FUE Saç Ekimi

FUE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ

FUE saç ekimi yöntemi, avantajları bakımından önemli yöntemlerden biridir. Mikro motorlar aracılığıyla donör bölgeden tek tek alınan saç köklerinin saçsız deriye yerleştirilmesini sağlayan foliküler transfer işlemidir.

Eski sistem saç ekimlerine göre daha sağlıklı sonuçlar verir ve kesik izi oluşmaması sebebiyle tercih edilir. FUE yöntemi, DHI tekniğine alternatif olarak da tercih edilebilir. İki yöntem de en başarılı sonuçların alınabileceği yöntemlerdir, tercihen DHI yerine FUE yöntemi de kullanılabilir. FUE yöntemi saç, kaş, kirpik ve sakal ekiminde kullanılır.

 

FUE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ NEDİR?

Kişilerin donör bölgesinden, özel ince uçlu mikro motorlar yardımıyla alınan saç köklerinin saçsız alanlara nakledilmesi işlemine FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi denir. Lokal anesteziyle uygulanan işlemde acı ve ağrı hissi yaşanmaz. Saç ekimi işleminde kullanılan ilk yöntemler gibi zorlayıcı, tahrip edici bir sistemi yoktur. Saç köklerinin daha özenli ve tek tek alınmasını sağlamaktadır. Donör bölgede veya köklerin ekildiği alanda dikiş gibi kalıcı izlerin oluşmaması için geliştirilmiş bir yöntemdir.

 

FUE SAÇ EKİMİ AVANTAJLARI

FUE yöntemiyle yapılan saç ekimlerinin birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en temeli, saç derisine kesik ve dikiş atılmamasıdır. Eski tip saç ekimi yönteminde donör bölgeden şerit şeklinde köklerin alınması, FUE tekniğinde uygulanmaz. FUE ile saç kökleri, donör bölge olarak kabul edilen alandan tek tek alınır. Köklerin nakledileceği alanda kanal açma işlemi uygulanır. Tüm bu işlemlerde, saç derisinde iz bırakacak bir uygulama kullanılmamaktadır.

FUE saç ekimi yöntemiyle yapılan operasyon sonrasında ağrılar minimum düzeydedir ve iyileşme süresi kısadır. Kişiler günlük aktif yaşamlarına kolaylıkla geri dönebilmektedirler.

Donör alan belirlenirken ense bölgesi temel alınsa da, sakal ve göğüs bölgelerinden de kökler alınabilir. Ense bölgesinde daha kaliteli köklerin bulunması ve ekilen alana daha hızlı uyum sağlayabilmesi, bu bölgeyi önemli hale getirmektedir. Fakat ensede yeterli sayıda ve kalitede kök yoksa FUE ekim tekniği sayesinde diğer bölgelerden alım yapılabilmektedir.

İşlemden 6 ay sonra doğal sonuçlar alınmaya başlanır. Ayrıca 1-1,5 yıl sonra tamamen iyileşme sağlanır. Doğal ve sağlıklı saç yapısı ortaya çıkar.

Saçkıran, yara ve yanık sebebiyle yaşanan saç kayıpları gibi sağlık sorunlarında başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

 

FUE SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin donör bölgesinden, özel uçlu mikro motor cihazlar yardımıyla saç kökleri çıkarılır. Yeterli miktarda saç kökü elde edildiğinde bir süre bekletilmesi gerekir, ancak bu süre çok fazla uzamamalıdır. Ardından ekim bölgesine saç köklerinin yerleştirilmesi için kanal açma işlemi uygulanır. Saç kökleri açılan kanallara, saç için en uygun açıda yerleştirilir. Tüm bu işlemler lokal anestezi kullanılarak yapılır ve işlem esnasında kişi herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamaz.

 

FUE YÖNTEMİNİN UYGULAMA ÇEŞİTLERİ

  • Mikro FUE

Saç köklerinin minik mikro motor uçlara sahip cihazlarla alınması işlemidir. Uçların genişliği 0,6 - 0,9 mm aralığında olabilmektedir. Bu teknikte kanal açan uçlar çelikten imal edilmiştir.

Donör alanda milimetrik yuvarlaklar açarak saç köklerini, etrafında bulunan dokusuyla birlikte alarak ekime hazır hale getirir. İşlemi hızlı ve fazla kök alarak tamamlar.

  • Safir FUE

Saç ekiminde köklerin yerleşmesi için kanal açma işlemi, safir FUE yöntemiyle de uygulanabilmektedir. Safir FUE için kullanılan uçlar çelikten değil, gerçek safirden elde edilmiştir. Kanal açma işleminde kullanılan çelik bıçaklarla arasındaki fark budur. Safir uçlu mikro iğneler pürüzsüz yapılarıyla kanal açma işleminde kullanılırlar ve daha az kabuklanma sağlamaları, hijyenik olmaları sebebiyle tercih edilir.

  • Soft FUE

Saç ekimi operasyonunun sedasyon yardımıyla uygulanmasına verilen addır. Acı hissini yok etmek için uygulanan sedasyon işleminde kişinin bilinci açık olmakta, sadece hisleri azalmaktadır. Sedasyon etkili ilaçların kullanılması daha rahat bir operasyon sağlar. Fue saç ekim yönteminde sıklıkla kullanılan bir işlemdir.

 FUE saç ekimi fiyat

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM