Göz Altı Torbaları

Göz çevresi gençleştirme yöntemi olan ameliyatsız göz çevresi estetiği; yaşla birlikte kırışıklık oluşumunda, göz altı morluklarında, gözdeki şekil bozukluklarının yağ enjeksiyonuyla tedavisinde kullanılır. Acısız, ağrısız, güvenilir tedavi konforunu yaşatmaktadır.

GÖZ ESTETİĞİ NEDİR?

Kişinin yüz ifadesindeki en belirleyici nokta gözlerdir. Bakışların anlamlı ve etkileyici olması, birçok kişi için önemli bir estetik kaygıdır. Göz kapağı düşüklüğü, göz kapağı şekil bozuklukları, göz altı torbaları, göz çevresi kırışıklıkları, göz altı kırışıklıkları gibi birçok problem göz çevresi estetiği yoluyla çözüme kavuşur. Göz çevresi sorunlarının giderilmesi için cerrahi veya cerrahi olmayan teknikler kullanılabilir. Yağ enjeksiyonu uygulaması iki teknik içinde de uygulanabilmektedir.

GÖZ ESTETİĞİ YÖNTEMLERİ

Göz çevresinde meydana gelen şekil bozuklukları ve kırışık görünüm, farklı tedavi yöntemleriyle çözüme kavuşturulabilir. Bu yöntemler cerrahi veya cerrahi olmayan işlemleri içermektedir. Kişinin tercihleri de göz önünde bulundurularak, uzman tarafından gerekli işlemler tavsiye edilir. Yağ enjeksiyonu, göz kapağı operasyonu (blefaroplasti), göz altı ışık dolgusu gibi yöntemler kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Promed Clinic uzmanları tarafından size en uygun tedavi yöntemi önerilir.

GÖZ ÇEVRESİ YAĞ ENJEKSİYONU

Göz çevresi yağ enjeksiyonu işlemi, kolay uygulanan ve yan etkileri bulunmayan bir işlemdir. Göz kenarlarındaki kaz ayağı denilen ince kırışıklıkları, gözün alt bölümlerinde ve göz kapaklarında görülen çizgilenmeleri ve göz altındaki çöküklükleri gidermeye yarayan bir enjeksiyon uygulamasıdır. Bu işlem için göz çevresine enjekte edilecek olan yağ dokuları, kişinin farklı bir bölgesinden alınır ve belirlenen bölgelere uygulanır.

GÖZ ÇEVRESİ YAĞ ENJEKSİYONU NASIL UYGULANIR?

Göz kapağı estetiği işlemi, yaşla birlikte sarkma gösteren cilde uygulanır ve sarkan dokunun onarımı sağlanır. Üst göz kapağındaki sarkmalar veya çizgilenmeler, fazla dokunun alınması ve gerekli yerlere yağ enjekte edilmesiyle tamamlanır.

Alt göz kapağı uygulamalarında ise gözün alt kısmında, elmacık kemiklerinin üzerinde bulunan ve yaşla birlikte sarkmalara sebebiyet veren yağ kesecikleri yukarı kaldırılır. Eğer göz altında çöküklükler varsa, yağ hücreleriyle doldurulur ve böylece daha taze bir cilde kavuşulur. Bu şekilde göz altlarındaki şekil bozukluklarının ve morlukların giderilmesi sağlanır.

GÖZ ÇEVRESİ YAĞ ENJEKSİYONUNUN KALICILIĞI

Daha iyi bir görünüm için tercih edilen tüm estetik işlemlerde en çok merak edilen konu, işlemin kalıcılığıdır. Göz çevresi estetiğinde de kalıcılık merak konusudur. Yağ enjeksiyonu işlemi yaklaşık 2 yıl boyunca kalıcılığını korumasına rağmen, bir miktar yağ dokusu kaybedilebilir. Genellikle ilk 6 ay içinde yağ hücrelerinde yüzde 40 oranında bir erime görülür, geri kalan doku kalıcı olan bölümdür. İşlem isteğe bağlı olarak bir süre sonra tekrarlanabilir veya oran yeterli görülürse son haliyle kullanılmaya devam edilir. Kalıcılık oranı, kişilerin sabit kiloda kalıp kalmamalarına göre değişebilmektedir. Aynı zamanda kişilerin doku yapılarına göre de değişiklik gösterebilir.

2

GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ KİMLERE UYGULANIR?

Bakışların güzelliğini ortaya çıkaran göz şekli, herkes için önemlidir. Bunun için makyajlar yapılır, bakımlar ihmal edilmez. Ancak bazı durumlarda görünüşü güzelleştirmek için tüm bunlar yetersiz kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda göz çevresi estetiği kullanılmaktadır. Alt ve üst göz kapaklarındaki ince çizgiler, göz kenarlarındaki kazayağı kırışıklıkları, göz çevresi çöküklükleri bulunan kişilere göz çevresi iyileştirme işlemleri uygulanmaktadır.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM