Organik Peeling

Organik peeling işlemleri, cilt yüzeyindeki sorunların çözümünde kullanılan soyma ve bakım yöntemidir. Ciltte görülen ince çizgileri, sivilce izlerini, lekelenmeleri ve renk tonu farklılıklarını kontrol altına almak için uygulanan bir çeşit cilt arındırma tekniğidir.

Güçlü besleyici ve arındırıcı içerikleriyle cilt yenilemede uygulanan temel aşamalardan biri peeling uygulamalarıdır. Farklı cilt tiplerine yönelik bakım sağlayan organik peeling çeşitleri arasında ışıltı peelingi, leke peelingi ve sivilce peelingi bulunur. Tercih edilecek olan peeling çeşitleri ayrıca yaşlara göre de belirlenmektedir.

IŞILTI PEELING NEDİR?

Son dönemin en yeni organik peeling uygulamalarından olan ışıltı peeling, cilde canlılık kazandıran antioksidan içerikli bir cilt yenileme uygulamasıdır. Zengin içeriğiyle cildi yapılandıran bu uygulama Promed Clinic uzmanları tarafından yapılır. Ciltte gençlik etkisi yaratan ışıltı peeling işlemi, derinlemesine soyma işlemi yaparak deriyi sağlıklı bir hale getirir.

Yaş aldıkça cilt yüzeyinin ölü deri birikimi sebebiyle kalınlaşması istenmeyen bir durumdur. Işıltı peeling uygulamasıyla cilt katmanı sağlıklı bir ölçüde soyulur ve bu ölü katmanlardan derinlemesine arındırılır. Deriyi incelterek gençlik etkisini hissettiren ışıltı peeling işlemi, mutlaka cilt uzmanları tarafından uygulanmalıdır.

IŞILTI PEELING İÇERİĞİ

Işıltı veren peeling maskesi, içeriğindeki arjinin ve laktik asit sayesinde yaşlanma karşıtı bir etki yaratır. Besleyici bir aminoasit olan arjinin, cilde yerleşen toksin yapının yüzeyden atılmasını sağlar. İnsan vücudu için önemli bir protein yapıtaşı olduğundan, ciltte de gözle görülür yenilenme etkileri sağlar. Cildin elastikiyetini ve gerginliğini arttırır.

Cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlayan laktik asit, ışıltı peelingin içinde bulunan diğer etkin maddedir. Süt asidi olarak da bilinen laktik asit, cildi ferahlatır ve ışıltı kazandırır. Aynı zamanda cilt tonu eşitsizlikleri bu içerikle giderilir. Işıltı peeling yaptıranlar, ciltlerine yerleşen parıltıyı uygulama sonrası anında hissederler.

LEKE PEELING MASKESİ

Cildin yüzeyinde güneş ve çevre kirliliği sebebiyle lekeler oluşabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; lekelerin yerleşik hale gelmeden ortadan kaldırılmasıdır. Cilt yüzeyinde oluşan lekelenmeler, etkili peeling işlemleriyle yerleşik hale gelmeden kolayca giderilir.

Organik leke peeling maskesi, cildi leke ve koyuluklardan arındırır. İçeriğinde yer alan kojik asit, aktif bir cilt aydınlatıcı maddedir. Kojik asit, melanosit hücreleri etkileyerek buradaki melanin pigmentlerini kontrol altına alır. Böylece cilt tonu eşitlenir ve lekeler giderilir. Leke peeling içeriğinde, kojik asit haricinde cilt dokusu besleyici C vitamini ve arındırıcı etkisiyle doğal glikolik asit bulunur.

SİVİLCE PEELING MASKESİ

Sivilce peeling, genç ciltlerde görülen sivilceli yüz dokusunu derinlemesine ve onarıcı etkiyle temizleyen organik peeling maskedir. Sivilce peeling maskesi, içeriğindeki asitler yoluyla ciltteki iltihaplı komedonların aktive edilmesine engel olur, akne oluşumunu engeller ve cilt yüzeyini derinlemesine temizler.

Sivilce peeling maskesi, salsilik asit ve azelaik asit içeriğiyle cilt arındırıcı bir özelliktedir. Salsilik asit etken maddesi, ciltte yağ bezleri tarafından üretilen sebum salgısının kontrolünü sağlar ve fazla sebumdan cildi arındırır. Azelaik asit sayesinde iltihaplanmaya neden olabilecek bakterilerin varlığı azaltılır, gözenekler temizlenir

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM