Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, sönük ve ince dudakların yağ enjeksiyonu veya dolgu maddesi enjeksiyonu yardımıyla belirginleştirilmesi işlemidir.

DUDAK ESTETİĞİ

Çekiciliğin sembolü dudaklar, özellikle kadınlar için çok büyük bir öneme sahiptir. Güzel, pürüzsüz ve dolgun dudaklara sahip olmak için çeşitli estetik uygulamalar bulunur. Dudak estetiği için en önemli kıstas doğal bir görünümdür. Birçok yerde uygulanan dudak estetiği işlemlerinin mutlaka profesyonel hekimlerce yapılması gerekmektedir, aksi takdirde doğal ve sağlıklı sonuçlar elde edilemez. Genellikle ince dudaklı kişilerin tercih ettiği dudak estetiği işlemleri, acısız ve ağrısız bir uygulama sonunda güzel sonuçlar verir.

Dudak estetiği erkek - kadın fark etmeksizin, ince ve hacimsiz dudaklara sahip kişilerde fazlasıyla önemlidir. Dudak içine yerleştirilen kalıcı implant uygulamaları veya enjekte yöntemiyle uygulanan dolgular dudakların hacmini belirgin ölçüde genişletir. Hangi yöntemin kime yönelik tercih edileceğine ise gerekli tetkikleri yapan uzman hekim karar verir.

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Dudak şeklini estetik bir görünüme kavuşturmak, dokusunu geliştirerek hacim kazandırmak amacıyla hyaluronik asit veya silikon içerikli dolgu maddelerinin cilde yerleştirilmesi yöntemidir. Çeşitli dolgu malzemeleriyle yapılan dudak dolgusunun uygulama yöntemleri de kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Dudak dolgusu kalıcılığı da yine malzemeye göre farklılık göstermektedir.

DUDAK DOLGUSU YÖNTEMLERİ

Dolgun dudaklara sahip olmak için kullanılan dolgu maddeleri, sıvı ya da katı silikon malzemelerden olabilmektedir. Sıvı silikon uygulamaları, enjeksiyon yöntemiyle uygulanır ancak genellikle pek tercih edilmez. Katı formda olan silikon implant uygulamaları ise kalıcılığı sebebiyle fazlasıyla tercih edilir.

Silikon uygulamaların dışında hyaluronik dermal dolguların cilt altına enjekte edilmesi yöntemi de kullanılır. Kalıcılığı daha düşük olmasına rağmen güvenli ve doğal bir uygulama için tercih edilir. Cilde zararı olmayan bu madde, zaman içinde ciltte eriyerek kaybolur ve tekrarlanması gerekir.

Dolgu işlemi, hyaluronik dolgu yerine yağ hücreleriyle de yapılabilir. Bu yöntemde kişinin vücudunun farklı bölümlerinden alınan yağ dokuları, dudak içine enjekte edilir.

KALICI DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Dudak içine yerleştirilen silikon implant uygulamaları kalıcı dudak silikonu yani ‘permalip’ olarak adlandırılır. En çok tercih edilen kalıcı dudak estetiği yöntemlerindendir. Dudak dokusunu dolgunlaştırmak amacıyla, dudak içine düzgünce yerleştirilen silikonlar kolayca dudak şeklini alır.

Alt veya üst dudaklar için kullanılabilen bu işlem, genel ve lokal anestezi yöntemiyle uygulanmaktadır. Ağız kenarına açılan kesilerden yerleştirilen silikon implantların kalıcılığı genellikle daimidir. Yine de kişiler dilerse implantların çıkarılmasını talep edebilirler. İmplantlar yerleştirildikleri gibi kolayca çıkarılabilmektedir.

PERMALİP SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Dudak dolgusu sonrası birkaç gün istirahat yeterlidir. Dudak implantları yerleştirildikten sonraki birkaç gün içinde hafif bir hassasiyet devam edebilir. Ancak tüm bu belirtiler bir hafta içinde son bulur ve dudak şekli yeni formunu kazanır. Bu süreçte sert yiyeceklerden uzak durmak, aşırı esneme ve gülme hareketlerinden kaçınmak önemlidir. İyileşme süreci sonrasında silikon implantlar herhangi bir rahatsızlık hissi vermez, ciltte reaksiyona sebep olmazlar. Promed Clinic güvencesiyle silikon implant dudak dolgusu yaptıranlar memnuniyetlerini kalıcılık ve rahatlık çerçevesinde ifade etmektedirler.

 

Kalıcı dudak dolgusu fiyat 2021

DUDAK BOTOKSU NEDEN UYGULANIR?

Dudak dokusu, genetik olarak sürekli veya yaşla birlikte sonradan kırışık bir yapıda olabilir. Dudak ve çevresindeki bu kırışıklık görünümünü yok etmek için dudak botoksu tercih edilir. İnce uçlu iğnelerle, tıpkı dolgu uygulaması gibi cildin altına enjekte edilir. Dolguyla birlikte de uygulanabilir. Dudak botoksu yılda iki defa tekrarlanması gereken, cilt tarafından zamanla absorbe edilen bir işlemdir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM