İşlem sonrası oluşan kızarıklıkların normal olduğu bilinmelidir. Özellikle hassas ciltli kişilerde kızarmaların görülmesi olasıdır. Hassas ciltlerde, işlem sonrası uygulama bölgesinde hafif şişlikler ve sızlamalar da oluşabilir. Tüm bu yan etkiler doğal bir süreçtir ve kısa sürelidir.

İki işlem de birbirinden farklı etkilere sahiptir. Botoks işlemi, ciltle uyumlu bakteri enjeksiyonu işlemiyken mezolifting vitamin, mineral karışımının enjeksiyonudur. Mimik kırışıklıklarını direkt hedef alan botoks, kasların kasılmasını azaltmak için uygulanır. Kırışıklık görünümünü daha hızlı yok eder.

Mezolifting ise daha yavaş anti-aging etkilere sahiptir, ancak besleyici bir vitamin takviyesidir. Cilt problemlerini çözmek ve içten dışa beslemek için uygulanır. Her iki işlemin kalıcılığı da ömür boyu değildir. İhtiyacınıza yönelik hangisi uygunsa onu tercih etmenizde yarar var.

Yüze uygulanan işlem sonrasında 6-8 saat boyunca yüzün yıkanmaması gerekir. Makyaj yapmak için en az 10 saat beklenmelidir. Güneşe çıkmak, spor yapmak veya banyo yapmak için 2 gün geçmelidir. İşlem mikro iğnelerle yapıldığından, herhangi bir kalıcı iz oluşumu söz konusu değildir. Tüm bu süre zarfında cildin hassaslığı, yerini sağlıklı cilt görünümüne bırakacaktır.

Ciltte besleyici etkiler yaratan işlem, cildin orta tabakasına enjekte edilerek uygulanır. Uygulama alanları yüz, saç derisi ve diğer vücut bölümleridir. Cilt yenileme, yaşlanma karşıtı etkilerin giderilmesi, selülit tedavisi, çatlaklar, bölgesel zayıflama tedavileri, yara izlerinin giderilmesi, ağrı problemleri, saç tedavileri gibi tedavilerde uygulanır.

Cilt sürekli kendini yenileyen ve yaşayan bir doku olduğundan, tıpkı diğer doğal ve besleyici enjeksiyonlar gibi mezoterapi de ömür boyu kalıcı bir işlem değildir. Kalıcılık süresi, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitaminler, mineraller, aminoasitler direkt olarak cilt altı doku katmanlarına verildiğinden aktif bir şekilde beslenmesine yardımcı olur. Etkili bir yaşlanma karşıtı formüle sahiptir. Daha canlı, genç ve bakımlı bir cilt için mezolifting uygulanmalıdır.

Cilde olumlu birçok etkisi bulunan işlem 4-6 seans uygulanır. Tek seans genellikle yetersiz kalacaktır. Her seansın arası 15 gün olacak şekilde düzenlenebilir, ancak cildin durumuna göre de karar verilebilir.

Seanslar bittikten 3 veya 6 ay sonra işlem tekrarlanabilir. Yüz mezoterapisinin sonuçları 2 seans sonra görülmeye başlar.

Vitamin, mineral, aminoasit, hyaluronik asit, somon DNA’sı gibi besleyici bileşenlerin karışımıyla elde edilir. İçerikteki vitaminler A, C, B, K vitaminleridir ve bu vitaminler koenzim ve aminoasitlerle desteklenir. Tüm bu vitaminlerin yiyeceklerden direkt olarak yüzümüze etki etmesini beklemek yerine doğrudan bu enjeksiyon işlemini yaptırmak, anında dokulara yerleşmesini sağlar.

Mezoterapi uygulaması, vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir işlemdir. Bu bölgelerden biri de yüzdür. Yüzünüze uygulanacak olan işlem kırışıklıklar, lekeler, akneler gibi pek çok soruna yönelik olacağından içeriği farklı vitaminlerle zenginleştirilmiştir. Bu sebeple yüz mezoterapisi ya da mezolifting olarak adlandırılır. En büyük avantajı, ihtiyaca yönelik kişiye özel hazırlanabilmesidir.

İşlem mikro iğneler yardımıyla cildin orta tabakasına besleyici karışımın enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Uygulama öncesinde cildin temizlenmesi sağlanır. İşlem sırasında sızlama ve acı yaşanmaması için cilt yüzeyine anestezik kremler uygulanır. Krem, işlemden en az yarım saat önce uygulanır. Ardından hazırlanan karışım cilde enjekte edilir.

Cildin beslenmesi için vitamin, mineral, aminoasit ve büyüme ajanlarından elde edilen bir miktar besleyici karışımın deriye enjeksiyon yöntemiyle uygulanması işlemidir. Cildin yaşlanma etkileri, lekeleri, düzensizlikleri ve yetersiz besin görünümü mezoterapi işlemiyle giderilir. Doku besleyici, onarıcı ve geliştirici etkileriyle cilt için sıklıkla tercih edilen işlemlerdendir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM