz kalmaması da dolgu işleminin tercih edilmesi açısından önemlidir.

Enjekte edilen dolgu maddesi, tamamen cilt dokusuyla uyumludur ve popo protezlerinden daha avantajlıdır. Dolgu enjeksiyonu yöntemi daha estetik bir kalça görünümü oluşturur. Minimal dokunuşlara ihtiyaç duyan düşük düzeyli şekil bozuklukları için de bu yöntem, en uygun yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Bu gibi durumlarda popo protezlerine ihtiyaç olmayabilir ve pratik dolgu işlemleri yeterlidir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM