بالون معده

بالون معده یا بادکنک معده یک وسیله پزشکی بادی است که به طور موقت در معده قرار می گیرد. این یک روش غیر جراحی است که در درمان چاقی مورد استفاده قرار می گیرد.
بالن معده چیست؟
بادکنک معدنی یک ماده سیلیکونی است که حجم معینی دارد و توسط آندوسکوپی در معده قرار می گیرد. از آنجا که بادکنک مقدار معینی از فضای معده را اشغال می کند ، غذای کمتری مصرف می شود و به احساس سریع احساس سیری کمک می کند. بالون معده قابل بلع ، که با نام بالون بیضوی معده نیز شناخته می شود ، برای درمان چاقی استفاده می شود.
یک بالون بلعیده بدون معاینه جراحی یا بیهوشی در معده قرار می گیرد. با رژیم غذایی مناسب می توان به سرعت وزن خود را کاهش داد. از نظر عملکرد ، روشهای دیگر انواع بادکنک ها مشابه است. پس از قرار دادن بالون معده قابل بلع ، ظرفیت معده کاهش می یابد ، افراد با خوردن کمتر سیر می مانند. به این ترتیب ، کاهش وزن رخ می دهد.
چه کسانی برای بالن معده بلعیده می شوند؟
افراد مبتلا به چاقی و مشکلات اضافه وزن ،
افرادی که مشکلات بیهوشی دارند ،
افرادی که از بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت رنج می برند ،
بیماران دارای شاخص توده بدنی بالای 25 ،
این دارو برای بیمارانی که مایل به جراحی نیستند اعمال می شود.
جدا از این افراد ؛ بالون معده برای افرادی که شاخص توده بدنی آنها زیر 25 است ، می خواهند وزن خود را کاهش دهند ، مشکلات روانی دارند ، فتق معده دارند ، اعتیاد به الکل دارند ، قبلاً جراحی معده کرده اند ، باردار هستند. یا شیردهی
بالن معده چگونه نصب شده است؟
عملیات بالون معده در عرض 15-20 دقیقه به پایان می رسد. این روش تحت بیهوشی سبک و با استفاده از روش آندوسکوپی انجام می شود. نوع بیهوشی با گرفتن موقعیت خوابیده مناسب تعیین می شود. در صورتی که بیهوشی عمومی برای بیمار تعیین نشده باشد ، برای خوابیدن او آرامبخش تجویز می شود.
بادکنک سیلیکونی به طول تقریبی 10 سانتی متر در معده قرار می گیرد. برای اینکه بادکنک قرار داده شده در معده حالت گرد پیدا کند ، با مایع یا هوا باد می شود ، هنگامی که به سطح کافی رسید ، انتقال متوقف می شود. پس از توقف ، دهان بادکنک بسته می شود. در مرحله بسته شدن ، بالون در معده دوباره بررسی می شود و عمل به پایان می رسد.
پس از اینکه شخص 2-3 ساعت تحت نظر بود ، مراحل ترخیص انجام می شود. از آنجا که این عمل جراحی نیست ، فرد می تواند در مدت کوتاهی به زندگی روزمره خود بازگردد.
پس از قرار دادن بالون معده ، به مدت 12-6 ماه در معده باقی می ماند ، که مناسب تشخیص داده می شود. پس از حذف ، حفظ عادات غذایی مشابهی که در این فرایند اعمال می شود بسیار ساده تر است.

مواردی که باید بعد از برنامه در نظر گرفته شود

مهمترین قاعده ای که باید در تغذیه پس از استفاده در نظر گرفته شود این است که بین جامد و مایع تمایز قائل شوید. مایعات نباید 30 دقیقه قبل و بعد از غذا مصرف شود. بنابراین ، از بزرگ شدن معده و سوء تغذیه جلوگیری می شود.
مصرف نوشابه های گازدار یکی از نوشیدنی هایی است که باید از آن اجتناب کرد زیرا هم باعث ناراحتی معده و هم بزرگ شدن معده می شود. رژیم غذایی مبتنی بر پروتئین باید با محدود کردن مصرف کربوهیدرات ارائه شود. از خوردن شیرینی ، تنقلات ناسالم و غذاهای حاوی قند تصفیه شده خودداری کنید. تا جایی که ممکن است باید از مصرف الکل اجتناب کرد زیرا حاوی کالری بالایی است و همچنین شکایات رفلاکس را افزایش می دهد.

بازگشت به بالا
اجازه دهید با شما تماس بگیریم .