Kirpik Lifting

Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha hacimli ve kıvrık görünmesini sağlayan güvenli bir kirpik kaldırma işlemidir. Sadece doğal kirpik kıllarına uygulanan bu güzellik işlemi, keratin bakımı olarak da bilinmektedir.

KİRPİK LİFTİNG NEDİR?

Kirpik lifting, genellikle seyrek ve hacimsiz görünen kirpiklerin yapısını güçlendirmek, hacim ve dolgunluk kazandırmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Günlük hayatta makyaj yapmadan da dolgun, hacimli, uzun ve daha kıvrık kirpiklere sahip olmak bu yöntemle mümkündür. Yukarı doğru kıvrılmış, gür ve estetik kirpiklerin hayalini kuran herkese bu işlem uygulanabilir.

KİRPİK LİFTİNG NASIL YAPILIR?

Kirpik lifting uygulaması, öncelikle güzellik uzmanı tarafından kirpik diplerine, kirpiklerinizin uzunluğuna göre S-M-L olmak üzere 3'e ayrılan pedlerden biri yapıştırılarak başlar.

Sonrasında kirpiklerin tek tek ayrılarak cımbızla bu pedlere yapıştırıp kıvrık hale gelmesi sağlanır. Bu aşama, işlemin dikkat ve titizlik isteyen en önemli aşamasıdır. Ardından 1 numaralı bakım ürünü sürülerek 15 dakika bekletilir ve keratin işlemi gerçekleştirilir. Kirpikler bu şekilde 20 dakika daha bekletildikten sonra pedler çıkarılır, son bakım ürünü de sürülerek işlem tamamlanır.

Acı ve ağrı vermeyen, nazik dokunuşlarla yapılan bir uygulama olması sebebiyle endişe verici bir yanı yoktur.

KİRPİK LİFTİNG AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

Kirpik lifting işlemi, kirpiklerin hacim ve estetik duruş kazanmasını sağlar. Uzman gözetiminde ve doğru yöntemle yapılan kirpik lifting işlemi sonrası var olan kirpikler herhangi bir zarar görmez. Yanlış yapılan kirpik lifting uygulamaları, kirpik kaybı yaşanmasına sebep olabileceğinden mutlaka klinik ortamda yapılmalıdır.

Eğer kişinin göz çevresinde bir hassasiyet ve alerjik durum yoksa, kirpik kıllarının bulunduğu bölgede bir komplikasyon oluşmaz. Fakat kişinin göz ve göz çevresi hassasiyeti varsa, uygulama yaptırması önerilmez veya gerekli doktor muayene sonuçları istenir.

KİRPİK LİFTİNG KİMLERE UYGULANIR?

Kirpiklere uygulanan bu lifting işlemi, genellikle düz ve hacimsiz kirpik yapısı olan kişiler tarafından tercih edilir. Takma kirpik etkisini sevmeyen ve doğallık arayan kişiler, bu yöntemle hem doğal hem de hacimli ve uzun kirpiklere erişebilir. Bu sayede etkileyici bakışlar ve kirpiklerde estetik kıvrılmalar elde edilir.

KİRPİK LİFTİNG SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Göz hassas bir organ olduğu için temizlik çok önemlidir. Bu yüzden işlem sonrası gözlerle çok fazla temastan kaçınılmalı ve gözler ovuşturulmamalıdır. Kirpik lifting sonrasında en çok dikkat edilmesi gereken şey 24 saat boyunca su ile temas ettirmemek ve makyaj yapmamaktır. Bu süreçte kesinlikle denize ve havuza girilmemesi gereklidir. Ayrıca uygulama sonrası yağ bazlı makyaj temizleme ürünleri kullanılmamalı, onun yerine su bazlı makyaj temizleme ürünleri kullanılmalıdır.
İşlem sonrası dikkat edilmesi gereken tüm bu durumların bilgilendirmesini Promed Clinic uzmanları da özel olarak yapacaktır.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM