>
KUSURSUZ KAŞLARLA İYİ HİSSET

KUSURSUZ KAŞLARLA İYİ HİSSET

Bakımlı olmak konusunda hiçbir fırsatı kaçırmayan güzel hanımlar kaş bakımlarında da özenli davranmayı sever. Saç bakımı, cilt bakımı, tırnak bakımı derken kaş bakımı da ihmal edilmez. Yüzdeki güzelliği ortaya çıkaran ve gözlere yoldaşlık eden kaşların şekli bazen hayati önem taşıyabilir. Kaşları gürleştirmek, şekillendirmek, dökülmelerini önlemek için sarf edilen çaba bu yüzdendir. Çabalar sonuçsuz kalırsa üzülmeyin! Acısız ve pratik bir işlem olan kaş ekimi bu günler için var.

KAŞ BAKIMI, KAŞ DOLDURMA, KAŞ EKTİRME

Zaman zaman trendlere göre şekillenen kaşların seyrekleşmesi, eksilmesi ve bir türlü gürleşememesi büyük bir sorundur. Üstelik bu durum sadece hanımların değil, beylerin de problemi olabilir. Kaşların güçlendirilmesi ve gürleşmesi için birbirinden farklı yöntemlerle, mutlaka kaş bakımınızı yapmanızı öneririz. Kaş bakımından verim alamayanlar içinse, basit birkaç adımda acısız kaş ekimi yöntemini tavsiye ederiz.

BİÇİMSİZ KAŞLARDAN KORUNUN

Her ne kadar kaş şekli çok önemliyse de, kaşları sağlık açısından değerlendirmek gerekir. Çünkü aşırı dökülen kaşların yapısı bozularak var olan şekli de kayboluyor. Tıpkı saç dökülmelerimize gösterdiğimiz özeni kirpik ve kaşlarımız için de göstermeliyiz. Aksi takdirde seyrek görünen kaşlarla baş başa kalabiliriz. Bunun önüne geçmek adına, kaş ve kirpik bakımı için uygun serumları ve bakım kremlerini kullanılarak kaşların beslenmesini sağlayabiliriz. Fakat yanlış bir ürün kullanıp kaş dökülmelerini tetiklememek, buradaki en önemli noktalardan biridir. Bu sebeple ne kullandığımızı bilmeliyiz. Kulaktan dolma bilgilerle asla kaş kıllarınızı zorlamayın.

KAŞ DOLDURMA YÖNTEMLERİNDEN EN ETKİLİSİ HANGİSİ?

Çok çeşitli kaş modellerinin olması, insanların sürekli kaş şeklini değiştirmek istemesine yol açabilir. Bu modeller arasından en beğendiğinizi seçmeniz normaldir. Ancak kaş modeli seçerken aklınıza o kadar da gür kaşlarınızın olmadığı gelebilir. Bu gibi durumlarda genellikle farklı yöntemlerle kaşlar doldurulmaya çalışılır.

Kaş kalemi: Bilinen en hızlı ve kullanışsız kaş doldurma yöntemi kaş kalemleridir. Aceleniz olduğunda kötü kaş görünümünü bir nebze ortadan kaldırmanıza yarayan bu işlem doğal bir yöntem değildir. Sadece görüntüyü bir ölçüde doldurabilir, gerçek kaş yapınıza hiçbir etkisi olmadığı gibi her gün tekrarlanması gerekir.

Mikroblading: Hepimiz görsel sanatlarla ilgilenen birer sanatçı olmadığımız için her gün aynı ve güzel görünen kaş şeklini ne yazık ki çizemeyiz! Bu yüzden evde uyguladığımız kaş kalemi yerine genellikle daha kalıcı bir yönteme başvurulur. Mikroblading adı verilen bir işlemle kaşların daha kalıcı bir şekilde boyanması sağlanır. Güzellik uzmanı tarafından yapılan bu uygulama, kaş kalemi yönteminin daha profesyonel şekli olarak değerlendirilebilir, ama amaç kaş kalemiyle aynıdır. Bu yöntemde de boya pigmentleriyle kaş görünümü elde edilmeye çalışılır. Oysa burada doğal bir kaş yapısından söz etmek yine mümkün değil. Ayrıca ömür boyu kullanım ömrü de bulunmuyor, ortalama 1 yıl içinde kaybolmaya başlıyor.

Kaş ekimi: Doğal kaş kıllarının yapılandırılması ve arttırılması en kolay yoldan kaş ekimi işlemiyle mümkündür. Kaş şeklinizin istediğiniz gibi olması, uygun hatların çizilerek içlerinin doldurulması ve gerçek kıl köklerinin kullanılması kaş ekimi yöntemiyle sağlanıyor.  Üstelik bu işlem ömür boyu kalıcılığını korumakta iddialı. Saç kökleriniz kullanılarak uygulanan kaş ekimi işlemiyle kaşlarınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

KAŞ EKİMİ NEDİR?

Geldik merakla beklenen, kaş ekiminin nasıl uygulandığı konusuna… Sık sık duyduğunuz ama belki de ne olduğuna dair bir fikriniz bulunmayan kaş ekimi, seyrek kaşlarınızı doldurmak için doğal saç kıllarınızın kullanıldığı bir işlemdir. Genellikle ense bölgenizden alınan, ancak bazı durumlarda sakal, göğüs, bacak gibi farklı vücut bölgelerinden de alınabilen kıl köklerinin kaşlarınızdaki boş alanlara ekilmesini sağlar. İşlem oldukça basittir ve çok az kıl köküyle tamamlanacağından kısacık bir sürede halledilir.

Kaş ekimi sonrası doğal kıl yapınızla istediğiniz şekildeki kaşlarınızı kullanabilirsiniz. Kaş ekiminde dikkat edilmesi gereken tek nokta, ekilen kaşların bir süre boyunca uzamasıdır. Kıl kökleri yeni yerine alışana kadar, saç bölgesindeyken verdikleri tepkileri vermeye devam edebilirler ve uzarlar. Uzayan kaşlar belirli aralıklarla kesilip düzeltilebilir.

KAŞ EKİMİNDE DHI

Doğal ve kusursuz görünen kaş yapısı hayalinizi gerçekleştirmek için kaş ektirmeyi tercih ettiyseniz DHI yöntemi imdadınıza yetişiyor. İnce bir işçilik gerektiren kaş ekiminde doğallığı yakalamanın önemini bilen uzmanlar, DHI tekniğinde kullanılan Choi Implanter kalemlerini kullanır. Bu sayede pratik bir şekilde ekim gerçekleştirilirken aynı zamanda diğer köklere zarar verilmesi de önlenir.

Kaş bölgesinin küçük bir alan olması ve diğer köklerin zarar görmesi ihtimaline karşı ince uçlu Choi kalemleri idealdir. Ekim işlemi öncesi kaş bölgesinde herhangi bir kanal açma işlemine gerek kalmadan, yeni ve sağlıklı kaş kıllarınıza kavuşursunuz.

KAŞLAR NEDEN DÖKÜLÜR?

Sık sık bakımını yapıp şeklini korumak için çabaladığımız kaşlar, bazı sebeplerden dolayı dökülebilir. Tıpkı saç dökülmesi gibi, kaşlarımız da bazen normal döngü içerisinde bir miktar dökülebilirler, ancak aşırı dökülmelerle fark edilen seyreklik tehlikeli olabilir. Dökülen kaş kıllarının bir süre sonra yerine gelmediğini fark ediyorsanız ortada bir sorun var demektir.

Kaşlar neden dökülür diye düşündüğümüzde birinci sebep normal bir döngü olabilirken diğer sebepleri stres, cilt problemleri, vitamin eksiklikleri, yanlış kaş alımı sonucu köklerin zarar görmesi, hormon dengesizlikleri, kullanılan bazı ilaçlar ve kanser tedavisi gibi durumlardır. Bazen de kaşlara fazla dokunmak, diplerini kaşımak, yanlış kaş kalemi kullanmak dökülmelere sebep olabilir. Buna da dikkat etmek gerekiyor. Kaşlarınızın hangi sebeple döküldüğünü bilmeniz tedavisini kolaylaştırır.

EVDE KAŞ BAKIMI YAPILIR MI?

Güzellik ve bakım ayrılmaz bir ikilidir. Ne kadar bakımlı görünürseniz o kadar güzel hissedersiniz.  Yüz güzelliğinizi ön plana çıkaracak olan kaşlarınız da bu sebeple değerlidir. Yanlış kaş alımı, kaş dökülmesi gibi sebeplerle gürlüğünü ve şeklini kaybeden kaşlara evde birkaç adımda uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle bakım yapabilirsiniz.

Evdeki yağlarla yapılabilen kaş bakımları, kozmetik serumlarla da mümkün. Ne kullanacağınız sizin tercihinize göre değişecektir. Ampul şeklinde serumlar, yani E vitamini ampulleri kaş bakımında sıklıkla tercih edilen bir uygulama şeklidir. Yine de çok gerekli diyemeyiz. Çünkü evde veya aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz yağlarla maliyeti oldukça düşük bir kaş bakımı yapabilirsiniz.

Daha dolgun, çekici kaş ve kirpikler için çoğunlukla tatlı badem yağı tercih edilir. Besleyici vitaminler yönünden zengin olan tatlı badem yağı, kaş gürleştirme işini başarıyla yapar. Tabii bunun için kaş köklerinizin zarar görmemiş olması büyük bir öneme sahiptir. Pamuklu kulak çubuğu üzerine alacağınız birkaç damla badem yağını nazikçe köklere uygulayın. Bu işlemi gece yatmadan önce, her gün devamlı tekrarlayın.

Etkileyici kaşlar için her zaman tatlı badem yağı kullanmayabilirsiniz. Bir diğer etkili çözüm de sarımsaktır. Çok güçlü antioksidan etkiye sahip bir besin olan sarımsak, kaş köklerini canlandırır. Rendelenen sarımsak kaş köklerine doğrudan uygulanır. Bunun dışında hindistancevizi yağı da kaşlarda kullanılabilir.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM