Glutatyon Tedavisi

Glutatyon, vücuttaki serbest radikallerle savaşan ve dışarı atılmalarını sağlayan çok güçlü bir antioksidandır. Glutatyon eksikliğini önlemek ve takviyesini sağlamak için klinikler tarafından glutatyon tedavisi uygulanır. Tedavi, kişilere damar yoluyla serum uygulaması şeklinde yapılır.

GLUTATYON TEDAVİSİ NE İŞE YARAR?

Glutatyonun sağlıklı beden yapısını korumak için birçok faydası vardır. Bu faydaların vücuda doğrudan etkisini görmek için kullanılan glutatyon tedavisiyle daha dinç hissetmek mümkündür.

Sağlıklı kalmak, yaşam performansını arttırmak, hastalıkları önlemek, yaşlanma etkilerini azaltmak, bağışıklık sistemini korumak gibi sebeplerle glutatyon tedavisi yapılır. Glutatyon tedavisi vücudun kas performansını arttırarak enerji sağlar, daha genç ve enerjik hissetmeye yardımcı olur. Aynı zamanda vücutta biriken ağır metallerin metabolizmayı olumsuz yönde etkilemesini engeller, atılmalarına yardım eder.

Glutatyonun antioksidan özellikleri ve detoks etkileri, karaciğer fonksiyonlarını iyileştirir. Vücut için önemli bir antioksidandır ve eksikliğinde metabolizma üzerinde çok ciddi zararları görülebilir. Vücuda birçok olumlu etkisi bulunan bu tedavinin bir uzman kontrolünde yaptırılması önerilir.

GLUTATYON TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Vücudu ağır metallerin toksik etkilerinden koruyan glutatyon tedavisi, kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için tercih edilir. Glutatyon vücuda damar yoluyla serum şeklinde uygulanır. Direkt kana karıştığından bu şekilde yapılan uygulamanın etkileri daha yüksek düzeyde görülür.

Promed Clinic tarafından yapılan işlemde, serum uygulaması 10-15 dakika gibi kısa bir süre içinde tamamlanır ve kişiler uygulama sonrası günlük yaşamlarına dönebilir. Uzman doktorun kişiye özel tavsiyelerine ve isteğe bağlı olarak yılda 2 ila 4 kür glutatyon tedavisi uygulanabilir. Uygulanan ikinci kür sonrası etkileri görülmeye başlanır.

GLUTATYON EKSİKLİĞİNİN BAZI SONUÇLARI

Glutatyon eksikliğinde kronik yorgunluk, kalp ve damar hastalıkları, otoimmün hastalıklar, mide barsak hastalıkları, nörolojik hastalıklar, cilt hastalıkları, lekelenmeler, alerjiler, vücut direncinin düşüklüğü gibi olumsuzluklar çok yaygın görülmektedir.

Dengeli beslenmek vücutta yapılan glutatyonun düşmesini engeller ve artan serbest radikallerin zararlarından korumaya yardımcı olur. Bu sebeple tedavi sonrasında da dengeli beslenmek çok önemlidir. Kuşkonmaz, avokado, ıspanak, brokoli, zerdeçal gibi çeşitli yiyecekler glutatyon içeren besinler olarak sayılabilir. Tedaviye ek olarak bu besinleri tüketmek, bağışıklığınıza yapacağınız bir katkı olacaktır.

GLUTATYON TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANMAZ?

Glutatyon tedavisinin gebelere, emziren annelere ve çocuklara yapılması önerilmez. Bu konuyla ilgili yeterli araştırma bulunmaması sebebiyle riske girilmemelidir. Hâlihazırda kanser tedavisi gören kişiler de glutatyon tedavisi alamamaktadır, ancak kanser tedavisi sonrası bedenin toparlanması için glutatyon takviyesi kullanılır. Riskli durumlar oluşmaması için glutatyon tedavisi öncesinde doktora danışılması önerilir.

NEDEN GLUTATYON TEDAVİSİ YAPTIRMALIYIM?

Glutatyon vücutta üretilebilen bir antioksidandır; glutamin, sistein ve glisin aminoasitlerinden meydana gelir. Bir miktar vücutta üretilen glutatyonu yiyecekler yoluyla da almak gerekir ancak bu her zaman yeterli gelmez. Ayrıca ağız yoluyla alınan glutatyon, mide asidiyle temasında etkinliğini yitirir. Vücudun kendi metabolizması için sürekli glutatyona ihtiyaç duyması ve eksikliğinin tehlikeli olması sebebiyle glutatyon tedavisi uygulanır. Bu sayede yetersiz glutatyon alımının önüne geçilir.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM