Burun Askısı

Burun askısı, burun ucunun düşüklüğünden rahatsızlık duyan kişiler tarafından tercih edilen ameliyatsız burun estetiğidir. İşlemle burun kolayca yukarı doğru kaldırılarak estetik bir görünüm sağlanır.

Burun askısı, genellikle burun ucundaki belirsizlik, yayvanlık, burun kanatlarının normalden daha geniş olması, burun ucundaki kıkırdak problemleri ve burun ucunun ayrık olması durumlarında kullanılmaktadır.

BURUN ASKI KİMLERE UYGULANIR?

Burun, kemik ana-yapı ve kıkırdak burun ucundan oluşur. Burnunun görüntüsünü tamamen değiştirmek istemeyen, sadece burun ucunun düşüklüğünden şikâyetçi olan kişilere burun askısı veya burun ucu girişimleri önerilir. Burun askı, burun kemik yapısında problemi olmayan, sadece burun ucu düşüklüğü ve şekil bozukluğundan şikâyetçi olan kişilerde ideal sonuçları sağlayan bir işlemdir.

Burun ucu görünümü, çoğu insan için önemlidir. Kalkık bir yapıda olması istenen burnun uç kısmı düşük olduğunda, estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturabilir. Burun kemiği eğriliği bulunan kişilerde bile burun ucunun kalkık olması, görüntüyü yumuşatır. Bu sebeple düşüklük görülen kişilerde burnun uç kısmının kaldırılması ve estetik görünüm sağlanması tercih edilir.

Burun ucu aşağıya bakan ve kemik yapısında ciddi sorunlar olmayan, burnu çok büyük, geniş ve kısa olmayan kişilere burun için askılama işlemi uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Başarılı sonuçları görmek için Promed Clinic uzman hekimleri tarafından verilen uygunluk oldukça önemlidir. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bu işlemi yaptırmayı düşünen kişiler de 18 yaşını doldurmuş ve fiziksel gelişimini tamamlamış olmalıdır. Bunun dışında uygulamaya engel teşkil eden bir durum bulunmaz.

BURUN ASKILAMA YÖNTEMİ 

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması olan burun askılama işlemleri 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ön hazırlık aşamasına gerek kalmadan ince iğneler yardımıyla burun ucuna yapılan müdahale oldukça güvenli, hızlı ve pratiktir. Promed Clinic uzman hekimleri, yapılan işlemlerden sonra nasıl görüntü elde edileceğini bir simülasyon hazırlayarak gösterebilmektedir. Kişiler operasyon sonrası nasıl bir görünüme kavuşacaklarını bu 3 boyutlu görüntüyle hayal edebilmektedir. Tampon kullanımı ya da herhangi bir ilaç kullanımı gerekli olmayan estetik bir uygulamadır.

BURUN ASKI – BURUN UCU KALDIRMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Burun ucu kaldırma müdahalesi lokal anestezi altında yapılan pratik bir uygulamadır. Askı yöntemleri birçok estetik cerrahi müdahalede güvenle, uzun yıllardır kullanılmaktadır. Burun askı işleminde kullanılan teknik, genel olarak bilinen askı işlemlerinden farklı olmaktadır. Dikey planda yapılan asma prensibine dayanan bu teknikte, ciltte iğneyle açılan küçük deliklerden girilerek burun ucu kaldırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

BURUN UCU KALDIRMA SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER?

Burun ucu kaldırma operasyonu geçirenler normal hayatına hemen dönebilirler. İşlem sonrası istirahat gerekli değildir. Burun ucu kaldırma işlemi bitiminde burnun yeni formunu koruması için flaster kullanılmaktadır. Bu flaster 4-5 gün içerisinde tamamen çıkarılır. Burunda 4-5 gün duran flasterler hastanın günlük hayatını etkilemez. Burun operasyonları arasında askı yöntemiyle burun ucu kaldırma, morarma ve şişlik şikâyetlerinin daha minimal düzeyde görüldüğü bir operasyondur. Bu durum normal hayatın akışını etkilememektedir.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM