Karın Kası Ameliyatı

Karın kası ameliyatı ya da karın kası estetiği, karın bölgesinde cerrahi işlemlerle belirgin kas görünümü oluşturulmasını ifade eden bir operasyondur. Sağlık açısından herhangi bir gerekliliği bulunmayan, tamamen estetik amaçlarla yapılan plastik ve estetik cerrahi operasyonudur.

Karın kası (six pack) belirginleştirme işleminde karın bölgesinin kendi yağ dokusu şekillendirilerek kas görünümü elde edilir. Bu işlemde kas hatları liposuction yöntemiyle çizilmekte, kas görünümünü temsil edecek olan paket bölümler mevcut yağ dokusuyla desteklenmektedir.

KARIN KASI AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Karın kasının belirginleştirilmesi için yapılan ameliyatlar genel anestezi eşliğinde uygulanır. Karın bölgesine açılan 5 mm’lik kesiler yoluyla uygulanır. Bu operasyonda kas dokularının tümsek kısımları, bölgede bulunan yağ dokusu korunarak desteklenirken, çukur oluşturan bölgedeki yağ dokular liposuction işlemiyle alınır ve kas dokusu belirginleştirilmiş olur. Promed Clinic uzman cerrahları tarafından dikkatlice uygulanan bir estetik tasarımı olduğundan mükemmel sonuçlar elde edilir.

OPERASYON KİMLERE UYGULANIR?

Bölgesel fazlalıkları olan ancak obezite tanısı konmamış, aşırı kilosu olmayan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Spor yaptığı halde kas hacmini arttıramayan kişiler de genellikle bu operasyona başvurmaktadır. Fit ve atletik bir görüntüye kavuşmak isteyen orta-genç yaşlardaki tüm erkek ve kadınlara kolaylıkla uygulanabilir. Karın kası ameliyatı, en hızlı yoldan karın kası görüntüsüne sahip olmak için başvurulabilen tek yoldur. Çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilir.

OPERASYON ETKİSİNİN GÖZLEMLENMESİ

Karın kası yani six pack ameliyatları sonrası etkiler hemen gözle görülür hale gelir, ancak ameliyat nedeniyle oluşan geçici şişliklerin 7 ila 10 gün arasında yok olmasıyla sonuç tamamen belirginleşir. Gözlemlenen sonuçlar kişileri memnun ederek özgüven sağlar.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde, kişinin beslenmesine dikkat etmesi fazlasıyla önemlidir. Bu süreçte aşırı yiyecek tüketiminden kaçınmak ya da aşırı kilo vermemek tavsiye edilir. Kaslardaki baklava dilimi görünümünün kaybolmaması için mevcut yağ oranının korunması gerekmektedir.

KARIN KASI AMELİYATI SONRASI AĞRI OLUR MU?

Six pack ameliyatı ağrısız bir işlemdir. Yağ alım veya aktarımı gerçekleştirilen bölgelerde hafif bir şişlik ve ağrı oluşma ihtimali olabilir. Bu sebeple ağrı kesici kullanılabilir ve var olan ağrı giderilir. Ameliyattan kaynaklı yoğun bir ağrı olmaz. Operasyon kısa süreli ve pratik olarak gerçekleştiğinden kişileri rahatsız edici durumlar yaşanmaz.

1

KARIN KASI AMELİYATI AVANTAJLARI

Sağlıklı, bakımlı ve çekici görünmek cinsiyet gözetmeksizin herkes tarafından arzu edilir. Bu sebeple karın kası ameliyatı kadın ya da erkek fark etmeden uygulanabilmektedir. Kaslı bir vücut yapısı yeterince sağlıklı ve estetik görünür. Kaslı görünüm bu sebeple kişilerin özgüvenlerini arttırmaktadır. Karın kası ameliyatları tamamen ağrısız bir işlemdir. Dikiş ya da kesi izi bulunmaz.

Sporla karın kaslarını belirginleştirmek çok fazla çaba ve vakit isteyen bir çalışma gerektirir. Bazı kişiler ise ne kadar çabalasa da kasları belirginleşmez. Aynı zamanda kilo vermeden kaslar tam anlamıyla ortaya çıkmaz. Karın kası ameliyatlarında amaç; kilo verme olmadan ya da aşırı çaba gerektirmeden, tek bir operasyonla karın kaslarının anında belirginleştirilmesidir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM