Burun Dolgusu

Burun estetiğinde en kolay uygulanan işlem olan burun dolgusu, aşırı şekil bozukluğu bulunmayan burunlarda estetik ve simetrik düzeltmeler yapmak amacıyla kullanılır. Burun yapısına cerrahi bir işlem uygulanmadan, sadece enjeksiyon yöntemiyle dolgu maddesi verilmesi işlemidir.

DOLGU YÖNTEMİ

Estetik dolgu işlemlerinin en çok tercih edilenlerinden biri buruna uygulanan işlemdir. Yüzün orta hattını temsil eden burnun yapısı her zaman istenilen formda olmayabilir. Burun görüntüsünde istenmeyen durumların hafif bir dolgu işlemiyle ortadan kaldırılması sağlanır. Özellikle hafif ve orta derece kemerli burun yapısında oldukça etkili sonuçlar verir. Bu işleme ameliyatsız burun estetiği de denilmektedir.

BURUN DOLGUSU AVANTAJLARI

Ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen dolgu işlemi zahmetsiz ve hızlı bir süreci kapsar. İşlem süresi kısadır, aynı zamanda diğer estetik uygulamalara göre bölgesel şişliklerde çok çabuk iyileşme sağlanır. Kişilerin burunlarında, nefes almada güçlük gibi daha ciddi sağlık problemleri bulunmuyorsa ameliyat sürecine girmeye de gerek bulunmaz. Dolgu uygulamaları, şekil bozukluklarının giderilmesinde yeterli olabilmektedir. Bazı durumlarda ise ameliyatlara ek olarak bazı bölgelere enjeksiyon uygulamaları yapılabilir.

Genellikle acı, ağrı ve morluk gibi yan etkiler görülmez. Uygulanır uygulanmaz sosyal hayata dönülebilir. Hyaluronik asit içerikli dolgu maddesi, ciltte herhangi bir tahribat gerçekleştirmez. Dokuya verilen dolgu maddesi, cildin yapısına uyumlu bir malzeme olduğundan komplikasyon geliştirme ihtimali neredeyse yoktur. Bir süre sonra cilt tarafından absorbe edilebilen doğal bir maddedir.

Yağ enjeksiyonu yöntemiyle gerçekleştirilen burun dolgusu işleminde ise kişinin kendi yağ dokuları burun bölgesine transfer edildiğinden herhangi bir sakıncası yoktur. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle burun dolgusu işleminde göz önüne alınması gereken tek durum, yağ dokusunun daha hızlı bir şekilde erimeye ve küçükleye meyilli olmasıdır.

DOLGU MADDESİ NASIL UYGULANIR?

Burun estetiği işleminde dolgu, enjeksiyon yöntemiyle uygulanmaktadır. Burunda uzman tarafından uygun görülen bölgeye dolgu maddesi ya da kişinin vücudundan alınan yağ dokuları enjekte edilir.

İşlem öncesi, cilde lokal anestezik krem sürülür veya anestezi iğnesi yapılır. Gerekli görüldüğünde ikisi birden uygulanabilir. Ortalama 30 dakika içinde tam bir uyuşma sağlandıktan sonra belirli bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir. Bu işlem kişi tarafından hissedilmez. İşlem süresi en fazla 10-15 dakikadır. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan burun dolgusu işlemlerinde ise kişinin vücudundan yağ alma operasyonu yapılır. Bu da işlem süresini ve yöntemini uzatarak genel anesteziyi gerektirebilir. Uygulama sonrası ilk iki hafta boyunca gözlük takmamak doğru olacaktır.

Burun dolgusu fiyatları

KİMLERE UYGULANIR?

Buruna dolgu uygulaması, etkileri çok çabuk gözlemlenebilen işlemlerdendir. Bu yüzden, ameliyatsız burun estetiği düşünen kişiler bu işlemi tercih etmektedir. Dolgu işleminde burun eğrilikleri giderilir, asimetrik görünüm ortadan kaldırılır. Kalkık bir burun isteyen burun ucu düşük kişilerde dolgu ile burun kaldırma gerçekleştirilir. Dolgu yardımıyla, burun ile dudak arasındaki bölümde ya da alın bölgesinde iyileştirmeler yapılabilmektedir.

BURUN DOLGUSU KALICI MI?

Cilde uyumlu dolgu maddeleriyle gerçekleştirilen uygulamada kalıcılık, burun dolgusuyla ilgili en fazla merak edilen durumdur. Burun dolgusu kalıcılığı, kullanılan dolgu maddesinin türüne ve miktarına göre farklılık gösterebilir ancak genellikle 6 ile 18 ay arasında değişmektedir. Bu işlemi yaptıran kişiler, bir süre sonra işlemin tekrarlanmasını talep edebilirler. Etkisi azaldıktan sonra işlemin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM