Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu; dudaklara istenen hacmi kazandırmak veya dudak yapısını şekillendirmek üzere dudakların iç kısmına, çevresine, deri altına dolgu enjekte edilmesi esasına dayanan estetik bir müdahaledir.

Dolgu işlemi esnasında genellikle kullanılan dolgu maddesi, oldukça etkili ve cilde orantılı olarak hacim kazandıran hyaluronik asittir.

Hyaluronik asit genellikle dokularda bulunur. Cildin esnekliğini korur ve stabil bir durumda tutar. Kolajen liflerinin oluşmasında da etkili bir göreve sahiptir, çünkü bu liflerin eksikliği cildin esnekliğini olumsuz etki eder. 

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Bazı kişilerde özellikle üst dudaklar yok denecek kadar incedir. Yaşlanmayla birlikte dudaklar daha fazla zayıflar ve incelir. Bazen diş kayıpları veya diş şekil bozuklukları dudaklarda incelmeye neden olur. Sigara içmek de dudaklarda incelmeye ve ağız etrafında yoğun çizgilenmeye neden olur. Üst dudaklar çok ince olduğunda, gülerken diş etleri görünür ve bu bazen kişilerde ciddi rahatsızlık yaratabilir. Hatta kişilerin özgüvenlerini, gülerken eliyle ağzını kapatacak kadar olumsuz yönde etkileyebilir.

Dudak dolgusu uygulamasıyla tüm bu sorunlar çözüme kavuşturulur. Dudaklarda dolgunluk, genç, diri ve daha sağlıklı bir görünüm sağlarken genel olarak yüzde de büyük bir değişim yaratır. Dudak dolgusu yöntemiyle aynı zamanda ağız çevresindeki ince ve derin çizgiler açılarak bu bölgenin önemli ölçüde gençleşmesi sağlanır.

DOLGUYA KARAR VERİLME SÜRECİ

Alımlı, genç ve güzel görünmek için dolgun dudaklar oldukça etkilidir. Geliştirilen yöntemler her geçen gün ilerlemekte ve gelişmektedir. Bu yöntemler kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı şekillenebilmektedir. Promed Clinic uzman doktorları ile yapılacak olan görüşmede, dudak dolgusu için uygunluk durumu belirlenir. Bu görüşmede yüzün genel yapısına bakılır ve dudağın yapısı incelenir. Böylece dudak yapısına uygun olacak tedaviye karar verilir.

DUDAK DOLGUSU KALICILIĞI

Dudak dolgusu, dudak yapısının düzgün ve etkileyici olması için yapılan dudak estetiği yöntemlerinden biridir. Doğal bir uygulama olan hyaluronik asit dudak dolgusu, son derece sağlıklı ve güvenilir bir uygulama olmasının yanı sıra kalıcı özellikte değildir. Dudak hareketlerinizi kısıtlamayan ve son derece doğal bir görünüm sunan dudak dolgusu uygulamasının en önemli avantajı, işlemin hemen ardından bir kısıtlama yaşamadan günlük hayatınıza devam edebilmenizdir.

Son dönem teknolojilerin kullanıldığı permalip dudak dolgusu ise hacimli ve güzel dudaklara sahip olabilmek ve bunu kalıcı hale getirmek için uygulanan dudak implantı yöntemidir. FDA onaylı ve vücuda son derece uyumlu olan herhangi bir ödem veya şekil bozukluğuna yol açmayan kalıcı dudak dolgusu permalip, güvenilir bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Dilediğiniz zaman çıkarılabilmesinin yanı sıra yüzünüzün şekline göre farklı ebatlarda uygulanabilmesi gibi avantajları da bulunur. Dudak dolgusu ya da dudak botoksu işlemleri gibi bir süre sonra vücut tarafından emilmeyen bu implant uzun süreli olarak kullanılabilir. Ağrısız ve pratik bir şekilde uygulanan kalıcı dudak dolgusu aynı zamanda kolay deforme olmayan yapısıyla da tercih sebebi olmaktadır. Lokal anesteziyle yüzün yapısına uygun olarak uygulanan permalip dudak implantı istenildiğinde kolaylıkla çıkarılabilir bir yapıya sahiptir. Bu uygulamanın ardından sadece doktorunuzun gerekli görmesi durumunda antibiyotik kullanmanız gerekebilir.

DUDAK DOLGUSU İŞLEMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Dudak dolgusu işlemi kişiye özel bir uygulamadır. Deneyimli Promed Clinic uzmanları tarafından yapılması, en doğru tercihlerden biri olacaktır. Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazen sadece dudak kontürü denilen, dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilmektedir. Çok nadiren, uygulanan bölgede hafif bir morarma ve şişlik olabilir ancak bu durum kolaylıkla kontrol altına alınır. Bölgeye buz kompresi ve morluk geçirici kremlerin uygulanmasıyla bu durum kısa sürede düzelir. Dudak dolgusu işleminden 1 hafta-10 gün sonra hasta kontrole çağrılır ve çok nadir durumlarda belirli bölgelere ikinci kez dolgu işlemi yapılabilir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM