Bölgesel İncelme

Bölgesel zayıflama ya da bölgesel incelme, kilolu olmayan ancak vücudunun belli bölgelerinde biriken aşırı yağlardan kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu işlemler bütünüdür. Günümüzde bölgesel zayıflama işlemleri çok kısa sürede gerçekleştirilir.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA NEDİR?

Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde vücudun belli bölgelerinde yağ birikir.  Bu durum, kadınlarda erkeklere göre çok daha fazladır.  Kadınların genellikle kalça ve basen bölgelerinde aşırı yağ birikimi olur. Vücut yağlanma oranları kadınlarda yüzde 30’dan, erkeklerde ise yüzde 25’ten fazla olduğunda sağlık açısından risk taşır. Bu nedenle bölgesel zayıflama yöntemleri kullanılarak bir takım çözümler uygulanmaktadır. Vücutta biriken bu yağ dokularının atılmasını ve vücudun forma girmesini sağlama işlemlerine bölgesel zayıflama veya bölgesel incelme denmektedir.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Bölgesel incelme uygulanacak bölgeye yerleştirilen başlıklar vücuda temas etmeyecek şekilde, 2-3 santim uzaklıkta ayarlanarak işleme başlanır. Yağ tabakasının ne ölçüde seçici olduğu ekrandan takip edilir ve uygulama ona göre yapılır.

Uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. Sadece uygulama yapılan bölgede rahatsız etmeyecek derecede bir sıcaklık oluşabilir. Bu şekilde ısınan yağ dokuları küçülerek yok olur. İşlem esnasında cilt yüzeyinde de ısınma olacağı için, yağ azalması sonrasında bölgede sarkma oluşmamaktadır. Bu sayede sağlıklı bir biçimde incelme gerçekleşir. İşlem sonrası vücutta 1-2 saat boyunca sıcaklık hissedilebilir.

MICRO PLUS TEKNOLOJİSİ

Elektro terapi cihazı olarak da bilinen Micro Plus, mikro ve galvanik akımla birleştirilerek tasarlanmıştır. En güvenli teknolojiye sahip olan sistem Micro Plus olarak bilinmektedir. Bölgesel kilo şikâyeti olanlara her bölgede etkin sonuçlar verebilen Micro Plus, vücudun doğal formuna kavuşması için en iyi seçeneklerden biridir. Konnektif yani bağ doku aktivitesini arttırmak suretiyle kolajen ve elastin üretimini hızlandıran Micro Plus teknolojisi, aynı zamanda kan dolaşımını ve hücre metabolizmasını da hızlandırır. Protein sentezini arttırarak cilt yapısını yenilemeye yardımcı olur. Selülit gibi zayıflamış liflerin bağlayıcı dokuları böylece yenilenip onarılabilir. Hücre içinde sağlanan bu iyileşme ve aktifleşme, selülitli bölgede gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlar.


MICRO PLUS KULLANIM ALANLARI

 • Bacak ve Bacak içi Sıkılaştırma

Dolaşım sistemini uyaran Micro Plus, bacak ve bacak içlerindeki yağlı, selülitli görüntüye iyi bir çözüm sunar. Lenfatik drenajı arttıran Micro Plus cihazıyla 1 veya 3 beden arasında daralma elde edilebilirken deride canlanma, toparlanma ve gençleşme etkisi de görülebilmektedir.
 • Göğüs Sıkılaştırma

Kaslarda izometrik kasılmalar yaratan Micro Plus, göğsün kendisini toparlamasına imkân tanımaktadır. Lenfatik drenajı arttırabilen Micro Plus ile göğüs sıkılaştırma ve toparlama yapılarak kısa sürede sonuç alınabilmektedir.
 • Sırt Toparlama

Sırt bölgesinde zaman zaman sarkma ve yağlanma şikâyetleri görülebilmektedir. Aşırı kilo vermiş kişilerde sıklıkla görülen sırt gevşekliği ise Micro Plus ile çözüme kavuşturulur. 1-3 beden arasında daralma elde edebilen Micro Plus, 10-12 seans uygulanarak sarkma ve gevşekliğe çözüm sunar.
 • Selülit Tedavisi

Hücre içerisine iyileşme ve aktifleşme sağlayan Micro Plus, selülit görünümünü yok ederken bölgedeki dokuların yeniden uyarılmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
 • Popo Kaldırma

Popoda daha dik bir görünüm elde edebilmek için sadece cerrahi yöntemler uygulamak gerekmez. Micro Plus yöntemiyle popo kaldırma son derece güvenilir ve kolay bir işlemdir.
 • KarınToparlama

Doğum yapmış ya da kilo vermiş kişilerde karın bölgesinde mutlaka bir bollaşma görülmektedir. Bu bollaşmayı cerrahi operasyonla kesip alarak düzeltmek mümkündür. Fakat anestezi riskleri, ameliyat komplikasyonları düşünüldüğünde sırf karın toparlama için ameliyat olmak yerine Micro Plus yöntemi kullanılabilir.
 • Yüz Ovalini Belirginleştirme

Yaşın ilerlemesiyle birlikte derinin altında yer alan yağ dokusu azalır ve yer çekimi başta olmak üzere çeşitli faktörler ışığında deride de gevşeme gözlemlenir. Derinin orta tabakası olan dermiste yer alan kolajen ve elastik lif miktarını arttırarak ciltte gerginlik vaat eden Micro Plus, yüz ovalini belirginleştirmede de en iyi cihaz uygulamalarındandır. Yüz lifting ile 36 saat spor yapma etkisi yaratan Micro Plus, 8-12 yaş gençleşme sağlar.  10-12 seans olarak uygulanabilen Micro Plus, yüz gençleştirme için en iyi teknolojilerden biridir.
 • Boyun Gençleştirme

Boyun bölgesinde yaş faktörü başta olmak üzere çeşitli faktörler sebebiyle sarkma, gevşeme ya da yağlanma görülebilmektedir. Micro Plus ile boyun bölgesindeki tüm şikâyetlere çözüm sunulmaktadır.

G5 YÖNTEMİ

G5 masajı diğer masajlardan uygulama olarak farklıdır. Bu masajda hızlı titreşim ve iterek sıkıştırma yöntemi uygulanır ve kalça, üst bacak, kol, popo bölgelerindeki fazla yağları yakar. G5 masajının uygulandığı bölgelerde zayıflama ürünleri kullanıldığı için bu bölgelerde maksimum etkili sonuçlar gözlenmektedir.

G5 masajı işleminde kullanılan “Matrigen PPC” kremi gerginleşmiş bölgeleri yumuşatmada, spazmları gevşetmede, ödemlerin atılmasında ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asidin atılmasında etkili bir kremdir. Ritmik masaj sayesinde kişinin kan dolaşımında hızlanma, damarlarında açılma ve ciltte farklı nedenlerden dolayı oluşmuş kırışıklık çizgilerinde azalma sağlanır. Cildiniz toparlanır, daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur.

Uygulamanın herhangi bir yan etkisinin olmaması ve çok uzun yıllardan beri uygulanan bir yöntem olması tercih sebebidir. Bu durum oldukça güvenilir bir yöntem olduğunun da göstergesidir. G5 masajı uygulamasını tercih eden kişiler, jimnastik gibi spor kombinasyonlarıyla desteklediği takdirde G5 masajının etkisini arttırmış olacaktır.

G5 MASAJININ ETKİLERİ

 • Kan dolaşımı hızlandırılır.

 • Ağrılar giderilir.

 • Masaj etkisiyle stres ve gerginlikten uzaklaşma sağlanır.

 • Fazla yağlar yakılır.

 • Ciltte sıkılaşma elde

 • Bölgesel zayıflama sağlanır.

 • Ciltte esneklik görülür.

 • Toksinlerden arınma sağlanır.

 • Selülitlerin oluşumu engellenir ve var olan selülitlerde azalma görülür.

 • Kemik yoğunluğunda artma sağlanır.

G5 masajı hizmetiyle yukarıda bahsettiğimiz sorunlardan kurtulmak ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak mümkündür. Masajların yarattığı ortak etki olan rahatlatma etkisi bu masaj uygulama yönteminde de elde edilir. Masaj sırasında kullanılan özel krem “Matrigen PPC” ile bu etki daha fazladır.

LENF DRENAJ YÖNTEMİ

Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri, yapılan pasif jimnastik kas hareketleriyle sıkılaştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır.

Lenfatik drenaj masajı, lenf drenaj makinesiyle uygulanmaktadır. Lenf drenaj makinesi, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırmaktadır. Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi görülmektedir. Makinenin yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı iter ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki eder. Lenf drenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerinin kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlar.

Üste Çık
SİZİ ARAYALIM