Penis Dolgusu

Penis yağ enjeksiyonu; “penis kalınlaştırma, penis dolgusu” olarak da adlandırılmaktadır. Penis kalınlaştırmak isteyen kişiler penis enjeksiyon işlemine başvururlar. Bu işlemle kimyasal hazır dolgular penis bölgesinin deri altına enjekte edilmektedir. Bu sayede penis bölgesinde kalınlaşma olur.

PENİS BOYU STANDARDI NEDİR?

Sönük bir haldeki penis 5-10 cm uzunluğunda olabilmektedir. Ereksiyon haline geldiğinde boyuna ve enine büyür, hacim kazanır ve uzar. Ereksiyon halinde normal bir penis ortalama olarak 12-20 cm olabilir. Bu durumda 12 cm altındaki penisler kısa kabul edilir. Penis kalınlığının normalden ince olması erkeklerde bir anksiyete bozukluğu yaratabilir ve bunun düzeltilmesi talep edilir. Penis kalınlığı ise farklılık gösterebilir. Sönük bir halde küçük ve ince gözüken penis ereksiyonda daha kalın hale gelebilmektedir.

PENİS DOLGUSU KALICI ETKİSİ

Aktarılan yağların yaklaşık yüzde 20’si 6 ay sonra kalıcı olur. Bu dönemden sonra değişikliğe uğramaz. Eriyen kısımlar eridikten sonra kalanlar, istenilen yeterlilikte olacaktır. Dolgu işleminin kalıcılığı 12 aya kadar devam eder. Sonrasında kalıcılık mekanizması düşer. Metabolizması hızlı bireylerde bu süre daha kısadır. Kişinin beslenme düzeninin değişmesi sebebiyle kilo vermeler yaşandığında yağlar daha fazla eriyerek diğer yaşama potansiyeli olan yağları da azaltmaktadır. Bu etki göz önünde bulundurulmalıdır.

PENİS DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Penis dolgusu işlemi, zorluğu bulunmayan bir işlemdir. Öncelikle penis gövdesinin leğen kemiğinden 2-3 cm ayrılması için asıcı bağ dokusu bir miktar kesilir. Bu işlemin ardından penis etrafındaki dokular tabana doğru itilerek, olmaması gereken bölgelerde fazla yağ dokuları varsa bunlar alınır. Son olarak, vücuttaki aşırı yağlanma gösteren herhangi bir bölgeden liposuction yöntemiyle yağ dokuları alınarak penis çevresine enjekte edilir ve kalınlaşma sağlanır. Bu işlemin herhangi bir işlev etkisi yoktur, sadece görünüm üzerinde etkisi bulunur. Yani cinsel sağlığınıza etki etmemektedir.

penis büyütme fiyatı 2021

PENİS DOLGUSU KİMLERE UYGULANIR?

Penis boyutundan rahatsızlık duyan, ince veya kısa penis boyutlarına sahip erkeklerin başvurduğu bir tedavi yöntemidir. İstek dahilinde veya müdahale edilmesi gereken durumlarda uygulanan bu işlem kısa süreli ve pratik bir şekilde yapılır.

OPERASYON SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kişi bu durumlara dikkat ettiği takdirde işlem başarılı olmaktadır. Promed Clinic uzman doktorlarının tavsiyelerini dinlemek ve uygulamak kişinin iyileşme sürecini hızlandırır.

●      Operasyondan sonra, 10 gün boyunca duş alınmaması gerekir.

●      Ameliyattan sonraki 5 gün boyunca bölgede sargı olacaktır. Bu süreç içerisinde çok sıcak veya çok soğuk su temasından kaçınılması gerekir.

●      Cinsel ilişki sürecine bir süre ara verilmelidir. Ameliyattan sonra 1 ay kadar cinsel ilişkiden uzak durulması gerekir.

●      Penis yağ enjeksiyonundan sonra, 7 gün boyunca araç kullanılmamalıdır.

●      Ameliyat sonrasında hafif ağrılar olacaktır. İlgili bölgeyi zorlayacak hareketlerden kaçınılmalıdır.

●      Doktor tavsiyesi dışında bir ilaç kullanılmamalıdır. Bu tür durumlar istenmeyen komplikasyonlara sebebiyet verebilir.

●      Buhar banyosu ve güneş ışınlarından uzak durulması gerekir. Bu süreç iyileşme sürecine bağlı olarak 10 güne uzayabilir.

●      Promed Clinic doktor kontrolleri aksatılmadığı takdirde hiçbir olumsuz durumla karşılaşılmaz.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM