Burun Dolgusu

Burun dolgusu, ameliyatsız burun estetiği olarak bilinmektedir. Bu prosedür genellikle cilt dolgu malzemelerinin enjeksiyonunu içerir. Cilt dolgu malzemesi olarak genellikle, hyaluronik asit kullanılmaktadır. Cerrahi olmayan bu prosedürde dolgu enjeksiyonuyla burundaki boşluklar, girintiler, kontur eksiklikleri ve asimetriler tedavi edilir. 

BURUN DOLGUSU YÖNTEMİ

Burun yapısının istenilen görünümü kazanması için uygulanan burun dolgusu işlemi, çok sık tercih edilen uygulamalardan biridir. Burunda aşırı bozukluk ve nefes almayla ilgili sağlık sorunları yoksa burun dolgusu işlemi uygundur. Ameliyatsız burun estetiği işlemi olması sebebiyle çok pratik bir şekilde uygulanır ve yan etkileri bulunmaz. Burnun yüz şekline uyumlu bir şekilde düzeltilmesi, bu yöntemle mümkündür.

BURUN DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Burun dokusuna dolgu uygulanması, fazlasıyla pratik bir işlemdir. Öncelikle uzman doktorun muayenesi ve dolgu uygulanacak kısımların belirlenmesi işlemleri tamamlanır. Muayene sırasında kişiler, nasıl bir burun yapısı istediklerinin bilgisini uzman hekime iletir. Uzman hekim bu bilgiler ışığında kendi değerlendirmelerini de yaparak işleme karar verir.

İşlemin uygulanma aşaması genellikle 20-30 dakika boyunca sürer ve herhangi bir sorun yaşatmaz. Kişiye uygulanan bir anestezik krem yardımıyla, Promed Clinic cerrahının muayenesi sonucu belirlenen kilit alanlara dolgu enjekte edilir. Böylece estetik açıdan düzelme sağlanır. Enjeksiyon genellikle 5-10 dakika sürmektedir ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmektedir. 

BURUN DOLGUSUNUN AVANTAJLARI NELERDİR?

Burun dolgusu estetiği hastalara birçok avantaj sunmaktadır.

●      Ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karara varamamış birçok hasta için iyi bir seçenektir.

●      Yamuk burun, geniş burun kanadı veya burun kemerindeki sorunlar burun dolgusu yöntemiyle geçici olarak ortadan kaldırılır.

●      Rötuşların gerçekleştirilmesi çok kolaydır, çünkü belirli bir bölgeye az miktarda dolgu eklemek için basit bir enjeksiyon yapılması yeterlidir. Bu özellikleriyle burun, enjeksiyonlarla arzu edilen sonuç elde edilinceye kadar şekillendirilebilir.

●      Burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir.

Hızlı bir işlemdir ve kişilerin günlük yaşamlarına dönmeleri, diğer bütün burun estetiği işlemlerine göre daha hızlı gerçekleşir.

BURUN DOLGUSU NASIL BİR İŞLEMDİR?

Burun dolgusu ameliyatsız bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılır, tamamen uyutma yani genel anesteziye ihtiyaç yoktur. Burun dolgusu klinik şartlarında uygulanır, ameliyathane koşulları gerektirmez. Burun dolgusu işlemi konforlu ve pratik bir işlemdir. Toplam uygulama 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve uygulama sonrası hemen günlük yaşantıya dönülebilir. Şişlik, morluk, nefes problemi olmaz.

1-2

BURUN DOLGUSUNUN ORTALAMA KALICILIĞI NE KADAR?

Burun dolgusunun kalıcılığı, kullanılması gereken dolgu türüne, dolgu miktarına  bağlı olarak değişmektedir. Burun dolgusunda dolgu cinsi burnun şekline uygun olarak seçilir, her buruna kendine göre ayrı tip dolgu seçilir. Kalıcılık süresi de dolgu tipine göre, 12 ile 24 ay arasında değişmektedir. Dolgunun etkisi geçtikten sonra diğer deyişle dolgu eridikten sonra kişi isterse uygulama tekrar edilebilir. Burun dolgusunun etkisi geçtikten sonra burun eski haline döner, ameliyattaki gibi burunda deformasyon olmamaktadır.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM