Altın Maske

Altın maske, cilt bakım işlemleri dahilinde kullanılan, mikro altın partikül içerikli özel bir cilt maskesidir. Cildin sıkılaştırılmasında ve nemlendirilmesinde önemli bir yere sahip olan altın maske, en çok tercih edilen cilt bakım uygulamalarından biridir.

ALTIN MASKE NEDİR?

Cilt sorunlarının giderilerek cildin nemlendirilmesini sağlayan rahatlatıcı ve güzelleştirici maskeler, vazgeçilmez güzellik uygulamalarındandır. Çeşitli maskeler evde de uygulanabilmektedir, ancak en etkili maske içerikleri kliniklerde uzman gözetiminde uygulananlardır. Bu maskelerin içerikleri daha güvenilirdir.

Altın maske uygulamaları da kliniklerde kullanılmaktadır. Mikro altın partikülleri içeren altın maske; cildi nemlendirip ışıltı kazanmasını sağlayan ve ciltteki yaşlanma belirtilerinin önüne geçen özel bir maskedir. Maske uygulamaları içinde çok sık tercih edilir ve cilt uzmanları tarafından önerilir.

ALTIN MASKE NE İŞE YARAR?

Altın maske uygulaması, son zamanların en gözde cilt maskesi tercihini oluşturur. İnsan vücuduna en yakın element olan altını içeriğinde barındırdığından ciltle ekstra uyum sağlar. Cildin daha parlak ve yumuşak olması, altın maskeyle mümkündür.

Daha parlak ve pürüzsüz bir cilt için nem dengesi çok önemlidir. Altın maske tedavisi, yüzdeki nem dengesini düzenleyerek kuruluk hissini yok eder. Aynı zamanda cilt yüzeyinde görülen aknelerin ve siyah noktaların tedavisine yardımcı olur. Cildin sağlıkla parlamasını ve genç görünmesini sağlar. Kırışıklık oluşumunu önlemede veya ortadan kaldırmada etkisi oldukça büyüktür. Bu sebeple çok sık tercih edilir.

ALTIN MASKE UYGULAMA YÖNTEMİ

Altın maske uygulaması, cilt bakım yöntemleri içerisinde yer alan bir aşamadır. Uygulama öncesi cilt yapısına göre temizleyici ürünlerle cildin temizlenmesi işlemi gerçekleştirilir. Maske öncesi cilt yüzeyine altın serum uygulaması yapılır. Cildin serumdan aldığı etkiyi yükseltmek için cilde yerleştirilen altın maske uygulamasına geçilir. Maske cilde nazikçe yerleştirilir ve bir süre beklenir. Daha sonra, her bir rengi farklı etkilere sebep olan led ışık uygulamalarıyla işlem tamamlanır.

Altın maske sonrası cilde verilen led ışık uygulamalarında sırasıyla kırmızı, yeşil ve mavi renkleri kullanılır. Kırmızı renk ciltte kolajen üretimini etkilerken yeşil renk milia temizliği yaparak sterilizasyon sağlar. Son olarak uygulanan mavi renk ise sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Tüm bu işlemler, acı ve ağrı hissi yaşatmadan tamamlanarak kişileri istedikleri cilt yapısına ulaştırır.

Altın maske faydaları 2021

ALTIN MASKE KİMLERE UYGULANIR?

Son dönemde birçok insan tarafından tercih edilen altın maske, cildinde kuruluk ve yaşlanma etkileri bulunan kişilere uygulanabilmektedir. Maske uygulamalarında genellikle yaş sınırı bulunmamakla birlikte, kişilerin reşit olması ve cilt ihtiyaçlarının ortaya çıkması önemlidir. Reşit olmayan kişilerde cilt gelişimi devam ettiği için altın maske uygulaması yapılmaz.

Altın maske cilt uygulaması, 15-20 dakika gibi bir sürede yumuşacık cilt hissi ve yaşlanma karşıtı etkiler yaşanmasına sebep olur. Uygulama sıklığı, Promed Clinic uzman doktorunun tavsiyesine göre, kişiye özel olarak belirlenir.

Üste Çık
whatsapp telegram viber vk
SİZİ ARAYALIM