Ekilen kaşlar kalıcı olarak çıkmadan önce bir şok dökülme evresine girilir. Ekimden sonraki 15 gün içinde başlayan şok dökülme, yaklaşık 6 hafta kadar devam eder. Ekilen kaşların doğal görünümü 3 ay içinde ortaya çıkmaya başlar. Sonuçların tamamen alınması, 1 yıl içinde gerçekleşir.

Kaşları seyrek olan ve bu duruma kalıcı çözüm arayışında olan kişilerin tercih ettiği kaş ektirme işleminde saç derisinden alınan kıl kökleri kullanılır. Bu kökler yeni yerine alışana kadar bir süre daha, tıpkı saç derisindeki gibi uzamaya devam eder. Bu sebeple, aşırı uzadıklarında kesilmeleri ve ideal kaş ebadına getirilmeleri gerekebilir.

Diğer ekim süreçlerindeki gibi bu süreçte de dikkat edilmesi gerekenler benzerdir. İşlem sonrasındaki 2 hafta boyunca denize, havuza ve solaryuma girilmemesi gerekir. Bu süreç içinde ekim bölgesini güneşten korumak da aynı oranda önemlidir. 

Donör bölge, diğer ekim işlemlerinde de olduğu gibi ense bölgesidir. Ense bölgesindeki kıl kökleri uygun veya yeterli olmayan kişilerin sakal ve göğüs bölgeleri kullanılabilir. Donör bölge kılları dökülmeye meyilli olmayan, güçlü köklere sahiptir ve bu bölgede genellikle kalıcı dökülmeler görülmez. Kaş bölgesine ekilen bu güçlü köklerin kalıcılığı ömür boyu sürer.

Doğal ve gür kaş görünümü için hangi tekniği tercih edeceğini bilemeyenler, microblading ile ekim işlemi arasında kalabiliyor. Fakat bu iki işlem birbirinden çok farklıdır.

Microblading tekniğinde, seyrek kaş yapısını doldurmak için cilde uyumlu boyalar kullanılır. Boya maddeleri yardımıyla bölgeye ince kıllar çizilerek kalıcı bir makyaj uygulaması yapılır. Bu işlem bir süre sonra kaybolur ve seyrek kaş görünümü tekrar ortaya çıkar. Ayrıca microblading işleminde doğallık, ekim işleminden daha azdır.

Kaş ekimi tekniğinde seyrek kaş yapısı, donör bölgeden alınan kıl köklerinin kaş alanına ekilmesiyle doldurulur. Gerçek kıl kökleri kullanıldığından kalıcı bir işlemdir ve doğal kaş görünümü ancak bu yolla sağlanabilir.

Kaş bölgesi, ekim işleminden sonraki 2-3 gün hassastır. Devam eden süreç içerisinde, 10 günlük bir sürede kabuk dökme ve yara görünümünün iyileşmesi tamamlanır. Aynı zamanda, işlemden 10 gün sonra ekilen greftler iyice tutunur.

Kaş ekimi işlemlerinde kaş şekline doktor ve hastanın ortak fikir alışverişi ile karar verilir. Hasta ile belirlenen kaş şekline uygun bir çizim gerçekleştirilir ve kesin bir karara ulaşılır. Karar verilen görüntünün akabinde gerekli olan kıl kökleri hesaplanır ve işleme başlanır.

Kaş ekimi operasyonları tek bir günde ve tek seansta gerçekleştirilir.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM